Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Kaphatok-e családi pótlék?

Kaphatok-e családi pótlék?

Figyelt kérdés
Jelenleg 17 éves vagyok azonban januárban töltöm a 18-at és a nevelő apám elköltözik így magamnak kell intéznem a hivatalos dolgaim így felvetődött a kérdésem, hogy mivel a családi pótlékot a tanfolyam végéig kapom azonban mennék tovább tanulni. Egyedül megújíthatom 18 évesen vagy ezt csak szülő igényelheti meg? Ha megújíthatom mikortól? Júniustól(Ezáltal nyáron is kapnám) Vagy ezt szeptemberben az iskolakezdésnél kell intéznem?
2021. júl. 11. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Családi pótlék csak középiskoláig jár. Ha egyetemre mész akkor már nem jár.
2021. júl. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Köznevelési intézményben jár, tehát vagy iskolarendszerű OKJ (függetlenül a munkarendtől), vagy hagyományos középiskola. Felsőoktatásban nem jár. Ha betöltöd a 18-at, beadod saját jogob az igénylést, ha akkor még jogosult leszel rá.

Neki nem muszáj lemondania, akkor is megkapod, csak gyorsabb, ha lemondja, mert lehet egyszerűsített határozatot hozni.

2021. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
A nevelő apadnak mi köze van ehhez?
2021. júl. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

1-es vagyok, hová mennél továbbtanulni? Újabb OKJ-re?

2-es ugyanezt írtam én is csak rövidebben :) és felsőoktatás helyett egyetemet írtam.

2021. júl. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3-as: Az a köze a nevelő apámnak, hogy ő az egyetlen családtagom és úgy tudtam csak nevelő vagy szülő igényelheti meg.


4-es: Főiskola/egyetem szóval tárgytalan, de azért köszönöm.

2021. júl. 11. 16:51
 6/6 anonim válasza:
2021. aug. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!