Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Gondozónőként sokszor úgy...

Annta kérdése:

Gondozónőként sokszor úgy érzem, áthárul az intézményre és rám, illetve munkatársaimra minden, minden felelősség. Miért? (Részletek alant. )

Figyelt kérdés
A bölcsődébe és óvodába bekerült gyerekekkel a szakemberek koruknak és érdeklődési körüknek megfelelően foglalkoznak. Ez személyes tapasztalatom. Mégis sokszor visszahallom, hogy ezt és azt várnak el tőlünk a szülők. Azt gondolom, otthon 1 vagy 2 gyereket sokkal jobban lehet fejleszteni, mint az intézményben 20-30-at. Plusz az a gyermek a szülőé. Neki kellene úgymond tanítgatnia. Mégis mi vagyunk a hibásak apa, anya szemében, ha a gyerek beteg lesz, ha nem csinál valamit, amit szerintük kéne, ha olyat csinál, amit eddig nem és a szülők nem szeretnék... Miért? Miért nem vagyunk közösen felelősek? Miért csak mi bennünk van a hiba? (Akinek nem inge..., tudjátok)

2017. máj. 17. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Az emberek mindig másokat hibáztatnak.


Sajnos egy egész világháború robbant ki emiatt.


Ez nem csak nálatok van így. Ügyfelekkel, tehát felnőtt emberekkel dolgoztam. Tudnék mesélni.

2017. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Ne foglalkozz vele..főleg az olyanok véleményét hagyd figyelmen kívül aki úgy adta be közösségbe hogy ő meg otthon van munkanélkülin vagy kistestvérrel.
2017. máj. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Bár még csak most kezdjük majd a bölcsit, így nem vagyok tapasztalt.

De én úgy vagyok vele hogy a bölcsibe nem azért adom be a gyereket, hogy neveljék helyettem, fejlesszék.

Tudom kicsik az elvárásaim, de nekem jelenleg az a lényeg hogy jó helyen legyen, mert vissza kell mennem dolgozni.

Ha nem utál majd ott lenni, én annak már örülnék.

Ha még tanul is valami hasznosat ( segítenek bilire szokni a gondozók, vagy megindul a beszéd) azt én már külön sikernek könyvelném el.

Ezt a gyerek beteg lesz dolgot pedig nem hiszem h ellehet kerülni egy olyan gyereknél aki most kerül közösségbe.


Szóval bízom benne hogy majd közösen tudok k a lánykámat jó irányba terelgetni. Mert hát az ideje egy részét mégis csak a gondozókkal tölti majd

2017. máj. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

A kisgyerekes anyukanal nincs haklisabb "ugyfel."

Mert mindent jobban tud mint az ovono, vedono, gyerekorvos. A vedono szerintuk egy dilettans, a gyerekorvos egy kokler, a gondozono meg egy gyoker. Olyan sztorikkal bemennek ismeroseim nyafogni az oviba es szidni az ovonot hogy a hatamon egnek all a a szor ha lenne rajta :))))

Jomagam is kisgyereket nevelek, egyszer sem vontam meg kerdore ovonot, gondozonot. De a kis keveske szazalekba tartozom ezzel :)

2017. máj. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
4. vagyok, szerettem volna mindig is tanitani es ovononek is jo lehet lenni, a kis berezes mellett a masik ok amiert nem ezt valasztottam, a sok borzalmas szulo! Veluk ezerszer tobb gond van mint egy osztalyni kamasszal vagy csoportnyi 3 evessel! (tanarcsaladba szulettem, olyan sztorik vannak hogy hajjaj :))
2017. máj. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Anikó1985 ***** válasza:
65%
Szia! Az én kisfiam van amiben elvan maradva van amibe pedig előrébb jár. Tudom h. igazából mindkettő miattunk szülők miatt van, mert van amire nagyobb hangsúlyt fektetünk és van amire nem. Èn nem hibáztatom az óvonőt ezekért és nem értem én sem h. más miért teszi, de tudjuk nem vagyunk egyformák! Inkább segítséget kérek ill. megfogadom a tanácsokat tőlük hiszsen nekem is érdekem h. okos ügyes fiam legyen, első gyermek és sokszor nem tudom mit tegyek és mit ne, mit várjak el tőle. Lehet h. akinek már több gyereke van az úgy gondolja h. őt ne oktassák ki. Én is emberekkel dolgozom és hihetettlen milyen sok félék vagyunk, ez ellen igazán nem tudsz tenni. Persze rosszul esik az embernek az igazságtalanság még ha tudja h. jól járt el akkor is.
2017. máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Én el sem tudom képzelni, mik azok, amikért téged számonkérnek.


Amit én elvárok a gondozóktól, az a figyelem és a segítség a gyereknek.


