Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Jól gondolom, hogy azért...

Jól gondolom, hogy azért húzzák a beszoktatást, mert itthon vagyok?

Figyelt kérdés
Ez a 4. hét, és még nem aludt ott, ebédre is csak 3x volt még, reggeli egyszer sem (ez mondjuk annyira nem zavar). Jól érzem, hogy azért mondják, h még ne aludjon ott, mert én itthon vagyok, és így egyel kevesebb gyerek lesz délutánra?? Így hogy fogja megszokni?? Nem beteges, nem hisztis, reggel van kis sírás de ennyi.
2018. máj. 14. 09:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
52%

"Sorolhatnám napestig, miért lehet szüksége bölcsire annak, aki papíron otthon van."


Kíváncsi lennék.

Mert nekem akkor volt rá szükségem, amikor teljes munkaidőben visszamentem dolgozni.

2018. máj. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
61%

- szülés utáni depresszió

- más egészségügyi okok, betegség

- otthonról végzett munka

- nagyszülők ellátása

- családi és/vagy céges papírügyek intézése

...


Vagy csak mert így akarják.


Waldorfosok vagyunk, a mi gyerekeink 4 évesen mennek oviba és előtte nincs bölcsi. De vagyok annyira normális, hogy tudom, hogy mindenki éljen úgy, ahogy neki jó, akkor is, ha a gyerekét 2 évesen egész napra akarja bölcsibe adni.


Nektek mi az indokotok az agresszióra és rosszindulatra? Én is kíváncsi lennék. Soroljátok!

2018. máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

gyerekek... írtam bárhol, hogy 2 hét múlva is itthon leszek??? 1-én kezdek...

nem ez volt a kérdés, nem tartottam lényeges infónak

2018. máj. 14. 10:29
 14/27 anonim ***** válasza:
74%

"Nektek mi az indokotok az agresszióra és rosszindulatra? Én is kíváncsi lennék. Soroljátok!"


Az én gyerekemet utasították vissza helyhiáyn miatt. Szóval ha otthon van az ember, akkor ne vegye el a helyet a dolgozó szülőtől.

Ha meg "egyéb" oka van, akkor mehet a gyerek magánbölcsibe.


Kérdező: ezt a gondozókkal kellene megbeszélned, hogy miért nem alhat ott, és hogy neked mindenképpen kezdened kell 1.-jén, szóval legkésőbb akkor ott fog aludni.

2018. máj. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
80%

Borzasztóak vagytok, semmi közötök hozzá hogy miért akarja bölcsödébe adni, valószínű nem jószántából. Csak hogy mondjak egy példát a barátnőm a második gyereke lett terhes mikor kiderült hogy olyan szinten veszélyeztetett, hogy csakis vécére kellhet fel, még fürödni sem, ágyban kellett most adni. Ezt így végig kilenc hónapon át. Ekkor volt kettő éves a nagyobbik fia. Mivel a férje dolgozott értelemszerűen A két éves gyerek kilenc hónapra odaköltözött a nagymamához. Kifejezetten megsínylette az anya gyerek kapcsolat, Volt, hogy egész nap sírt miatta barátnőm. De nem volt mit tenni. Soha nem tudhatjátok, hogy mi van a háttérben, addig könnyű ítélkezni.És a szintén nem, hogy veletek mikor történik hasonló.


Kérdező én beszélnek a vezetővel, hogy mostantól ott hagyod aludni, és ennyi.

2018. máj. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Amúgy meg undorító hozzáállás, hogy egyből ugrotok, letámadjátok az embert minden háttérinfó nélkül... érdemben meg kb 1-2 ember válaszolt...
2018. máj. 14. 10:34
 17/27 anonim ***** válasza:
59%

Ne aggódj, aki ilyen választ írt, szupermaminak hiszi magát, közben meg sz*ranya és megfojtja a gyerekét, tele van kompkexusokkal, de közben csak azt hiszi igaznak, amit ő gondol, vagy csinál. Csak a fotelből tud írni. Így éli ki magát, mert megkeseredett, talán már a férje is otthagyta.

De jól gondolod szerintem is. Ez a beszoktatás, apránként, míg otthon vagy.

2018. máj. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
39%

"Ne aggódj, aki ilyen választ írt, szupermaminak hiszi magát, közben meg sz*ranya és megfojtja a gyerekét"


Nem vagyok szupermami, csak egyszerűen dolgozni akartam. És nem vették fel a gyerekem, mert helyhiány volt.

Ezért "ugrok", ha valaki otthon van, és beadja a gyerekét bölcsibe...


Kösz a minősítést, a férjem boldog velem, és a fiam lassan sulis, okos értelmes ÖNÁLLÓ gyerek...


Nem kérdező, nem ilyen lassú a beszoktatás. A fiam 2,5 évesen kezdett, és a 2. héten már ott aludt. Persze, minden gyerek más, de 4 hét után is csak "félig" szokott be, az nem teljesen oké.

Szóval a gondozókkal beszélj, hogy miért ilyen lassú a dolog, hogy segíthetsz a fiadnak, miért nem viheted reggeli előtt. stb

2018. máj. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
58%

Én örültem, hogy így volt. januárban kezdte a bölcsit, március közepén járt le a felhalmozódott szabadságom. Előtte való héten kezdett bent aludni -bár nálam ez saját döntés volt. Én szerettem volna, hogy csak akkor legyen ottalvás, ha már örömmel megy be a csoportba.

az első héten még kérték, hogy legyek ott, amikor felébred, hogy minjárt ki tudják adni, de mire mentem dolgozni, teljesen flottul ment a dolog.

Imádott bölcsis lenni, mert megszerette és nem csak "betört", mint sok más gyerek.

2018. máj. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
És miért magyarázkodsz, ha rád nem vonatkozik? Erről beszélek... Fogalmad sincs, miért van ez a helyzet a kérdezőnél, látod, okosabb lett volna, ha csendben maradsz és vársz még néhány választ. Ő is megy dolgozni.
2018. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!