Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Emelt családi pótlék?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emelt családi pótlék?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm elvált már 3 éve. Kb már 8 hónapja odaköltözött a jelenlegi párjához, de a 2 gyermeke után még mindig emelt összegű családi pótlékot vesz fel? (40 ezer ft, mert az egyik gyerek tartós beteg) Tegnap mesélte, hogy megkereste a MÁK, hogy valaki bejelentést tett erről. Ilyenkor mi lesz a barátnőmmel? Visszafizettetik vele vagy pénzbírságot fog kapni?
2012. márc. 7. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:

idén már nagyon figyelnek az ilyen "tolvajokra"


Ha nem egy lakcímen vannak akkor talán még letudják tagadni és ha ez sikerül akkor gyorsan jelentse be, hogy már nem egyedülálló, mert a kedves feljelentő nem fogja annyiban hagyni a dolgot

2012. márc. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Be vannak jelentve az új lakcímre. Azt meg gondoom, hogy a pasija is oda van bejelentve. Szerintem, mivel a pasi háza.
2012. márc. 7. 09:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Na és? Bérlők is lehetnek, akiknek semmi köze a palihoz.Az a hvi 1000 ft, amivel egyedülállóként többet kap, még akár vissza is fizethető, de szerintem simán elkerülhető. Nem házasodtak, nincs bejelentett élettársi kapcsolat.
2012. márc. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem havi 1000 forint, hanem havi 5 ezer forintról van szó (az egyik gyerek tartós beteg és emelt családit kap rá 25 900 ft-ot)
2012. márc. 7. 10:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Nos a mig a honatyáink kilopják a szemünket is,azt mondanám a barátnőd jól tette.De az érme másik oldalát, nézem akkor igenis fizesse vissza, ez neki nem jár.Bár én soha nem jelentettem fel senkit,de roppant módon nyomja a szemem hogy milyen sokan pofátlanul vissza élnek mindenféle támogatással.Holott igazából nem is szorulna rá.Ellenőrizzék is őket,lehet ezt kozmetikázni akkor is jogtalan előnyszerzés.Csalás!Ép az elöbb olvastam a stopon,hajléktalan anya bent égett 2hónapos babájával egy padlás feljároba,csak a 3éves kislánya menekült meg.Neki miért nem adtak segítséget?Ja az lett volna a segítség elviszik a babát meg a másik kislányt intézetbe.Amibe bele roppant volna..Akinek valóban járna annak nem jut az ilyen simlisek miatt volna.
2012. márc. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valószínű vissza kell fizetnie, büntetést is kaphat, sőt - bár nem tudom, hogy bárkit is ítéltek ilyenre - már létezik a költségvetési csalás fogalma.

Egyfelől megértem, a politikusok tényleg szétlopkodják az országot, másfelől meg gyűlölöm, ha valaki jogtalanul vesz igénybe valamit, elveszi mástól, aki tényleg rászorulna. Mármint jobban.

2012. márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!