Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nálatok hány órát van bölcsibe...

Nálatok hány órát van bölcsiben a gyerek?

Figyelt kérdés

Februártól dolgozom, 8,5 óra, az út oda-vissza 1-1 óra. Plusz ha túlóra van. A bölcsi 10 órát van nyitva, nyitásra ott kell lennünk, délután a férjem is dolgozik még, úgy néz ki a sógornőm tudná elhozni záráskor. Csak őt is alig ismeri.

Alig fogunk találkozni, vacsi, fürdés, alvás. :( 2 éves, eddig mindent együtt csináltunk. :(



2018. jan. 17. 12:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%

A normális munkarendem 7:30-16:00-ig, + 1,5 óra utazással oda, 1,5 óra vissza, mivel vidékről járok be Bp-re dolgozni. Helybe a gyereket nem vették fel bölcsibe így be kell hoznom Bp-re. Ezért kérvényeztem a 6 órás munkaidőt, így 9:30-15:30-ig dolgozom, és így keltem fel reggel 6:30-kor és 7:23-as vonattal jövünk be.


Ha én 7:30-ra jönnék dolgozni, akkor nem is tudom, hogy mikor kellene keltenem a gyereket, talán hajnal 4:30-kor, 5:00-kor és egy hajnal 6-os vonattal bejönni? NA NEEEEM! Ez kib-szás lenne vele, nem is egészséges, nem tud pihenni.


Ha nem kaptam volna meg a 6 órás munkaidőt, akkor nem jöttem volna vissza dolgozni, annyira jól nem fizetnek, hogy kitegyem a gyereket ilyennek. (Ha meg annyira jól fizetnének, akkor sittert is tudnék fogadni).


Nem tudom, hogy anyagilag hogy álltok, de én ilyen körülmények között nem mennék vissza, hogy 2 óra utazás + 8,5 óra munka + túlóra? Mégis mikor fog látni a gyerek? Ennyi erővel haza sem kellene vinned, mert mire hazaértek, addigra fekszik és viszed is vissza. Nem hogy minőségi időt nem tudtok vele lenni, de még csak nem is látjátok. Én nem tenném ki ennek.

2018. jan. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%
10esnek valasz: lelepett apaval nehez megoldani maskepp akar erett ra a gyerek akar nem, foleg ha nagyszulok is kiestek.
2018. jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
38%
12.-nek. Természtesen nem az ilyen "extrém" élethelyzetekre gondoltom.
2018. jan. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A férjemnek, jó fizuja van, de 4 műszakozik. Mivel én a gyedre nem annyit kaptam amire számoltunk (a max helyett, csak minimálbér után) így feléltük a tartalékainkat az építkezéssel.

Egyébként is vissza akartam menni gyed után dolgozni. Hiszen az ovi miatt így is úgy is megkell szoknia h közösségben tölti az ideje nagy részét.

2018. jan. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Helyben van de külterület. Nincs autóm, választhatok hogy gyalogolok egy órát, vagy átszállással megyek 20 perc várakozási idővel, de alig jár arra valami, azzal se lennék időben előrébb. Meg előtte a bölcsibe 20 perc itthonról az út a másik irányba. Talán veszek biciklit, úgy kevésbé tűnik ilyen borzasztónak.

Kisgyerekkel máshova nem nagyon vesznek fel még 8 órában sem, nemhogy 4-6-ban..

A férjem nem keres rosszul, de nagyon anyagias lett mostanában, ő szorgalmazza (és anyós), hogy menjek dolgozni.

A gyereket nem hajlandó se hozni se vinni, most a beszoktatás alatt se segített semmit, pedig ráért volna.

Szóval van még ezen kívül egy csomó problémám, a váláson is gondolkozom, akkor meg pláne muszáj lesz dolgozom.

2018. jan. 17. 15:29
 16/18 anonim ***** válasza:
80%

De p9ntosan tudtuk, hogy mit vállalunk. De a gyereknek szüksége van közösségre és én is hasznos tagja akartam lenni a társadalomnak, nem otthon lógatni a lában. Fel sem merült, hogy még otthon üljek.

Anyagilag nem lett volna gond, de a gyereknek és nekem is kellett a közösség. 6 órába meg nem akartam.

8as voltam.

2018. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kb. 9 órát tölt ott hétfőtől csütörtökig, pénteken csak 7 és felet. Pénteken el tudnám hozni előbb is, de pont alszanak már, mire végzek. A hét négy napján fél 8-tól 4-ig dolgozom, pénteken fél 8-tól fél 2-ig. Bölcsi öt percre van a munkahelyemtől kb.
2018. jan. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én még nem mentem vissza dolgozni, de nekem is 1 orára van a munkahelyem otthonrol,napi 2 ora tömegközlekedés, borzaszto. De! Családbarát munkahelyen dolgozom, engedik h részmunkaidöben (6 ora) menjek vissza,rugalmasak a gyerek betegsége miatti hiányzásoknál is. Ezért én nem keresek közelebbi munkahelyet. Már most vérzik a szivem a gyerekemért, mert igy is kb fél8-4ig lesz bent minden nap,hiába csak részmunkaidös leszek. Embertelen ez a mai világ:(
2018. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!