Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Vajon mennyit leszek otthon...

Vajon mennyit leszek otthon velük táppénzen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Akinek volt hasonló helyzet, érdekelne hogy tudott-e dolgozni, vagy a hónapból 25 napot tàppènzen töltött? 2 kisgyerek van, mindkettő ősszel kerülne közösségbe, tehát nem volt bölcsis a nagy. 3 és fél, és majdnem két évesek lesznek, ősszel kezdenék. Nyilvàn az lenne jó ha pár hónapig még itthon lennék, de a bölcsi rögtön kéri a munkáltatóit. Nincs szabadságom, a szerzôdésem lejárt gyed alatt, új helyre megyek, de szerintetek mennyi betegséggel szàmoljak?
2019. máj. 8. 09:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A lányom mikor bölcsibe került azt játszottuk, hogy egy hét bölcsi, két hét otthon. Ez kb. az első 2 hónapban volt így. Aztán fokozatosan csökkent a betegségek száma.
2019. máj. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
4 éves a fiam , még sosem volt beteg 1 percet sem hiányzott az óvodából betegség miatt, úgyhogy erre nem lehet válaszolni.
2019. máj. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A lányaim is hasonlóan kezdték az ovit, bölcsit, de én még otthon tudtam maradni egy ideig. Sokat voltak betegek, a kicsi többet volt otthon,mint bölcsiben. Azt is be kell kalkulálni, hogy sosem egyszerre betegek, hanem egymás után, mert egymástól is elkapják.
2019. máj. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Na hát ez az, én is attól félek hogy mire az egyik meggyógyul, addigra kapja el a másik. Köszönöm mindenkinek!
2019. máj. 8. 10:51
 5/15 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem nem volt beteg bölcsisként. Változó, hogy melyik gyerek mennyit betegeskedik, előre nem lehet kiszamitani
2019. máj. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod előre.

Nekem a lányom az első évben összesen 2 hónapot hiányzott betegség miatt, úgy nézett ki, hogy amint kijött/vagy a végén járt a nagy a betegsègnek elkapta a kicsi, szóval nem győztem orvoshoz járni

2019. máj. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Megjósolhatatlan. Az enyémek nem voltak betegesek. De próbaidő alatt én nem mertem betegszabin lenni, max az első napon, aztán anyósom vigyázott rájuk 1-2 hétig. Szerintem szervezz valahogy segítséget, nagyit, szittert, és apuka is menjen szabira, ha kell, ne csak mindig te.
2019. máj. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mindenképp szervezek segítséget, még bébiszitter is van / lesz, de azért hetekre nem tudom megfizetni- nem is találok olyat aki betegség esetén nonstop ráér de ez más téma, és nyugdíjas nagymama sincs. Szóval nem mindig én lennék itthon, néha férjem is, de azért többnyire rám maradna. Azért merült fel bennem a kérdés, hogy ne rögtön álmaim munkahelyén kezdjek esetleg, hanem olyan helyen, ahonnan nem bánom ha kirúgnak, meg két picivel félek hogy nagy rá az esély. Úgy látom másnál is ahol több pici volt vagy nem rögtön állt munkába, vagy elérhető nagymama volt.
2019. máj. 8. 11:53
 9/15 anonim ***** válasza:

Nálunk általában 3-4 hét hiányzás van egy gyerekre egész évben (egy őszi és egy tél végi felsőlégúti meg olykor "valami más" - a hosszabbak pl. bárányhimlő, kartörés), bölcsiben is így volt már kezdéstől... és néha csak az egyik, néha egymás után, néha együtt, néha pont szünetben, néha meg csak azért maradnak, mert már úgyis péntek van, hadd pihenjék ki.

De szerintem ezt mások példájából nem tudod kiszámolni, csak a drukk marad. :)

2019. máj. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó nálatok mennyi a korkülönbség? Ha kicsi, akkor te vagy az első akitől azt hallom hogy két pici és nem voltak folyton betegek. Mintha a tesóknál hatványozódna a betegség, pedig nem értem, oviban 20-30 gyerekkel vannak összezárva, és tényleg van is aki folyton beteg, de van aki alig:)
2019. máj. 8. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!