Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Úgy nézz ki hogy most majd új...

Úgy nézz ki hogy most majd új munkahelyet kell találnom ilyenkor hogy fogják majd kiszámítani a gyest (többi lent)?

Figyelt kérdés
Szóval már 2009 óta dolgozom egy munkahelyen be vagyok jelentve tervezzük a babát kb. 1 éven belül szeretnék szülni.Eddig úgy volt hogy majd erről a munkahelyről fogok elmenni gyesre,most nyáron esküvő után kezdtünk volna hozzá a baba gyártáshoz :) nagyon szeretnénk már!Szóval most kijelentette a munkaadóm hogyha netán terveznénk majd a babát és terhes lennék nem mehetnék el táppénzre!Mondta ha gondolom nézzek más munkát magamnak!Igazából ezen a munkahelyen már nem szeretek dolgozni (több okból de most a kérdés szempontjából felesleges kifejtenem)ezek után ha véletlen úgy alakulna hogy terhességem alatt nem tudnék dolgozni elgondolkodtató hogy majd egy évig nem kapok semmi pénzt!De leginkább a kérdésem az lenne ha úgy döntünk hogy másik munkahelyet nézek és tegyük fel 1 hónapig munka nélküli segélyen leszek amíg keresgélek és utána találok majd munkát magamnak meddig kell az új munkahelyemen dolgozzak hogy kapjam rendesen a gyest?Vagy az egy hónap munka nélküliség miatt az előző munkahelyemről is számítani fogják?(jó lenne) Na szóval remélem egészen érthetően sikerült megfogalmaznom a kérdést!Köszi a válaszokat!
2014. ápr. 23. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem így működik. Ha terhes leszel még ezen a munkahelyen és azt bejelented írásban a munkáltató felé védettséget kapsz, ergo nem rúghat ki. Ha táppénzre íratod magad akkor táppénzen is leszel. Ha otthagyod a munkahelyet és találsz mást, ott is esetleg a próbaidő alatt mondhatnak fel ha időközben teherbe esel, de a próbaidő után szintén írásban bejelentett nyilatkozattal leszel védett. Nem gyes-re hanem gyedre vagy jogosult amit az előző évi jövedelmedből számolnak majd.
2014. ápr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kíváncsicska ***** válasza:
1 olyan nincs hogy nem mehetsz táppénzre.Ha írásban bejelented, hogy terhes onnan nem rúghat ki.Ha a doki 9-es kóddal táppénzre vesz akkor pláne nem.Az a lényeg, hogy 45 napnál tovább ne szakadjon meg a biztosításod.Tehát ha elmész munkanélkülire (én nem felmondanék, hanem kirúgatnám magam, ennyi idő után végkielégítés is jár) elmész munkanélkülire, és ha annak is vége és onnan van 45 nap (azt hiszem ,de lehet csak 30) biztosítás nélküli időszakod akkor nem számít bele a gyed-be.Ha nincs meg a megszakítás akkor az előző munkahelyed bére is beleszámít a számításba.Gyes alanyi jogon jár.Tgyás én a gyed jár munkaviszony után. Remélem nem informáltalak félre.
2014. ápr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy elvileg mehetnék csak ez egy ilyen kis irodai közösség anno még barátnőm által vettek fel és jo a viszonyom mindenkivel egyébként ilyen simlis dolgok mindig voltak az elejétől eddig se járt sose fizetett szabadság nekem táppénz mostanában néha néha ha beteg voltam most meg külön kijelentette hogy ne "toljunk" ki egymással ha babát tervezzek akkor azt tudjam hogy ha maradok akkor végig kell melóznom mert nem tudja kifizetni a táppénzt ha ez így nem felel meg nekem akkor pedig inkább keressek másik munkát azt mondta.Meg azt is hogy nyilván nem várja el hogy onnan vigyen amentő majd szülni meg ha szarul vagyok épp akkor maradjak otthon stb de ha már ugy tervezem hogy táppénzen leszek az neki szar lesz ugyh ne
2014. ápr. 23. 15:52
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak rossz mert szívesen váltanék munkát fél éve komolyan szoba került már itthon a párommal aztán arra jutottunk hogy bevagyok jelentve ezt a "kis" időt addig még kibírom!De hát igy már azért tényleg rossz.. szoval elmennék mást keresni csak félek hogy mintha eldobnék ennyi év munkát úgymond és ezért ne kapjak majd annyi gyedet! De tehát akkor ha pl. 30 napon belül vagyok munkanélküli még beleszámítják ezeket az éveimet is majd?
2014. ápr. 23. 15:55
 5/10 A kérdező kommentje:
És még annyit hogy írásban hogy írod meg hogy terhes vagy és hogyan megfogalmazva?Akár ha a jövőbeli munkahelyemre gondolok majd!Tollal papírra ráírod hogy bejelentem hogy terhes lettem? :) vagy hogyan?És ajánlottan kell ezt feladni vagy csak úgy oda adom a kezébe?
2014. ápr. 23. 16:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Beleszámít az a 30 nap is. Írásban ajánlott tértivevényesen feladva hivatalos, nyomtatott formában orvosi papírral igazolva jelented be a munkáltató felé a terhességet, nem egy papírdarabon kézben.
2014. ápr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nyugi :)


