Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Miért nem kaptam családi...

Miért nem kaptam családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Lányom júliusban lett 18 éves, 5 éves gimnáziumba jár, most kezdte a 4. tanévet. Múlt hónapban még kaptam családi adókedvezményt, de a szeptember havi bérben, amit most októberben kaptunk, már nem szerepel a családi adókedvezmény? Nem addig jár, amíg középiskolás?
2013. okt. 2. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:

A családi kedvezmény mértéke


Az összevont adóalapból családi kedvezmény címén levonható összegnek – minden egyes kedvezményezett eltartott után, minden egyes jogosultági hónap figyelembe vételével – két mértéke van [Szja tv. 29/A. § (2) bekezdés].


A levonható összeg fejenként és havonta 62 500 forint, amely


egy vagy kettő kedvezményezett eltartott esetén 10-10 ezer forint,

egy kedvezményezett eltartott és egy eltartott esetén havonta 62 500 forint, amely 10 ezer forint

adókedvezményt jelent.


A levonható összeg fejenként és havonta 206 250 forint, amely


három és minden további kedvezményezett eltartott esetén 33-33 ezer forint, illetve

legalább három (vagy több) eltartott, azon belül legalább egy (vagy több) kedvezményezett eltartott esetén kedvezményezett eltartottanként 33-33 ezer forint

adókedvezményt jelent.


Jogosultsági hónap az a hónap [Szja tv. 29/A. § (6) bekezdés]:


amelyre tekintettel a családi pótlékra való jogosultság fennáll (akkor is, ha például a szülő nem kéri annak folyósítását);

amelyre tekintettel a rokkantsági járadékot folyósítják;

amelyben a várandósság orvosi igazolása alapján a jogosultság legalább egy napig fennáll, kivéve azt a hónapot, amikor a megszületett gyermek után a családi pótlékra való jogosultság megnyílik.

2013. okt. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Járna, mert az után jár, aki családi pótlékra jogosult.

A gyermeked még jogosult családi pótléékra

2013. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Nem tudom, mekkora cégnél dolgozol, és mennyire tartják be az adóelőleg levonásnál az előírásokat. Kértek-e tőled januárban nyilatkozatot a családi kedvezmény érvényesítéséről? Mert az egész évben érvényes, ha közben nem adsz le újat. Lehet, hogy csak valamit elhibáztak. De lehet, hogy túlspilázzák, és kellene vinned mondjuk egy iskolalátogatási igazolást, hogy elhiggyék, továbbra is jár neked a kedvezmény, mert a lányod után jogosult vagy családi pótlékra (bár a munkáltatónak csak a nyilatkozat alapján kellene dolgoznia, a nyilatkozat valóságtartalmáért pedig a munkavállaló felelős, ennél tovább nem lenne joguk kutakodni, de a férjem munkahelyén is volt egy harcunk hasonló ügyben). Mindenképp a céged bérszámfejtőjével kellene konzultálnod először!
2013. okt. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Közalkalmazott vagyok, nálunk nagyon odafigyelnek, hogy minden szabályos legyen és mindenki megkapja, ami jár. Minden év elején töltetnek ki nyilatkozatot, most is így volt. Közben beszéltem a munkaügyessel is, és azt mondta utána fog kérdezni az államkincstártól, mert szerinte is kellene kapnom.

2013. okt. 2. 20:42
 5/5 Vilcsianyuja ***** válasza:

Akkor tényleg hasonlóról lehet szó, mint a mi esetünkben, mert a férjem bérét is a kincstárnál számfejtik :)

Majd talán megmondják neked is, hogy milyen papírra lesz szükségük, iskolalátogatási, netán valamiféle igazolás a MÁK-tól (vicc, hogy saját maguknak állítanák ki), hogy jogosult vagy a családi pótlékra, és jelenleg is folyósítják?

2013. okt. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!