Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Létezik, hogy nem kapok...

Létezik, hogy nem kapok családi pótlékot?

Figyelt kérdés

4 éves a kisfiam. Tudom, hogy a születése után igényeltem. Tudom, hogy egy időben együtt jött a fizetéssel.

Sosem figyeltem, amúgy sem igazodok ki a bérpapíron. Most átolvastam, nem látok rajta ilyen összeget. OTP direkten megnéztem, nem jött csp. Sem most, sem az elmúlt 3 hónapban.


Komolyan, mindjárt sírva fakadok :(

Nem vet fel minket a pénz, de sosem ellenőriztem. Valamiért azt gondoltam, együtt jön azza a soványka közalkalmazotti béremmel :(

Valamikor jött is. Tuti. Most miért nem? Mióta lehet ez így?


Komolyan, remegek, tiszta ideg vagyok... hogy lehet ez?

Hol tudom ellenőrizni, hogy mióta nem kapok, illetve miért lett semmis az igénylés? Hiszen nyilván elég 1x igényelni, nem?



2015. aug. 6. 15:13
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Van már fejlemény? Válaszoltak azóta?
2015. aug. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Mit sikerült intézned?
2015. szept. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Igazából nem sokmindent. Felfüggesztették... Nem is értem, miért, és nem is értem, miért nem jött róla anno írásban értesítés.


Most írtam ki róla kérdést, hogy mit tehetnék, hogy visszamenőleg is megkapjuk.

2015. szept. 8. 13:42
 24/29 anonim ***** válasza:

Kérd ki a határozatot és annak a bizonyítását, hogy valóban postázták nektek.

De komolyabban akkor tudsz tenni valamit, ha ügyvédet fogadsz, mert önálló levelezgetéssel évekig elbajlódhatsz vele és szinte biztos, hogy peres útra kell vinni.

2015. szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Most először bemegyek a kormányablakhoz, és ott megkérdem, mi van.

Kiküldtek egy igénylő nyomtatványt... de basszus egyszer már igényeltem... ha ezt most kitöltöm, akkor meg az lesz, hogy jogosulatlanul duplán igényeltem, és ejnye-bejnye... szóval vmelyik nap a héten lesz egy utam hozzájuk... már csak reménykedem, hogy itt a kisvárosban is lehet ezt ügyintézni, nem csak a megyénél.

2015. szept. 8. 13:52
 26/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek, azt gondolom, a hozzászólások zöme előrébb mozdította az ügyet, ha nem is ténylegesen, de van, amelyik lelkileg sokat jelentett.


Még egy nyilatkozatot kérnek... és igen, megkapjuk a pénzt. Mindet, visszamenőleg.


Köszönöm!!!

2015. szept. 18. 11:15
 27/29 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy sikerült tisztázni, és megkaptok mindent!

Még kiváncsiságból kérdzném, hogy lehet tudni miért függesztették fel, pláne értestés nélkül? És mennyi ideje?

2015. szept. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Párom kiment Németországba rövid időre dolgozni, és akkor a csp-t átadták a nemzetközi kapcsolatok osztályának.

aztán itt megállt a sztori, és bár nem igényeltünk kintről ellátást, az ügy ott megszakadt, onnan nem került vissza a megyei hatósághoz...

Most annyit tudnak tenni, hogy amit lenyilatkoztam, hogy mióta van itthon párom, arra kifizetik visszamenőleg, és ha Németországból kap a nemzetközi kapcsolatok osztálya egy igazolást, hogy ott nem volt semmi ellátás, akkor második lépcsőben onnan kapjuk meg visszamenőleg.


De azt kell mondanom, hogy végletekig kedves volt a hölgy, próbált mindent letisztázni, elmondta, mit írjak bele az újabb nyilatkozatba, és hogy már felvették mindenkivel a kapcsolatot, és megpróbálják kibogozni, mi történhetett...


mázsás súlytól szabadultam meg...

2015. szept. 18. 11:57
 29/29 Pumukli211 válasza:

már elég régi a topic, de sajnos én is igy jártam mint a témaindito ....késobb tunt fel, h. nem kaptunk utalást, 1,5 éve...állitolag a gyermek tartozkodási cime nem egyezik én tartozkodási cimemmel, igényléskor sem stimmelt, de 1 évig kaptuk cdsaládi potlekot. Év végén szoltak, de elkoltoztunk még majusban (Budapesten belül) ahova mindenki be lett jelentve (van gyereknek is uj tartozkodási cime), nem tudtuk átvenni iratot, hiánypotlásrol, ezért megszuntették az utalást, amirol szintén régi már nem létezo tartozkodási cimre kuldtek levelet....kérdezem én miért oda? AMikor állando tartozkodási cimunk egyezik.

Visszamenoleg 2 honapra akarják utalni a potlékot, 12 honapra igy nem fogjuk megkapni....hallatlan...csak mert a gyermeknek nem magyar neve van.....nem fogjuk ügyet annyiban hagyni. Soha nem éltünk külföldön, ilyet nem lehet csak ugy megcsinálni, nem értem hogyan képzelik.

2021. márc. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!