Hogy ne halljam azt, hogy ő nem látta, mikor esett el úgy, hogy vérzett utána. Hogy fogalma sincs, mitől repedt a gyerek szája, vagy nem vette észre, hogy átázott a pelenkája és pisis a nadrágja.


Hogy ő nem tudja, miétt fordult ki hirtelen magából az amúgy higgadt gyerek, és harapott meg egy másikat. Hogy tudja kezelni a konfliktust gyerekek között, és ne intézze el legyintéssel. Azért van ott, hogy észrevegye és megoldja.


A gyerek mozgás és beszédfejlődése, de még az értelmi sem az ő dolga, a szocializálásban viszont a felét vállalja, hiszen szinte többet van a gyerekkel, mint a család. Segítenie kell, hogy be tudjon illeszkedni a közösségbe.


Ha ebben nem teljesít(láttam példát), akkor én sem vagyok elégedett. Szerencsére most jó helyre jár a gyerekem, segítettek neki feldolgozni/oldani a beszoktatással járó stresszt, így nem csapódott ki passzívagresszióban, mint a másik helyen, ahol a gondozók ültek a padon és egymással beszélgettek, néha odakiabáltak a gyerekeknek, mit nem szabad nekik.

2017. máj. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon fontos, hogy a kereteket már a legelején megbeszéljétek! Ti mi az, amit tudtok vállalni és mi az, amit nem. Ezeket konkrétumok szintjén a szülői értekezleten megbeszélni. Ha nem tudtok valamit vállalni, azt meg kell indokolni.


Én úgy gondolom, hogy számtalan gond a kommunikáció miatt van, illetve annak a hiánya miatt. Fontos a rendszeres kommunikálás a szülőkkel, pontosan a közös felelősség miatt.

Más az intézmény feladata és más a szülőé. Mást tanul a gyermek az intézményben és mást otthon. Sajnos, mivel a legtöbb szülő dolgozik rengeteget, emellett anyának otthon van a háztartás a logisztika, stb, emiatt kevés ideje marad a gyerek fejlesztésére. Nektek azt fontos kommunikálni, hogy az intézményben mit tudtok biztosítani és emellett otthon mi az, amit a szülőnek a nevelési feladatokon kívül foglalkoznia kell.

2017. máj. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%

Akkor fordítsuk meg a dolgokat. Egy szavatokba kerül és kimegy a szülőkre a gyermekjólét, rosszabb esetben a gyámügy is.


Elég ha a gyerek éppen nem az aktuális nevelő elvárása szerint vagy "furán" viselkedik.


A szülők is nagy nyomás alatt vannak ám. Nyilván nem is akarná beismerni senki, hogy éppen miatta van ez meg az.

2017. máj. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Lányom volt bölcsis. Szuper gondozónőkkel. Imádta a lányom a bölcsit és én nyugodt voltam, hogy jó helyen van. Én annyit várok el gondozónőtől dadustól óvónőtől, hogy ha nagyobb dolog történik, plelesik a gyerek és vérzik a szájavagya fejét beütötte erősen akkor azt a nap végén mondja el illeve bármi olyan dolgott ami később a nap további részében gondot okozhat. Krupposak a gyerekeim és van olyan, hogy már napközben is nehezebben veszi a fiam a levegőt olyankor éjel rohama is szokott lenni. Viszont a fejlesztés gyermek fejlődésének követése szerintem közös munka ami szorosan kapcsolódnia kell a szülőkkel és a pedagógusokkal, gondozókkal is. Egymást kiegészítve, és egymásra épülve. Fiam beszédben le van maradva sni-s lett ez miatt. De a pedagógusokkal együtt működve dolgozunk ezen és segítjük egymást. Azért gondolj bele kérdező azért egy gyerekre a nap tulnyomó részében te vigázzol. Nyilván az, hogy ovi kezdésre hogyan kerül be milyen "tudással" a zsebében te is kellesz. Viszont a betegségekkel kapcsolatban teljesen egyetértek veled az nem feltétlen lehet elkerülni egy közösségbe. Viszont a gyermek sajnos tényleg vannak rossz szokások amit a bölcsibenis felvehet. Pl a lányom harapott. Mikor jelentkezett nála ez a gond igen oda mentem a gondozónőjéhez, hogy van e gond a lányűmmal és szóltam, hogy mi történt. Együtt összedolgozva a lányom szerencsére nagyon hamar abba is hagyta. Azzal a nézettel a beszéd fejlesztés csak a szülő dolga nem értek egyett. Szerintem ehhez mindenknek köze van akivel a gyerek napi szinten kapcsolatban van. Mindenkinek más a fejlődés üteme..
2017. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!