Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kivegyem a gyereket a bölcsibő...

Kivegyem a gyereket a bölcsiből? Kérlek adjatok tanácsot! Többi lent!

Figyelt kérdés
Kisfiam két éves múlt, 4 napja kezdte a bölcsit, most tartunk a beszoktatásnál. Az első nap vele voltam végig, minden rendben volt. A második nap már kis időre magára hagytam, ezalatt elesett egy műanyag járgánnyal és felrepedt az alsó ajka. Harmadik nap szintén amikor magára hagytam valaki, vagy valami (a gondozó néni szerint anya hiánya) annyira felzaklatta, hogy hányt. A negyedik napon vagyis ma, szintén amikor magára hagytam pancsiztak az udvaron, és az én gyerekemet valamiért nem vetkőztette le a gondozónéni, így tetőtől talpig vizes cuccokban volt kb. egy órán át... valószínűleg ennek az eredménye, hogy most folyik az orra, tüsszög, nem tud enni és aludni, összehányt mindent. Szerintetek ez jól van így?

2017. aug. 5. 01:55
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocs! Még egy kérdés... lehet a bölcsibe kérni másik gondozónénit?
2017. aug. 5. 02:04
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Ma megfázott mert vizes ruha volt rajta? Ne viccelj már töb mint 40 fok volt. Biztos nem venném ki, mert onnantól jezdve mindig ez lesz. Majd megszereti.
2017. aug. 5. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
több
2017. aug. 5. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

orrfolyás,hányás,tüsszögés...ez vírusos fertőzés...

a megfázás pedig a népies neve a bakteriális fertőzésnek(bakteriális eredetű mandulagyulladás,torokgyulladás stb..),erre adnak antibiotikumot...


Nem,ne vedd ki,inkább kezd el elfogadni,hogy ideje elszakadni a gyerektől,másrészt pedig fogadd el,hogy nem tudod mindentől megvédeni.

Gyerek,fiatal,mozog,benne van a pakliban,hogy elesik,elkap valami betegséget stb.

Inkább most legyen pár nehéz hetetek,minthogy anyuci kicsi fia legyen,akinek még 18 évesen is te fogod intézni a dolgait...

2017. aug. 5. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Ha meg tudod oldani, szerintem várd meg az ovit, addigra már ügyesebbek, önállóbbak, jobban kommunikálnak, és az anya hiányát is már könnyebben viselik.
2017. aug. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Kedves Második!

Először is nagyon köszi a választ!

Hogy érted, hogy mindig ez lesz? Nem fog tudni beilleszkedni? Erre cékzol?

Egyébként a társaival jól elvan, ezzel nincs gond, nagyon barátságos jófej kölyök, felnőttekkel, gyerekekkel egyaránt beszélget (tök korán megtanult beszélni)

Nekem inkább úgy tűnik a gondozónénivel van gond!

2017. aug. 5. 19:53
 7/18 A kérdező kommentje:

Kedves Dr. Negyedik!

Köszönöm a választ Neked is!

Nemrég voltunk ügyeleten, mert elég rosszul lett a gyerek és valóban vírusfertőzés. J

Eddig is sokat volt távol tőlem, vigyázott már rá keresztanyja, keresztmami, ismerős, a kezdeti nehézségek után ezzel sem volt gond. Szóval azt hiszem a leváláson már túl vagyunk. Nekem úgy tűnik inkább a gondozónénivel van gond... Ő egy idősebb hölgy, nekem úgy tűnik kissé kiégett már. De nem értek a szakmájához, ez csak egy szubjektiv benyomás. De azért a fiamnak mégis a legjobbat akarom.

2017. aug. 5. 20:04
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves Ötödik!

Köszönöm Neked is! Az igazság az, hogy nem vagyok bölcsipárti, de maximálisan megértem azokat, akik a gyereküket bölcsibe adják.

Nálunk egy felemás kényszermegoldás miatt került bölcsibe a gyerek, igaz csak heti 2 napra. Sajnos Édesanyám megbetegedett és ápolni kell, heti 3 napra találtam segítőt, így kénytelen vagyok a másik 2 napon a gyereket beadni bölcsibe, hogy tudjak segíteni Anyunak.

Igazából a kérdésem arra irányult, hogy a kérdésben leirtak mennyire tipikusak beszoktatásnál? Mert nekem kicsit durvának tűnik, de nem értek hozzá, ezért keresek tapasztalatokat Tőletek!

Köszi!

2017. aug. 5. 20:13
 9/18 anonim ***** válasza:
30%

2 évesen biztos nem adnám bölcsibe, nekem a gyerekem lenne az első, ha 3 napra van segítő, 2 napra is lehetne találni. Amúgy ha a betegsége elmúlik anyukádnak, és nem dolgozol munkahelyen, kiveszed a bölcsiből?Olyan baja van, hogy egész nap vele kell lenni? Most hogy beteg lett a kisfiad, nem viheted bölcsibe pár nap, ezt is megoldod!Hogy ápolod anyukádat addig? A bölcsőde egy kényszermegoldás azoknak, akiknek muszály dolgozni menni.De egy 2 évesnek még anyja mellett a helye.A bizalom még gyenge kettőtök között. Olvass róla, ősbizalom.

Több munkatársam gyereke bölcsődés vagy nemrég kezdte az ovit, és 2 nap közösség, 1 hét betegek, aztán újra elölről, tehát nem gondolom hogy ez a legjobb megoldás ilyen szempontból.

2017. aug. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm a felvetéseket! Szerinted mi az a kor, amikortól bölcsibe lehet adni a gyereket? Két és fél évesen pl. már mehet? Vagy a bölcsi egy ördögtől való intézmény és nem a szocializáció előszobája?

Gondolom Te Budapesten élsz, én viszont egy távoli kisvárosban, ahol megfizethető áron csupán 3 napra találtam segítőt fél év intenzív keresés után. Sajnos nálunk igen korlátozottak a lehetőségek! Kérlek, ne említs tényként olyasmit, amit nem ismersz eléggé.

Anyukám betegsége nem fog elmúlni, és nem kell egész nap vele lenni. Csak napi 3-4 órát, ennyire jön a segítő, és a gyermek is ennyit tölt bölcsibe heti 2 nap. Ha bármire kíváncsi vagy még kérdezz bátran! Köszönöm, hogy segítesz végiggondolni az alternatívákat!

Most, hogy a kisfiam beteg lett, nem délelőtt, hanem este kell elvégeznem a feladatokat Anyu körül, amikor a gyerekre az apukája tud vigyázni. És igen megoldom! Ahogy eddig is :-)

Ami meg a betegségeket illeti, sajnos (vagy nem) minden gyereknél ez van, aki elkezd közösségbe járni. Ez megúszhatatlan! Szerinted az jobb lenne, ha ovikezdéskor lenne ugyanez, amikor már dolgoznom kell?

Sajnos nagyon messzire jutottunk az eredeti kérdéstől :_(

Szóval mennyire tipikus az a beszoktatás, ahol egyik nap felreped a gyerek szája, másnap úgy üvölt, hogy összehányja magát, harmadnap pedig másként kezelik őt, mint a többieket (nevezetesen pancsizáskor nem vetkőztetik le)?

Ezek így helyénvaló dolgok?

2017. aug. 6. 00:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!