Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsiben mennyit foglalkoznak...

Bölcsiben mennyit foglalkoznak a gyerekekkel a gondozónők? Játszanak együtt, esetleg énekelnek stb, vagy a gyerekek csak magukban, kvázi gyerekmegőrzés az egész?

Figyelt kérdés

Barátnők gyereke nem rég kezdte a bölcsit, és barátnőm azt mondta azért nem elégedett, mert a gondozónők nem foglalkoznak a gyerekekkel, hanem csak ülnek egy széken és onnan kiabálnak a gyereknek h ezt ne csináld, azt ne csináld stb.

Hiányolja azt is, hogy sosincs éneklés, vagy mondókázás, semmi ilyesmi. Nyilván nem is tud még minden gyerek beszélni, tehát nem az lenne a lényeg h 10 mondókát kívülről fújjanak, hanem azért mégis, hogy ne csak a gyerek megőrzés legyen, hanem kicsit foglalkozzanak is velük.

8 gyerek van egy csoportban, és mindig beteg több gyerek, tehát azt nem lehet mondani h 14-en vannak egy csoportban és ezért nincs idő, kb 5-en szoktak lenni egyszerre.

Ráadásul nem is nagyon szeretgetik a gyerekeket, pedig ilyen piciknél ez elvárható lenne.

Nálatok milyenek a bölcsis gondozónők? Hogy telik egy nap?



2017. okt. 1. 17:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát utolsó, az alapítványi ugye fizetős, így érdekük hogy megtartsanak titeket, mivel belőletek élnek. Magánbölcsiben az enyém is járt úszni, lovagolni, minden nap más foglalkozás volt, napi két órát angolul beszéltek velük, úgy énekeltek, hangszereken játszottak nekik, voltak bábszínházban stb. De ugye a pénz beszél.
2017. okt. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván sok különbség van, de nem kifejezetten az állami bölcsiről érdeklődött a kérdező.
2017. okt. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
27%
Na akkor azok, akik azt hiszik, hogy egy bölcsis csak egy növény, amit locsolni kell meg új földet tenni rá, azok lapozzanak ennek a bölcsődei NEVELÉSI programnak a 26. oldalára. [link] Nyilvánvaló, hogy egy gyereknek nemcsak testi szükségletei vannak, hanem a szellemieket és érzelmieket éppúgy ki kell elégíteni. Intézményesen pont ugyanannyira, mint otthon.
2017. okt. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
93%

A fiam 2 éves és állami bölcsibe jár. Ott nem vegyítve vannak a gyerekek, hanem bizonyos korcsoportonként elkülönítve.

- A dadusok átpelusozzák, ha a kicsi elindult a szobatisztaság felé, akkor arra is figyelnek, hogy ha szól, akkor mennek vele bilizni.

- Ha rossz evő, vagy még beszokás alatt van, akkor van és az újdonság miatt nem eszik, akkor kínálják, lehetőség szerint megetetik.

- Figyelnek a gyerekek közötti rendre, az agressziót nem engedik, nem úgy állnak hozzá, hogy majd a két kicsi lejátsza egymás között, hanem elmagyarázzák, hogy nem szabad, más játéklehetőséget kínálnak fel, stb.

- Szoktak mondókázni. Szerintem nagyon fontos, de nem azért, hogy a még nem beszélő/alig beszélő kicsik megtanuljanak 10 mondókát kívülről, hanem a zene, a közös dúdolás jó hatással van rájuk, táncolgatnak rá, nevetnek, rázhatják a csörgőt, üthetik a dobot, stb.

- Mindent egybevéve figyelmesek, rugalmasak, a síró kicsit megvigasztalják és játékot adnak neki, hogy elvegyék a figyelmét a problémájáról, viszont nagyon-nagyon következetesek.

2017. okt. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 érdekel0 ***** válasza:
55%

A nagylányom bölcsije (állami) remek volt.

Igenis foglalkoztak velük a dadusok.

Rengeteg mondóka,sok rajz,ügyeskedés és sokat meséltek róluk.

A kicsit már nem vették fel ide.

Akkora volt a túljelentkezés,hogy bizony a "csókosok"jutottak csak be.

Nem a pénzesek,hanem az ismerősök

2017. okt. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Hű. Nekem semmi fogalmam nem volt erről, nem jár bölcsibe a lányom, de én is abban a tévhitben éltem, hogy ott játszanak a gyerekekkel, éneklés, mese, mondókázás, színezés stb. Most már csak azt nem értem, hogy a szomorú valóság tükrében miért szajkózzák itt néhányan mindig, hogy a bölcsi milyen marha jót tesz a gyerekeknek, és milyen fontos a fejlődés(!) szempontjából. Ha tényleg ez a helyzet, amit itt a válaszok felében leírtak, akkor otthon ezerszer többet fejlődik egy gyerek, és többet foglalkoznak vele. Jó, persze, ha nincs választás, akkor nincs, ha dolgozni kell, akkor adott a helyzet, de ha nem muszáj, akkor nem értem, így miért adja be valaki.
2017. okt. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Az enyém is állami bölcsibe jár. Nálunk van mondokázás és éneklés is. Szerintem ez bölcsifüggő.

Az egyik nap kérdeztem a gondozónőt, hogy mit csináltak, erre elmesélte, h kint az udvaron focizott a fiammal, utána ladbáztak és megnézték a kukásautót.

2017. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

13!


A BDSZ programja egy ideális világban valóban mindenhol megvalosulna, Magyarországon viszont csak magán intézményben fog. Amíg egy átlag állami bölcsiben egy gondozónőre hivatalosan 7 gyerek jut, gyakorlatban pedig 9 se ritka, addig ne legyenek már alomvilagbeli elképzelések.

2017. okt. 2. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Mondjuk a bölcsiben eleve dadus sincs. Csecsemőgondozo és kisgyermeknevelő végzettségű szakember van, őt hívják gondozónőnek és az egyetlen segítsége a takarítónő. Dadus az ovodaban van.
2017. okt. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon bölcsőde és gondozó függő. Nálunk az állami bölcsiben nagyon kedves, kövezkezetes, figyelmes gondozók vannak, a kisfiam hamar kezdett kötődni hozzájuk. Sokat mesélnek a gyerekről délutánonként, van közös játék az udvaron is és bent is. Hallgatnak zenét, mondanak mondókát, mesét olvasnak nekik, rajzolnak, festenek, gyurmáznak...

Szóval mázlink van. Ugyanebben a bölcsiben másik csoportban sem mindig ugyanez van, de alapvetően azt látom, nálunk elvárás, hogy szépen, figyelesen foglalkozzanak a gyerekekkel, és igenis vannak közös tevékenységek.

2017. okt. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!