Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki otthon maradt táppénzen...

Aki otthon maradt táppénzen terhesen, miért tette?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan írjon, aki otthon maradt, ahogy megtudta, vagy kicsit később.

Mi volt az oka? (sok stressz, bejárás, betegség stb).


2015. febr. 26. 08:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
engem a doki nem engedett már dolgozni,veszélyeztetett lettem. 5hetesen már nem is dolgoztam.
2015. febr. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én veszélyeztetett voltam, mivel a 4. hónapban kivették az egyik petefészkemet tumor miatt.
2015. febr. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Olyan a munkám, ami veszélyes lett volna a terhességemre nézve, ezért jobbnak láttam a táppénzt.
2015. febr. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Veszélyeztetett terhes voltam a 8. héttől. Először véreztem hematóma miatt, aztán mire a hematóma kiürült pont fedte a placenta a méhszájat, mire elmozdult és már nem lógott rá egyáltalán akkor jöttek a pikolian erős görcsök, ki sem tudtam egyenesedni, a végén pedig a baba haránt fekvése miatt voltam veszélyeztetett (szóval én majdnem teljesen végigjártam a skálát :( de szerencsére teljesen egyészséges babám született végül).
2015. febr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Munka miatt, 8 órás alló munka, por, szénpor, raklap emelés... 7. héttől itthon vagyok. 12hkm
2015. febr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
én a 12. héttől mentem táppénzre. 3 műszakban dolgoztam, álló munka, fizikai munka, nagy hangzavar, por....tudtak volna könnyebb munkát adni 1-2műszakban, de egyedül nem tudtam bejárni, nincs jogsim. így a 12.hétig a férjemmel jártam dolgozni. de ahogy kiderült már a tesztelés napján szóltunk, kicsit könnyebb munkát kaptam és próbáltam nem emelni, inkább mindig megkértem egy épp arra járó férfit hogy segítsen :) de nem is bántam a táppénzt, mert hiába volt kicsit könnyebb a munkám, így is a műszak végére majd leszakadt a derekam.
2015. febr. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Bevéreztem a 12. héten, plusz már az elejétől magas volt a vérnyomás, igy veszélyeztetettnek vettek fel, a 13. héttől itthon voltam. Ráadásként jó sokat kellett volna vonatoznom a munkahelyemre.
2015. febr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta diabéteszem van, terhesség alatt fokozottan figyelni kellett az étkezésekre. Főnököm ebben nem volt partner, gyakorlatilag megtiltotta, hogy 20 perccel az inzulin beadása után felálljak az asztalomtól és egyek, csak akkor kelhettem fel, ha üres volt az ügyféltér. Nem mertem beadni az inzulint, úgy meg az egekbe ugrott a cukrom. Nyilván otthon maradtam.
2015. febr. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

bunkó kapzsi főnökeim megkértek,menjek el betegácsiba. mert ugye a kft-nek így kevesebb a bérköltsége, adófizetők eltartanak... mondanom se kell, nagyon kiborultam, össze is vesztem velük.

mondtam a nődokimnak, ez van, kérem írjon ki. adott egy papírt a háziorvosnak, hogy veszélyeztetett vagyok.


szülés előtt 2 héttel még tök aktív voltam, felújításban, rendrakásban tevékenykedtem, sőt, volt egy másodállásom is. nem hiányzott a betegácsi, dehát ilyen világot élünk.

2015. febr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem akartam 20 kiloig emelni és napi négy órát ingázni a munkahely és otthonom között, sajnos ez szamit kismama munkának a munkahelyemen. De mindegy amúgy, barnáztam és 12 hetes koromig igy is ugy is pihenni kéne. Utána is szerintem majd találunk valami kifogást a dokimmal.
2015. febr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!