Akár 5-6 napos új munkaviszonyra is számolunk ellátást, felszorozzuk egy hónapra a béred, majd visszaosztjuk és megvan a tp-d napi alapja és az egyéb ellátásaidé.

Szóval ha felmondasz, álláskeresési majd új meló, akkor annyi változik, hogy az ezen a munkahelyen elért kereseted nem vesszük figyelembe az ellátásod összegének kiszámításánál, csak az új munkahelyedét. Arra figyelj, ha váltasz, hogy ne legyél 30 napnál tovább ellátás (bér vagy álláskeresési) nélkül, mert akkor ha terhesen tp-re kényszerülsz, csak a folyamatos munkaviszonynak megfelelő ideig jár. Pl 3 hó álláskeresési után egy hónapig még nem találsz állást, elhelyezkedsz, két hónap után elmennél tp-re, akkor csak két hónap jár...


ahhoz, hogy ellátásod legyen, mindegy, milyen és hol megszerzett biztosítási jogviszonyod van, ha megvan a két éven belül 365 nap, és megfelelsz az egyéb feltételeknek, az ellátás jár.


Ha a jelenlegi munkahelyeden leszel terhes, bátran írasd ki magad, azt meg tudja tenni amunkahely, hogy betegszabit nem fizet (bár törvénytelen), de a kismamák veszélyeztetett terhesség miatti tp-e azonnal betszabi nélkül indul, a tp-t pedig (ha nem kifizetőhely a melóhelyed, de nem hinném) az OEP fizeti, a harmadát bevalsalja a melóhelyen.

2014. ápr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

.Ha nincs meg a megszakítás akkor az előző munkahelyed bére is beleszámít a számításba


ez így teljesen rossz... mire gondolsz?

Ha az ellátás összegére, akkor a régi munkahely bére semmiképpen nem számít bele tavaly nyár közepétől, csak az aktuális jogviszonyban elért kereset. A 365 naphoz pedig nem kell folyamatos jogviszony, akár úgy is meglehet, hogy két évig egy napot dolgozik valaki, egyet nem.

2014. ápr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben addig nem lépnék ki míg nincs biztos másik helyem, és ha tudom hogy terhes vagyok/leszek csakis a magasabb bér miatt váltanék.

Nyugodtan hozzátok össze a babát és ha úgy alakul menj tp-re is, a főnököd ne érdekeljen, mivel bejelented, hogy terhes vagy védve leszel, és még így lesz 2-3 éved új munkát talalálni, ha nem akarsz oda visszamenni szülés után.

2014. ápr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2014. ápr. 24. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!