Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ti mit tennétek? Várnátok...

Ti mit tennétek? Várnátok vagy belemennétek?

Figyelt kérdés

Igyekszem rövidre fogni. Első körben nem vették fel a lányunkat az állami bölcsibe. Nemrég adtam be a fellebbezést, egy hónapon belül lesz válasz, szóval továbbra sem biztos, hogy felveszik.

Közben elkezdtünk családi napköziket is nézegetni. Szeptember közepén mindenképpen munkába kell állnom, nem tudok tovább itthon maradni. Találtunk is egy nagyon jó helyet, férjemnek és nekem is tetszik, mindenki szimpatikus és nem utolsó sorban az egyébként félénk lányunknak is nagyon bejött, hamar feloldódott, barátkozott, végül haza sem akart jönni.

A férjem úgy gondolja, hogy inkább hagyjuk az államit, jó eséllyel úgyse veszik fel. Ha mégis jut neki hely, augusztus végén dől el, mikor kezdheti a beszoktatást, egyáltalán nem biztos, hogy bekerül az első körbe, akkor pedig bajban leszünk. Hajlanék én is a csana felé, csak hát az anyagiak...

A jelenlegi állás szerint, ha visszamegyek dolgozni, pont annyit keresünk, hogy a rezsi+étel mellett ki tudjuk fizetni a csana havidíját. Megtakarításunk nem sok maradt, vészhelyzetekre, pl. betegség esetén gyógyszerekre van, de másra nem. Férjem pozitívan áll hozzá, szerinte nem lesz gond és ha mégis kell, vállal másodállást. Szerinte ne kockáztassuk meg, hogy július végén kapunk egy újabb elutasító határozatot, aztán a csanában is elfogy a hely és itt maradunk bölcsi nélkül. Ráadásul itt biztos lenne a szeptember eleji kezdés, egy újabb stresszforrással kevesebb.

Én a pénz miatt még mindig bizonytalan vagyok. Az elmúlt években elég pechesek voltunk, mindig jött valami váratlan kiadás, ami elvitte a pénzünket, félek, hogy megint ez lesz. Persze lehet, hogy túlaggódom, ezért is tettem fel a kérdést, kíváncsi lennék a véleményetekre.


2016. jún. 28. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Csana.
2016. jún. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Mi értelme visszamenni úgy dolgozni, ha a többletbevétel el is megy a Csanára?

Ha a férjed még pluszmunkát is vállal, még kevesebbet lesztek együtt!

2016. jún. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Válaszd a csanát, aztàn ha felveszik államokba, még mindig kiveheted és átirathato!


2-es gondolom most jár majd le a Gyed-e a kérdezőnek, és nem a huszonezres gyesből akar élni...

2016. jún. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Én a Csanat választottam, es most is azt választanám .....

Max az anyagiak miatt hezitál nek de azt te tudod, hogy mi fer bele

2016. jún. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Eszter76 ***** válasza:
72%
Ha egy évről van szó, akkor egyértelműen CsaNa - utána úgyis megy oviba. Főleg, hogy a kislányotoknak is ennyire tetszett!
2016. jún. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ha nem tellne kényelmesen arra hogy kirándulni mehessünk fentartsuk magunkat és félre is tudjunk tenni akkor én az állami ölcsit választanám. Mi van akkor haa párod nem talál másod állást? Vagy történi vele valami? Én most még nem venném ki onnan de ha felvennék állami bölcsibeakkor odaátvinném.
2016. júl. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!