Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Tényleg jóval nehezebb lesz...

Tényleg jóval nehezebb lesz bölcsit találnom azért mert "csak" egy gyerekem van a többgyerekesekkel szemben?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam valahol:


"aki munkavállalás miatt kívánja bölcsődébe adni gyermekét, nem kezelik kiemelten a helyek betöltésénél. Magyarán szólva a bármilyen okból rászoruló vagy nagycsaládba született jelentkezők elsőbbséget élveznek a helyek kiosztása során. A kétkeresős család első vagy második gyereke csak akkor járhat önkormányzati bölcsődébe, ha van még szabad férőhely számára.A “csak” két munkahellyel rendelkező, nem nagycsaládos szülők könnyen hoppon maradhatnak. "


Egy gyerekem van, még pici nagyon, de anyagiak miatt másfél éves korában már be szeretném adni bölcsibe hogy el tudjak menni dolgozni. Nekem csak gyes jár, ezért különösen indokolt. Azért tervezem már most, mert 1 évnél is több lehet a várakozás. Szeretném tudni, hogy azok akiknek egy gyereke van azok mennyivel nehezebben (ha van ilyen) jutnak hozzá

gyermekük számára bölcsis férőhelyhez.



2018. okt. 17. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
A kitöltendő papíron nekem nem kellett feltüntetnem, hány gyerekem van.....amúgy egyke volt akkor még a fiam, de simán felvették, pedig nagy volt a túljelentkezés. Apukájával mindketten beadtuk a munkáltatóit, ugyanis mentem vissza en is 8 órában dolgozni.
2018. okt. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Simán ment az egyke gyerekemmel is 8 éve anno, a kettővel is 4 évvel később.

Idén írattam be a legkisebbet is, most sem volt előnyöm, ugyanúgy listára kerültem most is, nem mondták automatikusan, hogy tuti felvették.

2018. okt. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol olvastad ezt, de az internet nem hiteles forrás. Egyébként lakóhely függő, hogy mennyi a várakozás.

A munkáltatói igazolás számított csak nálunk, és már mehetett is.

De hívd fel a kiszemelt bölcsit holnap, és kérdezd meg ott, hogy mi kell és hogyan lehet bekerülni!

2018. okt. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk így van. A bölcsőde tele van otthon tespedő, de három-négy-öt gyerekes nők gyerekeivel, míg nekünk, és sok sorstársunknak, akik dolgozni mennének vissza nem jut hely.
2018. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam kicsit.
2018. okt. 18. 12:57
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom én sem hogy mennyire igaz ez, de ahogy egyébként látom a kormány intézkedéseit, programjait mind a több gyerekes családokat veszi elő, mintha az egy gyerek nem lenne gyerek.
2018. okt. 18. 12:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Budapesten a túl tömött bölcsik egyikébe elsőre felvételt nyert a fiam, pedig egyke, jó a fizetésünk és munka miatt akartuk bölcsibe íratni.


Én azt látom (és mondják a nevelők is), hogy itt inkább a család bevétele és a munkába állás a mérvadó. Egy csomóan úgy jelentkeznek, hogy közben várandósok és nem mennek vissza dolgozni. Na most a jelentkezésen és a felvétel nyerés után is az volt a legfontosabb, hogy legyen papirod hogy igen, dolgozni akarsz és fogsz is! Szerintem a fiamat ezért vették fel.

2018. okt. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1 gyerekem van! Nekem azt kellett csak odaírnom h mi okból kérem, ugye mentem vissza dolgozni, annyi h 1 évvel előtte leadtam a jelentkezést h tuti legyen helye. Felénk kevés állami bölcsi van, szóval időben kell szólni. Az h hány gyereked van sztem nem számít.
2018. okt. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!