Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Augusztusban lesz 1 éves,...

Augusztusban lesz 1 éves, szeptembertől kezdi a bölcsit a testvérével együtt. Most nem tudom, hogy jó döntés volt-e. Adta már be más is 1 évesen?

Figyelt kérdés

2016. júl. 26. 22:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Biztos, hogy adta már be más is, ahogy az is tény, hogy más országokban ez abszolút gyakori és bevett szokás, mégsem lelki nyomorék az összes. Én viszont a fiunkat nem adtam volna be, túl kicsi lett volna hozzá. De én könnyű helyzetben voltam, mert én visszamentem dolgozni és a férjem itthon maradt gyeden. De ha nem a megélhetésünk múlna rajta, akkor nem adnám be ilyen korán bölcsődébe. Nem azért, mert ezzel tönkreteszem, egyszerűen úgy gondolom és érzem, hogy ebben a korban még túl kicsi ahhoz, hogy ennyire tartósan ki legyen szakítva a családból. De ez csak az én véleményem. Biztos jó okotok van rá, hogy így döntöttetek, próbáld kihozni ebből a legtöbbet, mást nem tudsz tenni.
2016. júl. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Sajnos van több okom is rá.

A héten is dolgoztam már estig, mert visszavettek előbb és rengeteg a munka.

Napközben az apjukkal voltak, ő szabadságot vesz ki a bölcsiig velem felváltva és annyira hiányoztak így is már.


Az egyik oka, hogy mennie kell, hogy a 2,5 évesnek muszáj társaságban lennie, már 1,5-2 évesen is kellett volna, de a tesó miatt nem vették fel és 3,5 évnél előbb nem veszik fel oviba sem. Azt tanácsolták, oldjam meg a bölcsit addig. Most felvették őket együtt már.

Ezt meg csak úgy tudtam elérni, ha visszamegyek dolgozni, akkor viszont az 1 évesnek is mennie kell így bölcsibe:(


A munka csak azért jön ehhez hozzá, mert nem tehetem meg, hogy ennyi időre kiessek a szakmámból. De ez másodlagos, a pénz meg harmadlagos indok jelenleg. A magánbölcsit tavaly végigjártam, ha nem dolgozok, nem tudnám fizetni egy gyerekre sem, úgyhogy eddig hordtam játszóterekre, kisbarátokhoz, de a legjobb barátja elköltözött, így most csak az öccse és a játszótéri gyerekek vannak napi 1-1 órára. Kevés már, a kicsi miatt meg tombol a lelkiismeretfurdalás :/

2016. júl. 26. 22:24
 3/23 anonim ***** válasza:
40%

Ha nem muszáj Biztosan nem adnám bölcsödébe!! Nagyon picike még! Ő sem és én sem bírnám ki, hogy ne lehessünk egymást mellett!

Plusz ilyen picit non stop kelteni:( NEEEEM!

A lányom amúgy sem volt erre megérve!

Most sem. 19 hónapos.

A gyermekem ameddig megtehetem addig itthon lesz velem s én vele:) Csak a kötelező óvoda, ha az nem lenne kötelező talán oda sem menne.. De neki biztosan fog akkor majd "kelleni" a társaság!

Amúgy a nővérem a fiát 1 évesen vitte bölcsibe. Úgy hiszem, ezt látom, hogy nem tett jót!

2016. júl. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Eszter76 ***** válasza:
90%

Az én babám (harmadik gyerkőc) júniusban volt 1 éves és ő is kezdi a bölcsit, augusztusi beszoktatással, mert muszáj. Igyekszem nem nagyon aggódni emiatt (persze, én is szívesen maradnék még vele egy kicsit, de nem lehet). Szerencsére én tudom majd hozni-vinni őt, így azért kicsit könnyebb - mire fölébred a délutáni alvásból és meguzsonnázik, én ott leszek érte.

Ha akarsz, írj privátban. :-)

2016. júl. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
24%

Én sem voltam bölcsis a gyerekeim sem lesznek azok, olyan kicsik még !sőt nekem még a 3 éves kor is kicsi alig tudnak beszélni kifejezni magukat!Nekem 3 gyerkőcöm van a betegségek miatt sem járt talán 6 hónapot az ovis életből annyit volt beteg!

De most a kicsi is 21 hónapis de inkabb éhezek és én nem eszek de tuti nem adom bölcsibe!!!

Meg ki tudja milyenek a picivel!

Barátnőm pedig magán oviba vitte a kisfiát azzal a pelenkával vitte haza amit ő adott rá,még reggel!!! a kukija tiszta piros volt kb 1 hétig nem is tudta vinni olyan csúnya lett neki !!😢😢bocsi ezt muszála volt leírnom!!

2016. júl. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Muszály
2016. júl. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
muszáj
2016. júl. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

7

Mi a francnak kell kötöszködni ??

2016. júl. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
47%
Az enyém ment, imádja, én is. És sokakkal ellentétben soha egy percet sem sírt a bölcsiben. Én inkább a nyugati elveket követem a nevelésben, nem igazán értek egyet azzal, ami ma itthon divatos. Ha erdekelnek tapasztalatom, privátban szívesen mesélek.
2016. júl. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
32%
Az 5-ös barátnője elég gáz lehet,ha három évig otthon volt a gyerekkel, de nem sikerült szobatisztaságra szoktatni.
2016. júl. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!