Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Fiktív: Milyen támogatás...

Fiktív: Milyen támogatás Járna ha haza költöznék Magyarországra?

Figyelt kérdés

magyarázat: csak úgy érdekel a dolog azon kívül minden eshetőségre fel kell készülni.

Angliában élek már majdnem 12 éve férjemmel és két gyermekeinkkel.

A gyerekek Most négy és fél és kilenc évesek.

Az összes elintézhető papírjaikat megszereztem

Magyarországra. van lakcímkártyánjuk személyi igazolványok adókártyajuk. Az érdekelne ha ma hazaköltöznmék milyen támogatásokat kaphatnánk amellett hogy dolgozunk. Hallottam Például hogy lehet lakás támogatást igényelni akár két gyerek után is. ezt a két gyerek megléte előtt vagy után is lehet igényelni? Szükséges e előzetes magyarországi munkaviszony? Valaki esetleg jártas abban hogy gyermekem hogyan kezdhetnék el az iskolát? A kilencévesemre gondolok. Ha valaki volt már hasonló helyzetben kell valami különbözeti vizsgát tennie vagy ilyesmi? Az óvodába való felvételi feltételei? Úgy értem kell e nekem munkaviszony ahhoz hogy felvegyék a 4 és fél éves emet az óvodába?

itt a Brexit Egyelőre még nem tisztázott mi lesz belőle igazából attól nem félünk hogy ki rugdos nak minket mert kell nekik a munkaerő csak arra gondoltam ha gazdaságilag annyira Megromlik a helyzet életkörülmények miegymás akkor elgondolkodunk azon hogy haza költözzünk Magyarországra. Nem szorulok arra hogy el tartson az állam jelenleg sem így élek Dolgozunk mind a ketten férjemmel teljes munkaidőben. Csak jelenleg is azért kapunk némi támogatást és az érdekelne hogy otthon jogosult lennék e bármilyen re is. Nem tervezzük a haza költözést de készítünk B tervet. Köszönöm a válaszokat.


2019. aug. 7. 09:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocs az elírásokért T9 szótár RAL diktáltam
2019. aug. 7. 09:19
 2/5 anonim válasza:
22%
Jaj, nem értem miért kell ettől a Brexittől betojni? Nincs ez kicsit túllihegve? Az EU előtt is volt élet, sőt Anglia az EU előtt is gazdaságilag erős hatalomnak számított. A kilépésükkel sok minden nem fog változni, max. nem fognak tejelni a közösbe a közép-kelet-európai putrik felzárkóztatására, amiből már elegük is lett.
2019. aug. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Miután Anglia kiadta a kilépő papírokat (E104, U1, stb.), családi pótlék fog járni, de persze nyilatkozni kell, hogy már nem jár CB Angliából. Milyen lakástámogatásra gondolsz? CSOK, babaváró? Ezekhez kell magyar munkaviszony.

Mi jövő hónapban költözünk haza.

2019. aug. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja és munkanélkülit kaphattok még, szintén az igazolások után. Self-employed nem kaphat. Oviba munkaviszony nélkül is mehet a gyerek, hiszen óvodaköteles.

A B terved az legyen, hogy kint vesztek házat és kiadjátok, ha hazaköltöztök.

2019. aug. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Köszönöm hogy a kérdésre válaszoltál.

Második válaszoló Sejtettem hogy munkaviszony kell hozzá Sok sikert a haza költözéshez házat itt már vettem vagyis fizetem a hitelt most ha Eladnám kb a felét meg is tarthatnank. Egész szép kis összeg, igazából nem lennék rászorulva arra a csok-ra, csak kíváncsiságból kérdeztem. Nem tartanám meg, eladnam. Remelem nektek minden simán megy majd

2019. aug. 7. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!