Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Tegnap fél fülell hallottam a...

Tegnap fél fülell hallottam a tv-ben, hogy dupla CSP-ot adnak aug-ra. Ez mindenkire vonatkozik vagy csak arra akinek már iskoláskorú a gyermeke?

Figyelt kérdés

És a másik kérdés, hogy ha nekem ebben a hónapban születik a gyermekem akkor én ebben a hónapban már azt kapom?

Csak elméleti a kérdés, mert nem aug-ra hanem szeptemberre vagyok kiírva, csak nem tudom hogy működik ez és érdekelne. Még tavasszal megkérdeztem a munkaügyesünket a cégnél és akkor ő azt mondta az attól a hónapotól jár amikortól a baba megszületik de az mindegy melyik nap születik az nem időarányos, mint az adókedvezmény. Köszi.



2017. júl. 30. 16:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem duplát adnak,csak szeptember helyett,augusztus végén jön.Szeptemberben nem jön.Ha ebben. Hónapban születik a gyereked,akkor jár már a júliusi is és te is előbb kapod az augusztusit,így "dupla" jön neked is,de szeptemberben ezért ne várd.
2017. júl. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Jaj most olvastam h vki kérdezte majdnem uezt.

Az "ebben a hónapban-t" úgy értettem aug-ban. Nem szeretném egyébként egyiket sem. Remélem szeptemberben születik meg. Köszönöm a válaszod.

2017. júl. 30. 16:37
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeptemberben születik,akkor rád ez az augusztusi dolog nem fog vonatkozni.Majd ha megszületett,akkor októberben megkapod a szeptemberit,mert mindig utólag kapjuk,nem tárgyhóra.
2017. júl. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi. A másik amit én nem értek, de van egy sejtésem az a CSED (ugye, ez a neve?) hogy azt mondta nekem a nő (mügyes) h kérhetem a várható szülés előtt 30nappal. De mégis mi a bánatnak? Mármint ok, h több valamennyivel, de akkor is így is úgy is, azt 180 napot adják nem?


Max a cégnek jó, mert ugye most már táppénzen vagyok és azt vagy annak egy részét ők fizetik azt a CSED-et meg az állam gondolom. Én nem akarom azt kérni csak mikor megvan a baba.. ehhez azért van jogom gondolom.

2017. júl. 30. 16:43
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Neked lenne jó, mert a csed összege magasabb, mint a tappenz és mivel gyed a gyerek 2. eletevenek betolteseig jár, így egy hónapig több pénzt kapnál
2017. júl. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Nem kap több pénzt mivel a gyed maximalizálva van egy elég alacsony összegben.
2017. júl. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

:) bocs esküszöm nem értem.

nekem azt mondta 180 napig nem azt h a baba 180 napos koráig. aztán a gyed megint kevesebb mint ez a csed nem?


a tappenz 60% (asszem) annál mindkettő több de a Csed több mint a gyed.


Tényleg esküszöm, nem értem mire jó ha előbb kérem akkor előbb lesz gyed a csedből nem?

2017. júl. 30. 16:52
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze van jogod.Ha nem akarod,nem kell előbb kérned.Sokan azért kérik előbb,mert a táppénz egy átlagos fizetésnél nagyon kevés.Én is kértem előbb anno,mert a tp-m alig 60 ezer volt,a csedem 120.
2017. júl. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a táppénz kevesebb volt mint a gyed. Ezért kértem hamarabb a csedet. 180 nap csed utána a baba 2 éves koráig a gyed.
2017. júl. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi. Elég keveset kapok, de most azt az egy hónapot nem akarom ellőni. Jobb lesz az a kicsit több pénz sztem ha majd itt a baba. Én nem kérem előre, a férjeméknél most úgy is sok lehetőség van a túlórára mert szabin vannak a munkatársai, ő meg majd a baba érkezése idején szeretne amikor mások meg nem.


Köszi szépen mindenkinek.

2017. júl. 30. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!