Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kislányomat nyárra be tudom...

Kislányomat nyárra be tudom adni bölcsödébe? Van rá esély, hogy beveszik? A bölcsikben mikor van általában nyári szünet?

Figyelt kérdés

Ősszel kezdené az ovit. Eredeti terv az (volt) , hogy szeptemberben beszoktatom az oviba és októberrel visszamegyek dolgozni.

Viszont a munkahelyemen azt szeretnék, hogy már júliusban visszamenjek dolgozni.

Most nem tudom mit csináljak. Van értelme egyáltalán két hónapra beszoktatni egy bölcsibe, majd szeptembertől az oviba? Nem rossz ez neki? Egyáltalán augusztusban van bölcsi?


2017. márc. 2. 13:32
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Törvényileg a kérdező kislánya csak jövő szeptemberől óvodaköteles.Addig elvileg maradhatna bölcsiben.Ahol mi lakunk,ott nem is küldik el őket,főleg ha addig nem lesz szobatiszta.
2017. márc. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Ez bennünk is felmerült mint lehetősèg, de nem szeretnénk, hogy majdnem 4 éves koráig bölcsis legyen, a védőnővel is beszéltünk erről, ő is csak lebeszélt róla.
2017. márc. 2. 14:18
 13/34 anonim ***** válasza:
69%

Bp-i vagyok, nálunk (XXII. ker.) nem vették fel majdnem 3 évesen a lányom oviba, csak a következő évben amikor már majdnem 4 volt. Semmilyen hátránya nem származott belőle, nemtom honnét vesz ilyen hülyeséget a védőnő.

Én is vittem volna bölcsibe a kisebbik lányom nyáron, mert felmerült, hogy korábban el kéne kezdenem dolgozni, de kategorikusan közölték, hogy nyáron nincs beszoktatás, csak szeptembertől mehet a pici. Így aug végén szoktattam be (ennyit engedtek).

Amúgy a pici életében sem tartom szerencsésnek, hogy mire éppen csak beszokik már viszed is át oviba.

2017. márc. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Nyárra nem és 2 hónapra se fogják bevenni. Már most se esélyes, hogy bevennek, hacsak nincs rengeteg férőhely. Nagyszülő, bébiszitter, maganovoda, családi napközi.
2017. márc. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nyáron nem lehet bölcsit kezdeni mert akkor nincs beszoktatás, összevont csoportok vannak, szabin van néhány nevelő stb, de két hónapra amúgy sem vennék be az tuti mert úgy pont mire beszokik már mehet is át az oviba. Kérdezd meg nálatok a bölcsiben, vagy mondd azt a munkahelyeden h csak szeptemberben tudsz kezdeni, ez van - lehet ez lenne a legjobb.

AZ én lányom egyébként márciusban, 2 év 9 hónaposan kezdte az ovit, pont azért h 4 hónapra már ne kelljen bölcsibe szoktatni.

2017. márc. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
50%
2 hónapról van szó, ha jól értem. Férjed nem tud szabadságra/fizetés nélküli szabadságra/táppénzre menni? Nagyszülők?
2017. márc. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyszülôkre nem számíthatunk, férjemnek olyan a munkálya, hogy ez kivitelezhetetlen.
2017. márc. 3. 07:28
 18/34 anonim ***** válasza:
28%
Én beszélnék a vezetővel, hogy próbáljanak férőhelyet biztosítani a gyerekemnek, mert egyébként elveszíthetem a munkahelyemet. Sokan nem tudják elképzelni, hogy nincs nagyszülő, és apuka is dolgozik, ezért találták ki a bölcsődét. Én is nyáron szoktattam sőt amikor bezárt, mert az ügyeletbe. Jól érezte magát ott is, mert meggyőződéssel vittem be. -szerintem ez is számít.
2017. márc. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Sokan még azt nem értik meg, hogy a bölcsi nem bébiszitter helyett van. 2 hónapra nem vesznek be gyereket, pláne nem nyáron, amikor amúgy is csak osszevont csoportok vannak, sokszor különböző bölcsikben

2017. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
35%
A bölcsőde azért van kitalálva, hogy a dolgozó szülő gyermekének felügyelete napközben biztosítva legyen. Akár nyáron is. Kér munkáltatóit most, beviszi, mivel a kérdezőnek dolgoznia szükséges, ahogyan írta!Beszokik márciusban, és nyáron is tud menni a kisgyerek, az ügyeletesbe is. Amikor a megélhetés a tét, akkor bizony erre nagyon sokan rászorulnak. A gyereknek nem lesz attól semmi baja, attól viszont lehet, ha anyuka elveszíti a munkahelyét és nem lesz mit enni!
2017. márc. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!