Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Másfél évesen bölcsi, írnátok...

Másfél évesen bölcsi, írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 6. 05:14
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
13 hónaposan kezdte kisfiam a bölcsit és csak jó tapasztalatom van. Igaz ez egy csana ahova mi járunk , most 1 éve. A lényeg hogy számodra legyen szimpatikus a gondozónő, mert akkor te is nyugodtan hagyod ott a gyerkőcöt és ezt ő is érezni fogja. A mi dadusaink nagyon jók, kisfiam nagyon szereti őket, 5. napon ő már ott is aludt.
2017. ápr. 6. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Az én lányom is ennyi volt mikor elkezdte a bölcsit. Szeptembertől már ovis lesz. A mi csoportunkban akkor ő volt a legkisebb. Nagyon könnyen ment a beszoktatás. Összesen 3 napig tartott. Persze szerencsém volt nagyon szuper gondozókat kaptunk. Vidékiek vagyunk. Nálunk a bölcsi nem csak gyerek gyűjtő volt. Minden napra volt valami foglalkozás. Nagyon sokat tanult a nagyobbaktól. Nagyon szépen beszél. És a szobatisztaság is könnyen ment, mert tetszett neki a kis WC. Nekem is voltak kételyeim az elején, hogy olyan picike még mellettem lenne a helye stb. De muszáj volt visszamennem dolgozni. Utólag úgy gondolom, hogy jó döntést hoztam. Ha esetleg érdekel még valami nyugodtan írj privit.
2017. ápr. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
15 hónapos volt, zökkenőmentesen beszokott. Most három éves lesz, a mai napig imád oda járni.
2017. ápr. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szintén 18 hónapos volt a kislányom, amikor (2016 szeptemberében) elkezdte a bölcsit. Nekem vissza kellett mennem dolgozni. Én nagyon tartottam tőle, mardosott a lelkifurdalás, de próbáltam komolyan venni a tanácsot: ha én feldolgozom a közelgő változást, és elfogadom azt, akkor a gyermekem is könnyen fogja venni. Úgyhogy előtte hetekkel készültem rá lélekben, és mire odajutottunk, valóban hittem abban, hogy ez egy jó dolog lesz. És a bölcsi is nagyon tetszett, nagyon szimpatikusak voltak a gondozónők.

Ezek után a kislányom szuperül vette az akadályokat, talán kétszer 5 percet sírt, és volt két olyan reggel, amikor csak úgy ment be, hogy a gondozónénije az ölébe vette, és addig tartotta, amíg a lányom igényelte. Azóta (most 26 hónapos) berobban reggelenként a csoportba, imád ott lenni. Ma reggel meglátta a csoportszoba ajtajában a kisbarátnőjét, és tapsolta kiabálta: Ott van Lillatesó!😃megzabáltam!

Szval szerintem az anyukának rosszabb az elválás.

2017. ápr. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, jó volt olvasni őket, remélem nálunk sem lesz gond.
2017. ápr. 7. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!