Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Így megigényelhetem az egyedül...

Így megigényelhetem az egyedülálló családit ugye?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Párommal együtt élünk, nem vagyunk házasok, nem vagyunk bejegyzett élettársak. A gyerek persze a nevén van, a lakcímkártyánk egy címre szól. Így megigényelhetem az egyedülállóknak járó családit?
2015. szept. 10. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

a lakcímkártyánk egy címre szól

akkor nem ....


amúgy meg ha lebuksz akkor sokkal többet kell visszafizetned mint amit kaptál

és alig 1000.- a különbség

megérné??

2015. szept. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem csalni akarok, azért tettem fel a kérdést, hogy ebben az esetben lehet e igényelni.
2015. szept. 10. 17:06
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem, hiszen nem vagy egyedülálló. De komolyan, ennyire kell az az ezres?
2015. szept. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

az az egyedülálló aki egyedül él a gyerekével. te nem élsz egyedül, sőt ráadásul a gyereked apjával családban éltek, szóval nem is értem hogy jut eszedbe egyedülállónak nevezni magad :)

és igen, ez csalás lenne, csúnya büntetést osztanak érte

2015. szept. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Érten amit írtok, de nem csalni szeretnéj, ezért èrdeklődöm. Azért jutott eszembe, mivel hogy nem vagyunk se bejegyezve, se nem vagyunk házasok. Nem kell leharapni a fejem, nem véletlenül érdeklődök.
2015. szept. 10. 17:30
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

nem leharaptam a fejedet csak nem értem a logikádat.

nincs ilyen, hogy ha valaki nem házas akkor egyedülálló.

ráadásul azért mert nem házasodsz össze, miért támogatna téged az állam? fura lenne :)

2015. szept. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Párommal együtt élünk"


NEM VAGY EGYEDÜLÁLLÓ!

2015. szept. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem igényelheted meg. A gyerek és két szülője közös háztartásban élnek, nem vagy egyedülálló, együtt nevelitek a gyereketek. Ennyi. Ha nem egy lenne a lakcímkártyán lévő lakcím, akkor sem igényelhetnél egyedülálló csp-t.
2015. szept. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pároddal nem élnél együtt, ő élne egy helyen és te élnél egy másik helyen és te nevelnéd egyedül a gyereketeket, akkor lennél egyedülálló.

Csak azért, mert nem vagytok házasok és nem vagytok bejegyezve élettársanként, attól még nem vagy egyedülálló. Sokan élnek csak együtt mindenfajta hivatalos papír nélkül, mégsem lesznek ettől egyedülállók. Nem ezt jelenti, hogy valaki egyedülálló! De nyilván ezt te is tudod...

2015. szept. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem jár neked. Én papíron még házas voltam de a férjem már elköltözött, akkor megigényeltem és már járt az egyedülálló családi. Ki kellett töltenem egy nyilatkozatot, hogy nem élek együtt senkivel közös háztartásban.
2015. szept. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!