Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Azok a babák, akik 1 éves...

Azok a babák, akik 1 éves koruk előtt bölcsődébe kerülnek, nem kötődnek kevésbé az anyjukhoz?

Figyelt kérdés
Hiszen még elég picik és a nap nagy részét a gondozókkal töltik.
2016. aug. 13. 14:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Vagyis a kérdésed az, hogy a fejlett Európában élő és az USA-beli rengeteg gyerek kevésbé kötődik-e az anyjához, mint magyar társaik? Gondold ezt át újra! Aztán nézd meg, az elégedetlenségi, öngyilkossági és alkoholizmusban szenvedők listáinak élmezőnyében helyezkednek-e el a magyarok. Igen. Nos? Számít-e ez bármit akkor?
2016. aug. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Az együtt töltött idő minősége fontosabb, mint a mennyisége. Ezért lehetnek kiegyensúlyozott gyerekek akár dolgozó nők mellett, és kiegyensúlyozatlanok az otthon becsavarodott anyáknál.
2016. aug. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

A kiscsoportban a legkisebb baba egésznap sírt, kb 4 hónapon át..(még járni nem tudott)

Szerintem ennek hatása nem a szülőkhöz valo kötődést fogja érinteni, hanem a gyermek önbecsülését, ami talán kihat egy életre is szélsőséges esetben és ilyenekből lesz a kapcsolatfüggő vagy kapcsolatban mindent tűrő ember, szoval aki egész életében szetetethiányt érez.


Ilyen esetekben nagyon ajánlom inkább a csanát.mert amugy nem fogják a gondozók egyfolytában vigasztalni meg lekötni..

Még én adtam neki színes labdát mire csend lett es játszott magában, a gondozók meg meglepődtek es szoltak hogy a saját gyerekemmel törődjek...

2016. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

1-es.

A fejlett nyugaton is tovább otthon marad, aki megteheti. Magas arányú a htb-k száma, akik nem csak az oviig, hanem az iskoláskor alatt is csak a gyerekeknek élnek. Aki visszamegy, jellemzően részmunkaidőben vagy részben home office-ban, a gyerekek pedig nem kerülnek egyből közösségbe, hanem az otthonukban vigyáz rájuk addig a nanny/babyszittyó.

Full time-ban többnyire csak az alacsony jövedelmű réteg kénytelen visszaállni és náluk nem jobb az öngyil.stat.

2016. aug. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
9 hónapos koromban kerültem bölcsibe. Kiváló és soros kapcsolatom van édesanyámmal. Szerintem nem ezen fog múlni.
2016. aug. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Párom 4 hónaposan lett bölcsis. Remek kapcsolata van az anyukájával. Bátyám 8 hónapisan, én pedig pont 1 évesen és szintén nagyon jó a kapcsolatunk anyuval. Nem ezen múlik.
2016. aug. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%
Szánalmas mikor egy nő 1 évet sem bír ki otthon a saját gyerekével! Ha meg annyira szűkösen élnek hogy kell a pénz, minek szül? Bár szerintem egy kis lemondással legalább azt az egy nyomorult évet kilehetne bírni! Nem minden a pénz!
2016. aug. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Az utolsó tipikus buta, demagóg. Látszik a hozzászólásán.


A kérdésre válaszolva, szerintem sem ezen múlik a kötődés. A bölcsi utáni minőségi együtt töltött idő számít szerintem.

A férjem anno 6 hónaposan került bölcsibe. Anyósom nem így tervezte, de friss jogászként jött egy lehetőség (abban a kis városban ez nagyon ritka volt), hogy mehetne bojtárnak. Elvállalta, és felépített egy karriert, hogy olyan életet tudjanak apósommal együtt biztosítani a gyerekeiknek, hogy pl. simán tudták fizetni az iskoláztatást, nyelvtanulást stb.

A férjem nagyon szereti és tiszteli az anyukáját. Megjegyzem, szerintem is nagyon jó anya.

2016. aug. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Te meg egy liberális suttyó!
2016. aug. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Ha azt hiszed mindenki azért passzolja le a pár hónapos gyerekét mert megkapta élete nagy lehetőségét ostobább vagy mint amilyennek látszol! Szimplán nem bírják az otthoni mókuskereket a gyerekkel, azt hiszed nem láttam még ilyet? Nekem panaszkodott jó néhány ismerősöm mennyire unják az otthonlétet a gyerekkel! 6-8 hónapos koruk között be is adták a bölcsibe szerencsétleneket. Lehet hogy a gyereknek attól még remek kapcsolata lesz a szülővel, én nem is ezt firtatom, de egy szánalmas dolog!
2016. aug. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!