Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják a legtöbben...

Miért mondják a legtöbben azt, hogy azok a kismamák, akik a terhesség elejétől otthon akarnak lenni táppénzen, lusták és táppénzcsalók?

Figyelt kérdés
Szerintem a legszebb dolog az életben a babavárás. Nem rontanám el azzal, hogy idegeskedek a munkahelyemen. Egy kismamának a babája a legfontosabb. Persze, hogy elmegy táppénzre, ha úgy érzi. Szerintem ez nem táppénzcsalás! Szerintetek?
2015. nov. 11. 13:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Nincs ezzel szerintem gond, bár ez ugye munkahely függő. Nekem inkább azon akad meg a szemem, amikor egy kismama viszonylag ok nélkül 10 hetesen elmegy táppénzre, és utána panaszkodik,hogy kevés a pénz. Nem egy ilyen ismerősöm van, akinek tényleg szüksége lett volna a teljes fizura, de kiíratta magát táppénze olyan indokkal, ami miatt más simán dolgozik, utána meg mindenkinek panaszkodott,hogy mennyibe kerül a babakelengye, ott a hitel stb.
2015. nov. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
13%

ki mondd ilyet? szerintem durva általánosítás a "legtöbben".

Az én környezetemben a kutya nem kérdezte hogy dolgozom e terhességem alatt, vagy otthon vagyok e, senkit nem érdekelt...és az én ismerőseimről sem érdekel, hogy dolgoznak e mellette vagy nem. Én személy szerint utálok otthon ülni, az utolsó 4 hetet töltöttem otthon, azt is minden nap a kertben, nem vagyok egy tv előtt fekvő típus. De nem kell hogy mindenki ilyen legyen...egyébként sem arról híres a magyar, hogy meg tud élni a táppénzből, nyilván senki sem jókedvében marad otthon.

2015. nov. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
53%
Mert lusták és táppénzcsalók! Táppénzre keresőképtelenség esetén lehet menni. A jaj de csodás dolog a várandósság nem.az. Hiába szépítjük, ez van. Ilyen az élet, kemény.
2015. nov. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
33%
Én 10 hetesen mentem táppénzre. Nem voltan jól, sokat hánytam, állandóan be kellett csuknom miatta a boltot. A napi feladataimat nem tudtam elvégezni, emiatt egyre gyűltek... Nem tudtam koncentrálni, egy hét alatt 45 ezer forint hiányom lett a kasszában, ki kellett fizetnem. Így még anyagilag is jobban járok a táppénzzel, mintha dolgoznék.
2015. nov. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó, az más, ha valaki nem tud dolgozni a terhesség miatt, de te nem azért maradtál otthon, mert milyen szép az áldott állapot, hanem mert keresőképtelen voltál, nem tudtad ellátni a munkád. A kérdés nem erről szól.
2015. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%

Itt a legtöbbször azt lehet olvasni, hogy "jaj, veszélyes anyagok között dolgozom vagy nehéz fizikai munkát végzek, ahogy pozitív a teszt, táppénzre megyek", és teljesen hiába magyarázza nekik bárki is, hogy ebben az esetben más munkakört kell kérni. Ekkor sértődve jönnek a baba érdekei dumával. Ilyen esetben valóban lustának és/vagy táppénzcsalónak nevezném őket, hiszen egyébként munkaképesek. Egészségügyi probléma felmerülésekor természetesen senkitől nem sajnálom a táppénzt.

Én sem nyugdíjas állásban dolgoztam a terhességem alatt, mégis marha felszabadult voltam és nehezen tudtak felidegesíteni, mert láttam a végét és a saját egészségünkre koncentráltam a főnököm zsebének tömése helyett. Persze a munkámat attól még becsülettel elvégeztem, de szívbaj nélkül sétáltam ki a munkaidő lejártát követően, ahelyett, hogy estig túlóráztam volna.

2015. nov. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
51%

Ha valaki ok nélkül megy táppénzre, az csalás. Függetlenül attól, hogy terhes-e.


Persze, hogy a babája a legfontosabb. A munkáltatónak meg az, hogy a munka el legyen végezve. Így inkább vesz fel férfit és azt a nőt, aki a pozitív teszt napján kiíratja magát táppénzre vissza sem veszi gyes után.

2015. nov. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
6: azért ez nem ennyire fekete vagy fehér....egyrészt távolléti díj illeti meg a munkavállalót, ha a munkaadó nem tud munkakört ajánlani, de ezt kevesen tudják, és aggódva a táppénzen, inkább tovább dolgoznak adott veszélyes munkakörben. Másrészt a munkáltatók is sz..nak ebbe a kérdésbe, mondván majd elmegy terhesen a munkaügyi bíróságra ha valami nem tetszik..őszintén, te elmennél ebben az esetben? fenéket, saját nyugalmad és lustaságod érdekében inkább elhúzol táppénzre. Amit a jogrend ír, hogy mi illeti meg a terhes nőt és mi nem, csak a multiknál létezik, a magyar kisvállalkozásokat pont nem érdeklik ezek a dolgot.
2015. nov. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%
Azért mondják mert a terhesség nem betegség, tehát egészséges terhesség nem ok arra hogy ne dolgozzon valaki. Az orvos is "elvileg" csak indokkal írhatna ki táppénzre, nem azért mert szerinted jajj de csodás ez az időszak és inkább otthon maradnál! Szóval ha ilyen szempontból nézzük akkor bizony táppénz csalás (problémamentes terhességnél!)
2015. nov. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%

3-mal teljes mértékben egyet értek.

A terhesség nem betegség, és ha semmi nem indokolja, nem kell otthon ücsörögni.

És igenis csalás, ha valaki valamit jogtalanul vesz igénybe. Ha nem akar dolgozni, vegyen ki fizetés nélküli szabit!


Én élveztem minden pillanatát a terhességemnek, 37. hétig dolgoztam sörözőben. Egyáltalán nem stresszeltem, sőt, jobban éreztem ott magam, mintha otthon ücsörögtem volna a 4 fal között.

2015. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!