Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » A tej tojás allergiásnak...

Szugyi kérdése:

A tej tojás allergiásnak alapból jár az emelt családi, vagy csak akkor ha súlyos? Egyébként mi számít súlyosnak?

Figyelt kérdés
A gyerek tej-tojás allergiás (vérből bizonyitott) nekünk is jár az emelt családi vagy csak ha úgy ítéli a szakorvos?

2013. okt. 25. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy ha kétéves kora után fent áll az allergia, akkor jár!
2013. okt. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Október elején lett levéve a vér és most lett meg az eredmény,a lányom viszont december elején tölti a 2-évet most akkor lehet hogy újra vérvétekre kell mennünk?
2013. okt. 26. 12:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés, mert közben én úgy tudom,hogy évente egyszer nézik csak.

Mi tavaly március elején kaptuk meg az eredményt.

Nekünk most azt mondta a gasztrós dokink,hogy januárban menjünk vissza (decemberen lesz két éves), nem kell várni márciusig, és megnézi. Ha még mindig allergiás, akkor megkapjuk az emelt családit!

2013. okt. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na ezt találtam egy szakértő által írt rovatban!


"Emelt családi pótlékra nem jogosultak, mert az csak bizonyos esetekben (a rendelet szerint "terheléssel igazolt táplálékfehérje-allergia, mely 2 éves kor felett is fennáll" )jár."



Tehát akkor gondolom valahogy úgy lehet, ahogy mondtam. Hogy két éves kor felett jár, de ugye terhelést, amivel igazolni lehet, csak évente csinálják meg.

Nekünk is csak két hónapos tud "elcsalni" a doki!

2013. okt. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!tegnap reggel óta a két lábán a derekán elég sok kiütés jelent meg,a derekán 1 nap leforgása alatt már majdnemhogy sebes pedig nem tudja ott vakarni sem szóval ha ilyen mértékban romlik az állapota nem tudom mi lesz most kezdtük a bölcsit is,hogy oda milyen papírok kellenek,hogy figyelembe vegyék az érzékenységet az étkezésben és az étkezési díjbaan is az még egy külön kérdés!
2013. okt. 27. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!