Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lett divat manapság az...

Miért lett divat manapság az anyákat áldozatként beállítani?

Figyelt kérdés

tele van a net az ilyenekkel:

"leghalványabb fogalmad sincs arról, mennyire hihetetlenül idegtépő és fárasztó MUNKA egy kisbabát ellátni."

"tompa vagy a kialvatlanságtól, hogy már hallucinálsz és sírsz"

"mennyire súlyos felelősség, amikor megérted, hogy egy élet van rádbízva, amiért minden percben te vagy a felelős."

Az emberiség kezdete óta vannak anyák, akik vitték a háztartást, nevelték a gyereket. Az ilyeneket íróknak is volt anyjuk, aki valószínű nem siránkozott és nem tekintette magát saját gyereke áldozatának. Ráadásul manapság nem kézzel mosnak a patakban, van mosogatógép, gőzölős vasaló, míg 100 évvel ezelőtt több gyerek is volt, meg ezek sem voltak. Még sem lehetett a korabeli irományokban ilyen siránkozásokat olvasni.

Anyák, miért siránkoztok, hogy gyereket kell nevelnetek?



2016. okt. 7. 17:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%
Mert van közösségi média, ennyi. Régen is pont így érzett minden anya, csak nem volt ehhez felület. Ugyan úgy, ahogy régen is utálta mindenki a hétfőt, örült a pénteknek, szerette a kávét, stb. csak nem volt facebook, hogy ezt vicces formában közzétegye. Ennyi. Nem az emberek változtak, hanem a kommunikációs csatornák.
2016. okt. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
23%
Erre én is kíváncsi vagyok. :D Én még csak babát várok, de nekem egyáltalán nem tűnik ilyen vészesnek a helyzet, főleg úgy, hogy én vállaltam gyereket akkor meg miért is kéne nyafognom.
2016. okt. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
50%
Mert áldozatot csinálnak magvukból. A gyereket nem szabad sírni hagyni, éjjel-nappal kell etetni, mindent rá kell hagyni, akkor valóban nehéz a gyerekkel. Talán tanulni kellene az öregektől. Ők nem érezték mártírnak magukat.
2016. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
72%

mert ezek a nők benyalták a média által sugárzott agymenést


és ez mint 4 gyerekes anya mondom :)

lehet én vok szerencsés de nem áldozatként élem meg az anyaságot

2016. okt. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem hóbort vagy újdonság. Korábban is pont ennyi felelősséget és lelki, fizikai terhet jelentett a kisgyermekek nevelése. Annyi a különbség, hogy "régen" senki nem törődött az anyák/apák lelki igényeivel, mindent ki kellett bírni és az erény volt. Plusz nem ismerték fel, nem akarták elfogadni, hogy egy gyerek nevelése nem merül ki abban, hogy nem éhes, nem szomjas és nem fázik. Az csak az életben tartás, semmi egyéb.


Ma pedig van lehetőség arra, hogy verbalizálhtaják a gondjaikat és jogos problémaként élhetik meg végre azokat.



Meg lehet nézni a kettővel ezelőtti vagy a mostani felnőtt generáció testi és lelki állapotát: ide vezet, ha magasról teszünk a problémákra, nehézségekre és elnyomjuk azokat.


Nem erény úgy tenni, azt hazudni, hogy mindent kibírunk és semmi sem nehéz. Az erény az, ha problémákat felismerjük, ki tudjuk mondani, segítséget kérünk, megoldást keresünk és úgy oldjuk meg azokat, hogy abban hosszú távon se (!) sérüljön senki.

2016. okt. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

Több oka is van. 1) több közösségi felület, több médium. Már nem csak a szomszédasszony, a bába meg Dr. Spock könyve létezik. Babás oldalak, babás facebook csoportok, stb. Nyilván jobban szembeötlik a téma

2) nem szégyen bevallani, ha nem megy, ha nem tökéletes. azzal, h nem az az egyetlen elvárás a nők felé, h tisztára nyalják az egész szent család valagát, természetesebb lett az a felfogás is, h valakinek ez nem megy csuklóból

3) és igen, bizony, sokan kevésbé terhelhetőek, tökmindegy, hogy nem a patakban kell mosni, nekem is van olyan ismerősöm, aki állandóan óbégat, h neki milyen rossz, szerintem lassan már azt is el fogja várni a férjétől, h az otthagyja a munkáját, h egész nap vele meg a gyerekkel legyen. Hogy miből fognak élni? Ja kérem, az államnak és az adófizetőknek kötelessége lenne eltartani az ő becses személyüket. Mekkora szerencse, h ez nem így van...


Egyébként meg nem mindenki ilyen. És igenis vannak szar szituációk, pl mikor beteg a gyerek és egész éjjel vist, az tényleg rohadtul ki tud fárasztani... de tudom, h pár nap és elmúlik, eszemben sincs kiírni a Facebookra, hogy én egy áldozat vagyok, mert a gyerek náthás.

2016. okt. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
előző vagyok, csak elküldtem, szóval még annyi, h más kérdés, h én egyedülálló anya vagyok, rengeteg ellendrukkerem van, a saját családomban is, akik alig várják, h elsüthessék az én előre megmondtam-ot. Ezeknek szerezzek én örömet azzal, h panaszkodom? Kizárt.
2016. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

érdekes, hogy ide a kérdés alá leginkább olyanok írnak, akik szintén nem siránkoznak valószínűleg...


az egyik válaszoló írta, hogy a mai fiatal nők kevésbé terhelhetőek, mint a szüleik nemzedéke. ez szerintetek igaz? és ha igaz, akkor miért? miben nyilvánul ez meg?

2016. okt. 7. 18:05
 9/31 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem azért, mert már mások az igényeink. Aláírom, tényleg vannak hisztis nők, akik csak a feneküket vakarják otthon, de most ne őket vegyük alapnak. A mai anyák nagy többsége aktív életet élt korábban, dolgozott, szórakozni járt, eleget aludt, és ez után nagy sokként éli meg a bezártságot és az alváshiányt. Egyszerűen továbbra is igényelnék a saját időt vagy a tartalmas kikapcsolódást. A régi korok asszonyaiban ilyesmi fel sem merülhetett, őket gyerekkoruktól a kőkemény munkára nevelték, ami mellé csak nagy ritkán csúszhatott be egy lakodalom vagy efféle.
2016. okt. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
80%

Úgy gondolom azért bírjuk nehezebben, mert még anyáinknak nagyanyáinknak többnyire volt segítségül ( sha nem is egyházban laktak a szülőkkel, de többnyire egy településen). Nász ajándékba megvolt a ház, lakás. Ma már az az általános hogy elköltöznek ( főleg a faluból) munka miatt. Így csak egymásra számíthatnak....

Törlesztőrészlet fizetnek egy keresetből.

2016. okt. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!