Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Jót tenne a kislányomnak?

Jót tenne a kislányomnak?

Figyelt kérdés

Én utolsó msc-s diplomás félévemet kezdtem, sajnos reményeimmel ellentétben lehet be kell adjam (én már a bölcsinél sírtam), kislányom viszont kb. ott maradt volna. 4 órát maradna ott, alvásra el is hoznám mert itthon sokat, 2,5 -3 órákat alszik. Keveset eszik tehát lehet ebben is segítene a bölcsi neki. Nagyon okos értelmes kislány(jó persze mindenki ezt mondja :) ) mindent megfigyel, érdekli minden dolog, már ott körülnézett, épített...kb ott is hagyhattam volna.

Jót tenne neki a közösség, és az új evési szokások?

(én biztos sírni fogok, de lehet így legalább én is végzek a diplomával)



2016. szept. 16. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Mindkét gyerekem bölcsis volt. Nem olyan misztikus a dolog, mint ahogy sokan gondolják. Nagyon jó helyen voltak, szerette mind a kettő. A kisebbik 2,5-3 órákat aludt a bölcsiben. Pont délben már feküdtek is, és sokszor 3-ig hagyták aludni.
2016. szept. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron múlt 2 éves a gyerkőcöm és tavasszal kezdte a bölcsit. Eddig nagyon pozitív tapasztalataim vannak, jól érzi magát a közösségben, rengeteg új dolgot tanult.
2016. szept. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy jó bölcsi nem ördögtől való dolog, a lányom imádta, jobban, mint azóta bármilyen intézményt (nyolcadikos).

Hagyják a gyerekeket játszani, aludni, ameddig akarnak. Sok felnőtt van kevés gyerekre, mindig figyel rájuk valaki, mindig segít valaki.

Sokkal kevesebb a szabály, az alkalmazkodás,mint az oviban.

Ne sirj ezen! Attól nem vagy rosszabb anya, ha naponta néhány órát a gyereked egy megbízható, fejlesztő közegbe helyezed el!

2016. szept. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Régen bölcsi ellenes voltam. Aztán lett egy lányom. Megtapasztaltam,hogy tényleg kevés vagyok neki én. Imádta a bölcsit,már első nap maradt volna és soha nem volt sírás se amiatt,hogy menni kell,se mikor ott hagytam. Most a másodikat is viszem majd,ha nem akkor érkezik a harmadik majd esetleg.
2016. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2016. szept. 16. 11:58
 6/8 A kérdező kommentje:
jót is tenne a kislányomnak szerintem, mert az albi kicsi, sokat játszóterezünk, de lehet kell neki a közösség. Nem igazán anyás, inkább nagyon gyerek barát.
2016. szept. 16. 12:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Én másfél éves koromban kerültem bölcsibe, szüleim nem tudtak otthon maradni velem ha meg akarták tartani az állásukat... De élveztem! Nagyobb gyerekek csoportjába kerültem, szerettem, hogy volt egy nagy kert (lakásban laktunk) és sok-sok olyan játék, ami otthon nem volt. Arra már nem emlékszem így ezer év távlatából, csak elmondásból, illetve a gondozónő által írt "üzenő füzetből", hogy pl. ugrásszerűen fejlődött a beszédem és szobatiszta is ott lettem. Nyilván aki teheti, maradjon otthon a gyerekkel, de azért nem tragédia egy jó bölcsi sem :)
2016. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha szívesen ott maradna próbáljátok meg, ha nem jön be legfeljebb kiveszed. De biztosan jó hatással lesz rá, az evés terén pedig a "csorda szellem" sokat tud segíteni. LÁtja, hogy a többiek esznek, meg milyen jó együtt enni és lehet ő is jóízűeket eszik majd a többiekkel. És nagyon sok mindent tanul a többiektől. Kisfiam 13 hónaposan kezdte a bölcsit, én visszamentem dolgozni, gyorsan beszokott. Nem volt nehéz az elválás, mert láttam hogy jól érzi magát. És a dadusok fantasztikusak, bátran rájuk merem bízni. Így nyugodtan hagyom ott, mert tudom jó helyen van, ahol szépen bánnak vele és sokat foglalkoznak, játszanak, énekelnek. Persze nagyon hiányzik és alig várom a hétvégéket meg hogy szabin lehessek és együtt legyünk, de a bölcsibe is szívesen viszem, mert élvezi a gyerekek társaságát. Most 20 hónapos és imádja.
2016. szept. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!