Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Sikerult beszoktatni a bolcsobe?

Sikerult beszoktatni a bolcsobe?

Figyelt kérdés
2 eves volt a kislanyom augusztus vegen. Elso het beszoktatasan vagyunk tul. Eddig ketszer hagytam ott 1-1 orara, de megallas nelkul sirt. Tortent valakinek hasonlo a gyerekevel? Illetve azert sikerult beszoktatni? Tippek?

2018. szept. 16. 06:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Bölcsis néni vagyok. Vannak könnyebben és nehezen beszokó - alkalmazkodó gyerekek. A síró - pláne sokáig síró - gyerekekre szerintem oda kell figyelni, nálunk pl. ilyenkor vagy megpróbáljuk elterelni a figyelmét játékkal, énekkel stb. vagy karba vesszük, ölben hintáztatjuk, szóval igyekszünk abbahagyatni vele a sírást.
2018. szept. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Fel nem foghatom, hogy írhat le valaki olyat, pláne, aki gyerekekkel foglalkozik, hogy "természetesen sír, sírni is fog még jó darabig, mert más a környezet és más emberek veszik körül""


Utolsó hozzászóló vagyok: szerintem ezt a válaszoló nem úgy értette, hogy hagyja a gondozóbrigád sírni a gyermeket, hanem inkább úgy, hogy ilyen érzékeny periódusban óhatatlan, hogy sírdogálnak a gyerekek. Úgy tapasztalom, hogy alvás beszoktatásnál is van olyan gyermek, aki pár nap alatt, és van olyan is, aki bizony kb. másfél hét alatt képes csak nyugalomban-békességben aludni a bölcsődében, hiába tesz meg mindent a gondozó. ha a gyermek lelkében is megérik rá, hogy beszokjon a bölcsibe, akkor fog valóban beszokni.

2018. szept. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

10

Nem ismerem a 9. meg a 23. kerület problémáit, nem ott élek. Ahol élek, ott intézményt váltanak az emberek, ha a gyereknek nem jó.


Erről beszélek.

2018. szept. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

(...mert a gyerekem féltékeny lehet, hogy más gyerekkel is játszom..?)


Ez így van, nálunk is alap, ha anyuka a saját gyermekén kívül más gyermekkel is játszik, illetve akkor is alap a féltékenykedés, ha a gondozónő beviszi a saját gyermekét a bölcsibe, mert pl. nem tudja másra hagyni. Ilyenkor a saját gyermek természetesen féltékeny és magáénak követeli anyukát.

2018. szept. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!