Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ha a gyermek apja külföldi és...

Ha a gyermek apja külföldi és nincs kapcsolat, megeshet hogy ő felveszi kint a gyermek után járo támogatásokat?

Figyelt kérdés

Csak mert azt olvastam ha egyik szülő él csak kint, másik itthon a gyerekkel, akkor is jár a csp különbözete amivel magasabb a kinti, ill azz sem tudom ha felvenné ezeket egyáltalán ellenőrizné e Németo. hogy az anya itthon kapja a csp-t, illetve ott van még Elterngeld meg kinderzuschlag is...


Bíroság hozott ugyan vegzest hogy nem vagyunk együtt de az apa át sem vette hivatalosan, hanem bujkál.


2016. júl. 14. 21:27
 1/3 horex ***** válasza:

Megkeresed a városi Socialamt-ot és érdeklődsz

De "német szociális támogatások" cimmel a gugli magyar oldalakat is kiad ahol segitenek hozzáértők ebben is

2016. júl. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, pont hogy az olvasottak szerint simán felvehet mindent a hátam mögött.csak attol függ, hogy ellenőrzik e hogy nem vagyunk együtt.
2016. júl. 17. 10:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Bemondásra Németországban sem osztogatnak ellátást. Gondolom, mivel a gyerek nálad van, az iratai is nálad vannak. Ott az apa hiába próbálna igényelni azzal, hogy odamegy, és azt mondja, hogy van egy gyereke, xy, született ekkor és ekkor, ha ezt nem tudja igazolni.
2016. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!