Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan anyuka aki csak a...

Van olyan anyuka aki csak a pénz miatt vállalt 3. gyereket?

Figyelt kérdés
Úgy értem mondjuk 2-t terveztek, de úgy érezte, hogy az anyagi támogatások miatt jobban járnának, ha szülne még egyet.
2012. nov. 9. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ugyan csak 2 fiam van,de egy kolléganőm állandóan hangoztatja,hogy a SZOCPOL és egyéb kedvezmények miatt akarta a 3-at.Én nem igazán értek vele egyet,mert lehet,hogy ez a kormány "rengeteg" kedvezményt adott a 3 vagy több gyerekeseknek,de a következő valószínűleg majd el fogja venni..,és az a 3 gyerek majd egyszer fel fog nőni,és nem lesz elég nekik a többször használt ruha,és szeretnének majd tovább tanulni,és ezek mind elég költséges dolgok.

2012. nov. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez durva kérdés. Tudod van egy bizonyos népréteg, akik a pénz miatt szülnek 3. 4. 5. stb. gyereket, de azok nem fognak itt neked válaszolni.

Nekünk 3 gyerek van, azért vállaltunk hármat, mert a két fiú után szerettünk volna egy kislányt is. Persze örülök, hogy most így több kedvezményben részesülünk, de ez azért hosszú távon kevés, amikor majd a gyerekek nagyobbak lesznek, több lesz a költség is. Szerintem aki jól átgondolja, az nem a pénz miatt vállal gyereket, hanem mert szeretne még egyet, és kész. Szerintem nagy boldogság a három gyerek, mi igazi kis összetaró család lettünk, és a gyerekeknek is jó, hogy vannak testvéreik. Mindenkinek ajánlanám, tudjátok, fogyó nemzet a magyar....

2012. nov. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jajj ne értsetek félre, nagyon szélsőségesen fogalmaztam. Tehát tegyük fel jól éltek, de nem vállalnátok 3. gyerkőcöt, mert úgy már nélkülözni kéne bizonyos dolgokat. Viszont mivel gyakorlatilag adómantességet ad a 3. gyerkőc, ezért sokkal több pénzből nevelhatnétek a 3mat, mint a 2-t.

Na persze tudom, hogy ez a családi adókedvezmény nem tart örökké, de azért az ember számol vele.

2012. nov. 9. 13:03
 4/4 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok


természetesen én is elgondolkoztam azon,hogy milyen jó lenne,ha lenne a 2 fiam mellé egy kislány is(eredetileg is kislányokat szerettem volna:)),és épp a napokban közölte a nagyobbik fiam,hogy eljött az ideje,hogy legyen még egy kistesója,de nem merném bevállalni,mivel a lakásunk,kocsink kicsi,és duplája a lakáshitelünk,örülök,ha hónap végén még a csekkeket be tudom időben fizetni.

Szóval,ha minden körülmény adott lenne,én is szeretnék még szülni,de akkor sem a kedvezményekért,hanem azért,mert imádom a gyerekeket,és tudom,hogy gondtalanul el tudom őket indítani az életben,hogy nekik ne kelljen ennyit kínlódni,mint most nekünk:(!

2012. nov. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!