Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mire költitek a családi pótlékot?

Mire költitek a családi pótlékot?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs gyerek de ha lesz en ugy döntöttem a csaladi pótlékot mindig félre fogom tenni neki, és ha nagyobb lesz abból fogom neki finanszírozni a tanulmányait, ebből fogok neki zsebpénzt adni, és ha betölti a 18 at, elmondom neki hogy tettem neki félre pénzt minden hónapban kiskorától kezdve , hogy tudjon róla hogy van. Hogy mégse pénz nélkül repüljön majd ki otthonrol mint én. Szerintetek ez jó ötlet?

13 ezer ft rol van szó , ennyit szerintem boven el lehet rakni és kicsibol sok lesz

..

Ti mire költitek?


2016. jún. 6. 22:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%

" Ahol mindkét fél keres kb 150 ezret, van haz minden nem kell már kolteni srmmire csak a gyerekre magukra meg kajara stb..."

Ha csak annyi lenne , hogy gyerekre, kajára, magunkra kellene költeni , semmi másra......

2016. jún. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
67%
Én is így terveztem :-) a valóságban meg szépen geleolvad. Költözés, kistesó, kieső fizu miatt ilyenkor az is jól jön néha, később mrg a kamaszkori mániákra. A gyerek sokba kerül és nagyon jó, hogy az állam eléggé megtámogatja ezt az ügyet, de bőven költünk rájuk a fizuból is. Babakötvényben mi is gyűjtünk, de a célunk, hogy mire kirepülnek legyen saját lakásuk, így lakáskasszát nyitunk majd nekik.
2016. jún. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
55%

Így konkrétan nem tudom. Technikailag a rezsire megy el, mert az én számlámra jön a gyed-del együtt és onnan megy az összes számlánk automatikus utalással.


Van megtakarításunk, de csak a saját nevünkön.

2016. jún. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
38%
Nem veszem ki minden hónapban,de ha van nagyobb kiadás valamire (pl.komplett téli ruhatár a gyereknek) akkor egyben kiveszem,mondjuk 4-5 hónap családi pótlékát.Én is úgy terveztem egyébként,hogy nem veszem ki egyáltalán ,de ez nem nagyon jön össze.
2016. jún. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
38%
Hát kb így, ahogy előttem leírták. 2*150 nettó fizuból (az sok?) ha gyedre megy az ember, lesz 150+100. Ha gyesre, akkor 150+25. Szerinted? Ovira fizetek több mint egy százast, mind a két gyerek sportol, arra sem elég havi szinten a családi pótlék.
2016. jún. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%

En pont ma fogom elkolteni, mert uj unneplos nadrag kell a fiamnak a suliba.

Egyebkent total valtozo, h kajat v mast veszunk belole, ma azert tudom, mert postas hozza, es lusta vagyok penzt felvenni, ez meg itt van keszpenzben. 

2016. jún. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi mind a három gyerekünknek születésük óta rakjuk össze a családi pótlékot, a legidősebb gyerekünk 16 éves, neki már elég szép ki összeg jött össze, a továbbtanulásához elég lesz, ha szeretne tovább menni, ha nem akkor pedig egy kis induló a nagy élethez.
2016. jún. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
42%

A családi megy a többi pénz közé, konkrétan fogalmam sincs, mire megy.

Viszont teszünk félre: a fiam 2 éves korában kötöttünk egy 15 évre szóló megtakarításos biztosítást, havi 15ezerrel kezdtük, most 8 éves, jelenleg havi 20ezer a részlet. Ebből tervezünk lakást venni neki, ha továbbtanul.


Amit viszont tévesen értelmezel, hogy havi 2x150 ezerből vígan lehet élni, takarékoskodni pluszban.

Ha kiszámolod a havi költségeket (rezsi+élelmiszer+mindennapi kiadások) már alig marad, ha egy autót is fenntartanak, akkor pláne. Amíg kicsi a gyerek, talán megoldható, de ovis/iskolás korától bizony nagyobb költség egy gyerek, minthogy ezt megtehesd ebből a fizetésből.

2016. jún. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk egy számlán gyűlik a születése óta a többi babás juttatással együtt.
2016. jún. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
20%

Havi 15 000 forint megy neki egy biztosítás keretein belül, melynek Ő a kedvezményezettje (nem a tulajdonosa)

De azért kétszer 150 000 forinttól nem kell hanyatt esni. Nem azt mondom, hogy kevés, de az én férjem pl kétszer ennyit kap kézhez...

2016. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!