Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit mondanál arra, ha a...

Mit mondanál arra, ha a gondozók folyamatosan azzal zaklatnának higy nem beszél a gyereked? (27 h)

Figyelt kérdés

Vezető logopédus leszögezte, hogy 3 éves korig tökéletes így is a gyermek, be se vigyem. Vagy a mozgás van előtérben vagy kényelmes, ebben a korban normális.


Mondott már pár szot, de nem használja viszont mindent megért, megcsinál, sőt, rafinált is.


Annyit látok csak hogy nem motivált még, teljes neki így is az élet.


De a gondozók már az agyamra mennek.egymás között híresztelik, es mindegyik már rossz szemmel nézi a gyermeket.

Nivel beszéltem az igazgatoval igy már inkább ugy mondják ugyanezt hogy előtte mondanak pár dicséretet a gyerekről es megint kezdik hogy otthon se beszél?meg stb...


2016. aug. 9. 21:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Azt, amit én anyósomnak (nem járt bölcsibe a gyerek): a gyerekorvos, védőnő, logopédus, szakirodalom szerint NORMÁLIS. Az ő dolga az, hogy jétsszon vele, és higgye el, te, az anyja foglalkozol a problémával eleget, te tudod, mikor mi a teendő.

Amúgy az enyém már elmúlt 3, holnap nekiállok bekörözni a logopédust. Sokat fejlődött a beszéde, most már vannak mondatok, elég jó a szókincse is, de idegenek továbbra sem értik igazán... Mókás lesz az óvodakezdés...

2016. aug. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
43%

Két beszédproblémás gyerek után én keresnék másik logopédust. Mert az ilyenek miatt van egy csomó beszédfejlődésben elmaradt gyermek, akik majd iskolai gondokkal fognak küzdeni.

Azt azért elmondta ez a vezető logopédus, hogy mennyire nehéz bekerülni egy fejlesztésbe, ha nem neki van igaza?

2016. aug. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
60%
De szemét a gondozónő, hogy próbálja felhivni a figyelmedet egy problémára. Vedd ki azonnal a bölcsiböl, nehogy már ő mondja meg, hogy ez nem normális, hiszen alig lát ilyen koru kisgyereket, nem ert ehhez semmit.
2016. aug. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
18%
27 hónapos a fiam, kb. 40-50 szót mond és 2-3 szavas mondatokat. Teljesen normális, 18 éves korára mind megtanul enni, inni, beszélni, dugni. Nem kell minden gyereknek EU-s szabvány szerint működni!
2016. aug. 10. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
68%
Mennyi idős a gyereked? Ezt nem írtad. Nekem is van beszédpronlémás gyerekem, már 6 éves. Én örültem volna, ha 2 éves kora körül figyelmeztet valaki, de nekem is azt mondták, mert fiú meg ilyenek. Én is azt mondom, hogy másik logopédussal nézesd meg, nem vesztesz semmit. Vidd korai fejlesztőne, ha kell neki fejlesztés, akkor előírják. Nehéz bekerülni. Egy ismerősömnek is a gondozónő szólt anno, hogy a fiával gond lehet, mert pl. nem hallgatott a nevére. Kiderült rosszul hall a kisgyerek. Pénzbe nem kerül a gyereket elvinni a ped. szakszolgálathoz, de jót tehetsz a gyerekednek.
2016. aug. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
60%
Bocsi, látom, 27 hónapos. Hát nézd, 6 éves fiamból kiindulva nem normális, hogy nem beszél. Semmit sem mond? Legkisebb fiam 30 hónapos, 2 szavas mondatokat használ, sok szót mond, de így is kicsit le van maradva.Nézd, én rengeteg gyógypedagógussal találkoztam, mikor a nagyobb fiamat kellett vinni, hidd el, hülyeséget mondott a logopédusotok.
2016. aug. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

A pedagógiai szakszolgálat vezetője mondta aki logopédus is...

Ettől függetlenül enyhe testtartáshibára hivatkozva nagynehezen bevették fejlesztésre...

De folyamatosan győzködnwk hogy semmi baja a gyermekemnek és más rászorultaktol veszem el a helyet.ez utóbbit nem hangoztatják csak finoman megemlìtgetik milyen gyerekek vannak..

2016. aug. 10. 10:43
 8/31 anonim ***** válasza:
Még mindig nem kerestél másik bölcsődét???
2016. aug. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Hogyne kerestem volna.sehova nem akarják átvenni tuljelentkezések miatt.szégyen, nem szégyen, önkormanyzati protekció segítségét kértem.

Ma hívatott be az igazgato megint beszélgettünk és szakmailag elismeri a gobdozoit de amennyiben ugy látom hogy elfogultak a gyermekemmel, hajlandó már(korábban elutasitott)más csoportba átteni, gondoljam át, mert viszont szerinte a gyermek érdeke nem ezt diktálja hanem a gondozokkal valo kommunikácioban lát gobdokat de hivatkozott arra hogy tanulo a gondozo és nincs tapasztalata. (Mert attol tartottam hogy amennyiben folyamatosan elmaradottnak bélyegzik a gyermekem azzal a gyermekem önbecsülését rombolják)

2016. aug. 10. 11:09
 10/31 A kérdező kommentje:
Azért jol esett hogy elismerte hogy a gyermekfejlődésről átlagon felüli usmeretim vannak, feltételezte hogy szakirányu végzettségem van.de jeleztem gogy csupán azokat a könyveket olvasom amikből a gondozók tanulnak mondtam egy két példát, mert érdekel a gyermekem plusz persze a fejlesztők javasolta szakkönyveket is ill tematikus korai fejlesztésekről, gyermeklélektan meg etc
2016. aug. 10. 11:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!