Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsibe vagy oviba?

Bölcsibe vagy oviba?

Figyelt kérdés
A kislányunk december 3-án lesz 3 éves. Azon gondolkozunk, hogy szeptembertől oviba vagy bölcsibe menjen. A helyi bölcsibe felvennék szeptembertől, de mivel már szobatiszta, így az oviba is. Azt nem tudjuk melyik a jobb, ha bölcsibe jár egy évet majd sorba minden csoportot az oviba, vagy az oviba marad vissza és járja kétszer a kiscsoportot? Eddig nem jár bölcsibe, igaz mehetett volna, de meg tudtuk oldani, hogy otthon legyen az anyukájával.

2018. febr. 25. 09:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Ovi
2018. febr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményt! Azt esetleg tudja valaki, hogy hány évesen kezdik a gyerekek az iskolát, mert rég volt mikor én kezdtem, így nem emlékszem.
2018. febr. 25. 09:38
 3/18 anonim ***** válasza:
48%

Miért kellene szeptembertől?

Ha eddig meg tudtátok oldani, miért ne mehetne csak betöltött 3 után? Decemberben, januárban is lehet ovit kezdeni.

2018. febr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Ha decemberi a gyereked akkor 6 év 9 hónaposan kezdheti az iskolát.

Én inkább oviba íratnám, de ha meg tudjátok oldani akkor kezdhet később is.

2018. febr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Ha decemberi a kislányod akkor ha jól számolom 2022-ben kezdi majd az elsőt. Én is inkább oviba adnám. Rossz lehet neki hogy majd mire megszereti a gondozó nőket válthat másikra.
2018. febr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
Én bölcsibe adnám. Az oviban szerintem nem lenne jó érzés neki, hogy megszokja a csoportját és egy év után új csoportba kerül, ha a nagycsoport járja kétszer és kerül új csoportba 3 év után az még rosszabb.
2018. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

2,5 évesen csakis bölcsibe adnám, ha már muszáj adni valahova.

Ha nem muszáj, akkor kivárnánk a 3 évet és év közben kezdhetné az ovit.

2018. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Én oviba adnám. A kisfiam bölcsis jelenleg, ő októberben tölti majd a hármat. Kifaggattam a bölcsis nevelőket ebben a kérdésben, azt mondták, hogy nem jó a gyereknek, ha idősebbként kicsik között van. (Bár azt is mondták, hogy gyerekfüggő, aki később érik, az maradhat nyugodtan.)

Szerintem a kislányod személyiségétől is függ, a bölcsiben több figyelmet kap a felnőttek részéről, de nehezebben talál játszópajtásokat, mert a kisebbek kevésbé szociálisak, inkább magukban játszanak, stb. 10 fős bölcsis csoportban szeptemberben esélyes, hogy nála jóval kisebbek lesznek, legalábbis felénk így van.

2018. febr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Év közben nincs felvétel az óvodában felénk, a kevés férőhely miatt. 3 éves kortól óvoda köteles minden gyerek, legalábbis így tudom. Az itteni óvodák felveszik a szobatiszta gyerekeket úgy is, hogy még nincs 3 éves a beíratkozáskor, de év közben nem vesznek fel gyereket, tudom megkérdtük. A bölcsibe is voltunk és azt mondták, semmi akadálya a szeptemberi felvételnek, és jövő ősszel kezdheti majd az ovit, így nem kell kétszer járnia egy csoportot sem. Ugyanúgy a bölcsibe sincs év közben felvétel, kivétel ha üressedés van valami oknál fogva.
2018. febr. 25. 11:21
 10/18 anonim ***** válasza:
29%
9, ki mondta, hogy év közben írasd be? Mindenhol csak most lehet jelentkezni (nálunk már lezajlott), áprilisban beíratni, de attól függetlenül bármikor kezdheti a gyerek az óvodát betöltött 2,5 és 3 között (ha volt hely, hogy felvegyék úgy, hogy még nem óvodaköteles).
2018. febr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!