Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ti otthon maradtatok gyesen...

Ti otthon maradtatok gyesen vagy bölcsibe adtátok a gyereket?

Figyelt kérdés
Még most se tudom mit csináljak. Sajnos majdnem fele társaság roma lesz, tegnap tudtam meg mert volt szülői értekezlet. Helyben ez az egy bölcsöde van.

2018. júl. 13. 12:31
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a válaszokat.


Sajnos én is azon az állásponton vagyok, hogy ha tehetem akkor inkább tisztább környezetbe vinném a gyerekem. Nem azért mert rasszista vagyok, hanem azért mert a mi életstílusunkba nem illik be az a fajta koszosság és modor. Ugyanígy nem költözök össze az anyósommal, mert nem ugyanazon az állásponton vagyunk, nem egyezik a módszerünk.

Tisztelem a romákat, jó látni a családi összetartozásukat, a tiszteletüket egymás felé és hogy a 8. kerben is illedelmes roma gyerekekkel találkozok az utcán - akik amúgy az úton fociznak. De a koszos, mocskos, magukra is igénytelen romákat nem tudom elviselni, ez van. Ez szerintem nem rasszizmus. Ahol születtem, a városban iskolában is az volt, hogy a roma gyerekek (nem a rendesek hanem a putrisok) a folyosó közepére sz@rtak és bántalmazták a többi gyereket. Engem is rugdostak már meg az utcán..


Épp ezért amíg lehet választani, addig választok is - nyugodt környezetbe kerüljön a gyerekem.


Ha nálatok is inkább az agresszív családok élnek, akkor inkább várj az oviig. Már ha meg tudtok élni a GYES-ből.

2018. júl. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
77%
Második megy bölcsibe 2,5 évesen, de magánbölcsibe megy, pont azért, mert ott "jobb" a társaság. A körzetes bölcsibe nem adnám be, akkor kivárnám az ovit (egyházi oviba megy majd).
2018. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok, a "szedett össze", amit viccnek szántam, és nincs bajom azzal, hogy sokféle gyerekekkel barátkoznak az enyémek, megszoktam, és a szülőkkel is szoktunk beszélgetni, hiszen sokakat vagy 8 éve ismerünk. Akadnak olykor azért igénytelen családok is a játszótéri felhozatalban, akiktől bevallom, a hideg kiráz (a tipikus messziről ordít csak a gyerekre, hogy "vigyázz, fejreesel, na nemmegmondtam" és mindent körbeszemetel szotyival meg a padon hagyja a kakis pelenkát), és ilyenkor nem annyira vonz velük a keveredés, bármennyire is cuki egy bizonyos korig minden gyerek, de alapvetően egy elég normális, elfogadó közösség alakult ki körülöttünk, mert valahogy maguktól is jól válogattak eddig barátokat a gyerekeim - beleértve a tök normális és rendesen nevelt cigány haverjaikat is.
2018. júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
31%

3 gyermekem van. Az első kettő nem ment bölcsibe értelemszerűen, nem fogom lepasszolni őket amikor otthon vagyok a kicsivel. Nem azért mert "szuperanyu" vagyok (mint itt már annyiszor írták hasonló válaszolónak) hanem mert az 1-2 éves gyereknek nincs egész nap 8 órában más gyerekekre szüksége, hanem az anyjára van szerintem. Nekem is sokat sírós , hasfájós babáim voltak, nem mondom hogy sétagalopp volt az első pár hónap, de tudtam, amikor a kis korkülönbségbe belevágtunk, hogy az eleje nehezebb lehet.

Azért nem adom bölcsibe , hogy nekem könnyebb legyen otthon a kisebbel, meg tudjak főzni , takarítani stb.

A harmadik közel 3 éves volt , mikor bölcsibe ment (nem mehetett még oviva a kora miatt , mivel nem volt 3 éves) és ezért 2 hónapot bölcsibe járt. Én dolgoztam ezidő alatt, a nagyobbak pedig oviban , suliban.

Roma kérdéshez : nekem a lányom mindig a roma kislányokkal barátkozott az oviban. Rosszat nem tanult tőlük igazából (szerencsére) de az óvónők nagyon jók voltak egyébként .

2018. júl. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Még baba, de nem lesz böcsis. Mindig is így gondoltuk egyhangúan az apjával, nem kellett gondolkodni rajta.

Nekünk így jó, de te tudod, nektek meg hogyan.

2018. júl. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha rá lennék szorulva sem adnám olyan csoportba, ahol a fele társaság roma. NEM, és vállalom a véleményem. Nekem bizony nagyon rossz tapasztalatom van velük, pedig "csak" a hétkerben laktam, de az is valami förtelem volt. Szinte menekültünk, amikor végre meg tudtunk szabadulni a lakástól.

Nem, nem adnám ilyen közösségbe.

2018. júl. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
29%
Én otthon maradtam amíg iskolába nem ment. Oviba csak egy évet járt, 5 évesen kezdte. :) Nem adtam volna soha bölcsibe.
2018. júl. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Azt sehol nem irtam, hogy én nem akarok dolgozni menni! Keresem a munkahelyet, de ha szeptemberbe lesz a 2 hetes beszoktatás akkor nem hiszem, hogy jó lenne pont akkor kezdeni munkahelyen is, és ezt a bölcsödei gondozók is igy ajánlották.
2018. júl. 15. 08:12
 29/29 anonim ***** válasza:

2 évesen még nagyon kicsinek éreztem, nem kereste a gyerekek társaságát.

Aztán hamar, 1-2 hónappal később ez meg is változott, de vègül nem mentem vissza, bonyolult is lett volna, 50 km-rel arrébb dolgozom, majd ha a közelbe költözünk már, más lesz.

Addig meg jöhet a tesó.

2018. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!