Mennyi pénzt kapok kb?

Figyelt kérdés
Ha kb. 140 ezer nettó a fizetésem, akkor miután terhesen abba hagyom a munkát milyen összegre számíthatok? Egy ismerősöm 70-80 ezer körül kapott elvileg. Továbbá 2 év után ez az összeg függetlenül mindentől 28 ezerre csökken? Na és akkor hogy alakul, ha 2 év után ismét terhes lennék. Konkrét, illetve kb. összegekre lennék kíváncsi. Köszönöm a segítséget.

2017. dec. 15. 15:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
8%
Én úgy tudom,(deez változhatot azóta hogy én gyesen voltam).Szóval fél evig jár a Gy Á S gyerekágyi segély.Utána másfél évig gyes .Ez a fizetésed 80% de nem lehet több mint a létminimum 2xse.Utána a gyes ami elég gyenge.Ha a második baba a gyed alattszületik
2017. dec. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
26%

2 évig jár a gyed. Azután 3 éves koráig gyest kapsz, ami kevesebb mint 28 ezer.

Ha 2 év múlva megint terhes leszel, akkor csak gyest kapsz majd, mivel nem mentél vissza dolgozni mielőtt újra terhes lettél volna.

Még szép is lenne ha anyuka az elsör gyerek után sorba szülné 2 évente a gyerekeket, és kapná folyamatosan a gyedet...

2017. dec. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
17%
Hupsz első lennék véletlen elküldtem előbb.Szóval amásodik baba a gyed alatt születik akkor kapod A gyedet tovább ha kicsúszol belőle akkorcsak a gyest kapod.A gyes után nekem járt munkanélküli is mert nemmentem vissza a munkahelyemre.
2017. dec. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%
2válaszírónak üzenem.Igen szép lenne és igy kéne csinálni akkor lenne ideje az anyukáknak a gyerekeikkel otthon maradni.És nem néptelenedne el M.o.
2017. dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
33%
Ja, szép lenne, csak akkor maradna aki dolgozna és kitermélné nektek az xx évetekre a gyedet míg ti otthon "gyereket nevelnétek évekig egymás után folyamatosan.
2017. dec. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%

Igazából egyik válasz sem fedi a valóságot. Ha a fizetésed valódi, tehát bejelentetten kaptad, akkor szülés után első körben a CSED-et fogod kapni, ami 24 hétig jár és alig lesz kevesebb, mint a nettó fizud. Pontos összeget nem tudok írni, de az lesz a legjobb pénz. GYED a 24. héttől jár a baba két éves koráig, abban az esetben, ha szülés előtt volt folyamatos két év munkaviszonyod. Ez már kevesebb lesz, mint a CSED, kb 80%-a a fizudnak. A gyermek két éves kora után jár a GYES, ami huszonegynéhány ezer forint, de emellett már 8 órában visszamehetsz dolgozni, akkor is kapod. Emellett igénybe veheted az adókedvezményt is, ami most pontosan nem tudom mennyi egy gyermek után, kb. 10 ezer, plusz családi pótlék 12 500 forint.

Ha újra teherbe esel, újra kapod az ellátásokat. Pl. Megszületik a kicsi, amikor 20 hónapos a nagy. A nagyra kapod a gyedet, kicsire kaphatod párhuzamosan a CSED-et. Ha a nagy betölti a két évet kapod utána a gyest, kicsire 24. hét után a gyedet.

2017. dec. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
21%
A tiéd se teljes válasz utolsó, mivel 2 éven brlül 1 év folyamatos munkaviszony kell, nem 2...
2017. dec. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
39%

Ahhoz, hogy valaki a GYEDET a gyerek két éves koráig kaphassa két év folyamatos munkaviszony kell, maradjunk ennyiben, ez 100%. Kaphat valaki Gyedet akkor is, ha nem volt meg a folyamatos két éve, de akkor nem kapja a gyerek két éves koráig, csak időarányosan kiszámolják, hogy meddig jár.

Nem kell úgy kioktatni mást, hogy nem tudod miről beszélsz és ezáltal pontatlan infót adni a kérdezőnek meg másnak is, akit esetleg érint a téma.

Teljes GYED- hez két év munkaviszony kell, ha tetszik, ha nem!

2017. dec. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
39%

Míg terhes vagy és nem tudod ellátni a munkád akkor veszélyeztetett terhesként elmehetsz táppénzre, ha jól emlékszem ez a fizetés 50%a (vagy lehet 60% bevallom nem enlékszem pontosan).

A szülés időpontja előtt legkorábban 28 nappal lehet Csedre menni ez 6 hónapig jár, a br fizetés 70%a korlát nélkül éa csak adózni kell belőle. Utána a gyermek 2 éves koráig Gyed jár ami szintén a 70% csak adót és nyugdíjjárulékot is vonnak. Illetve maximuma is van, de te nem esel bele.

A gyermek 2-3 éves kora között gyes jár ami kb 26500ft.

Ha a munkaviszonyod megmarad (vagyis ha határozatlan idejű a szerződésed) akkor ha a gyed/gyes alatt születik a második akkor minimum annyi összeget kapsz mint az első babára.

2017. dec. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%
A CSED 24 hétig jár, ami kb 5,5 hónap.
2017. dec. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!