Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mi a véleményetek arról aki...

Mi a véleményetek arról aki pénz miatt vállal 3 gyereket?

Figyelt kérdés
A s.nőm kijelentette, 3 gyereket szül (ebből az első most 2 hónapos) hogy a férje bruttó bérét nettóba kapják. Mivel még a 2 hónaposról se képes gondoskodni, eléggé kiakadtunk rajta. Semmijük sincs, még fogadott dokira se volt pénzük, csak lenéznek minket amiért nem vállalunk másodikat - aminek eü.oka van.
2014. márc. 4. 10:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
igazából semmi nem foglalkozom másokkal.Csak a gyereket/gyerekeket ajnálom,ha tényleg nem foglalkozik vele/velük,és esetleg nélkülöznek.
2014. márc. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%

" még fogadott dokira se volt pénzük"


Ééééésss? 3 gyerekem van, soha az életbe nem adtam doki kezébe pénzt, mégis egészséges gyerekeim vannak. Nekem úgy tűnik, inkább te nézed le őket...

2014. márc. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%

Tudja, h egy gyerek havi 50/hó legalább? Ja, még nem, mert csak két hónapos a kicsi... Tiszta hülye, már bocs.

Másfelől: nem a ti életetek, egy gyerekhez pedig két ember kell. Már a megcsináláshoz is. Ha vki bírja pszichésen és anyagilag is, akkor hajrá!

2014. márc. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Mondani bármit lehet :)

Egy 2 hónapos baba mellett is vannak nehézségek, de még igencsak a gyermekvállalás elején tart.

Majd formálódik a véleménye a fogzás, hiszti, dackorszak, ovi- vagy iskolakezdés stb. kapcsán...


Tervei lehetnek és ha te nem is tudsz róla, lehet, hogy a férjével ezt így beszélték meg, esetleg változást várnak vagy remélnek az anyagi helyzetükben.

Azt azért talán célszerű tudniuk, hogy ez a családi adókedvezmény dolog egy aktuális rendelet, amely bármikor, azonnal megváltozhat- csak és kizárólag ezzel kalkulálni számomra nem feltétlenül tükröz egy felelősségteljes, előrelátó szülőpárt, de az ő dolguk a gyerekvállalás, ebbe senkinek nincs joga beleszólni.


Egy-két-három gyermeket azért nem csak kisbabaként kell ellátnia a szülőknek, hanem képességeikhez, lehetőségeikhez mérten taníttatni, ruházni, elindítani az életben is. Ezt kell mérlegelnie mindenkinek, aki felelősséggel szeretne gyermeket vállalni.

2014. márc. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

Én is ismerek ilyeneket, akik nem hogy 3. hanem 4. gyereket a pénzért vállalnak, de igazából úgy vagyok vele, hogy ők nevelik, nem én, ha ő úgy érzi, hogy bírja, hát szüljön. Aztán meg ha nem bírja, akkor a következtetéseket majd levonja ő maga.

Nekünk csak 1 van, lehet ennyi is marad, nekünk ennyire telik, vagyis 1 gyereket tudunk biztosan anyagi és érzelmi háttérrel vállalni.

Amúgy meg azzal a szólásoddal, hogy még fogadott dokira sem volt pénze, arra meg csak annyit mondanék, ha nagyon akartuk volna, akkor lehetett volna fogadott orvosunk, de az ügyeletes is ugyanúgy levezeti a szülést, így nekem sem volt fogadott orvosom, azt a pénzt, inkább a fiúnkra költöttük, nyilván az ő számára jobb helyen volt az a pénz. Szóval nem ezen múlik szerintem, hogy valaki fel tud-e nevelni egy gyereket vagy többet, hogy van-e fogadott orvosa vagy nincs. Én láttam nem egy negatív példát arra is, akinek fogadott orvosa volt. Elég rosszul jöttek ki belőle, vagy éppen nem arra számítottak a fogadott orvostól, amit kaptak. Szóval erről ennyit.

2014. márc. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%

Te úgy véled, hogy a biztos anyagiak fokmérője a fogadott orvos? Miért az ügyeletes orvos nem orvos?

Egyébként meg: nekem 3 gyerekem van, a bruttóm a nettóm, de nem érzem úgy, hogy annyi ez a pénz, hogy anyagilag is "megérje". Szeretjük őket, ezért jó, hogy 3-an vannak.

Kormányok jönnek, mennek, adókedvezményekkel, megvonásokkal együtt, de a gyerekek maradnak. Ő ott téved, hogy azt vallja, lehet pénzért gyereket vállalni és nevelni, te meg ott, hogy ezt 1 gyerekkel elhiszed.

2014. márc. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
42%

Sajnálom a gyerekeket...

Abba belegondoltak, hogy mi lesz, ha a férj mondjuk elveszíti az állását és a nettó-bruttó béréből hirtelen munkanélküli lesz? Vagy majd mennek segélyért? Vagy a gyerekeket - ha már nem hoznak kellő hasznot - állami gondozásba adják?


Én szívesen szülnék még négyet, de nem fogok, mert nem fér bele. Ha nyerek a lottón, akkor tuti óriáscsaládom lesz :)

2014. márc. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Látom, sokakat felháborítottam a fogadott orvos példájával, mindenkinek másra van igénye,mi orvosnak adtuk a pénzt ők dohányra és bulikra költik, van aki a gyerekének teszi félre ezt is. De kérdem én: ki fog foglalkozni majd azzal a 3 gyerekkel? Majd mindig a nagymama, mint most?
2014. márc. 4. 11:00
 9/17 anonim ***** válasza:
19%

Nézd, te azt a taktikát követed, hogy ha ellenállásba ütközöl, akkor emeled a tétet.

Először azzal jössz, hogy a családi adókedvezmény miatt 3 gyereket akarnak, majd, miután elmondták a véleményt a fogadott orvosról, mint a pénzbőség jeléről, jössz a bulival, meg a cigivel, majd újabb lépésben a nagymamával.

Segíts inkább a sógornődnek, ha teheted, mondd el, te mit hogy csináltál a babáddal, tájékoztasd, hogy a szoptatás, meg a dohányzás nem férnek össze, babázz a kicsivel, segíts nekik és ne beszéld ki őket, ha azt szeretnéd, mindenki elhiggye, neked fontos az a baba. És ha nem vállaltok tesót, abba meg próbálj beletörődni. Másnak attól még lehet.

2014. márc. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Látom, nehéz megérteni a kérdést. Ez nem póker, hogy emeljek :) Eltévedtél.
2014. márc. 4. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!