Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ha kiköltöz Németországba...

Ha kiköltöz Németországba milyen joga lesz a kisbabámnak?

Figyelt kérdés
Ha Németországban szülök meg biztositanak nekem lakást? Kapok anyaságit vagy hogy működik ez ? Kérem aki ebben benne van segítsen köszönöm
2018. márc. 7. 10:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért, ha itthon szülsz, kapsz lakást? Adóztál már bármennyit is Németországban? Miből vársz bármiféle juttatást?

Én nagyon amellett vagyok, hogy a gimi után éppen becsúszó babákat is meg kell tartani, ha van segítség, és igenis járjon a gyes meg a csp előzetes munkaviszony nélkül is. De azért egy idegen országban elvárni lakást meg támogatást... Nem vagy semmi.

2018. márc. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért biztosítanának lakást?! Ráadasul egy odatelepülő külföldinek......sok baromságot olvasni itt de ez übereli a legtöbbet.
2018. márc. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
😂😂😂
2018. márc. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ezt nem magamtól találtam ki... ezt úgy mondta egy ismerős ... és csak kérdezem töletek hogy igazából hogy van ez ha ott szülöm meg a babám
2018. márc. 7. 10:38
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha hazas vagy, akkor ha a ferjednek van munkaja, rajta keresztul lehetsz biztositott, es ha te kint nem dolgoztal, akkor €300 koruli GYES van a babad 12 honapos koraig, vagy €150 koruli a babad 24 honapos koraig, illetve vannak meg egyeb reszletek, amiket most nem reszleteznek,utana tudsz olvasni a megfelelo oldalakon, pl. itt: [link]


Csaladi potlek havi €192 korul van, ami jar szuletestol , ehhez az egyik szulonek Nemetorszagban kell dolgoznia.


Lakhatasi tamogatas jovedelemhez kotott.


Ha nem vagy hazas, akkor szamolnod kell a TB koltsegeivel is, ami €200 korul kezdodik havi szinten, es magadnak kell fizetned.

2018. márc. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem adnak szociálkát, ott sem szeretik a megélhetési purdé potyogtatókat.
2018. márc. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A ,,ha ott szulom meg a babat"-ra, pedig meg egy hasznos info: ha nem vagy hazas, terhesen mar nem fog vallalni egy biztosito sem, magadnak kell fizetned a szules, es az ellatas koltsegeit, ami olyan €80 korul van alkalmankent, illetve a szules huvelyi esetben €500-1500, csaszarmetszes eseten €3-5000 korul van.
2018. márc. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%
Mekkora egy pusztulat parazita vagy te! Mondjuk jobb is, ha elhúzol innen, élősködj csak a fritzeken, azoknak már úgyis mindegy!
2018. márc. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nemtudom mi bajotok van... még 1 hónapos sem vagyok és ez lesz az első gyermekem és amíg engedi a doki németbe szeretnék dolgozni... természetesen utána kell érdeklődni mindennek :) köszönöm a normális válaszolóknak a idióták meg tartsák meg a véleményüket köszönöm :)
2018. márc. 7. 10:55
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

Hát persze! És csak te vagy olyan zseni h eszedbe jutott h akkor mennyire mégéri kicuccolni és ott szülni!

Az ingyenélő, kitartottakat mindenütt utálják.

Nehogy dolgozz egy percet is potyogtatás előtt. Majd a mi adónkból adnak segélyt, h éhen ne pusztuljatok. Még jó h ennyit gürizek azért h nektek jó legyen!

2018. márc. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!