Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ismerős valakinek a gótikus...

Ismerős valakinek a gótikus szájpad jelensége? (Vagy boltíves szájpad) Kisbabámnak ilyen a szájpadlása és emiatt nehezebben megy a szoptatás.

Figyelt kérdés
Alig találok információt erről a jelenségről, vagy ha találok, nem írnak semmi megoldást. Tudtok-e ajánlani valamilyen trükköt, hogy hogyan érhetem el szoptatás közben, hogy jobban tudjon vákuumot képezni a kisbabám, mélyebben tudja a mellemet bekapni. De bármi egyéb javaslat is érdekelne, amivel hatékonyabbak lehetnénk, mert így nagyon kevés anyatejhez jut, és pótlás kell.

#Gótikus szájpad #boltíves szájpad #nehéz szoptatás
2018. febr. 3. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Ismerős, de nem tudok megoldást, csak 4 hónapos koráig tudtam anyatejjel táplálni. De nálunk száj körüli hipotónia is társult. Amit kiszívott, azt is kifolyatta. Szopott, fejtem és egyre többet pótoltam, mert a fejés nem indította be a reflexet.
2018. febr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sajnos én sem tudok tanáccsal szolgálni. A nagyobbik fiamnak is ilyen volt, plusz lenőtt nyelvfék, a kettő együtt azt eredményezte, hogy csak 3 hónapot tudtam szoptatni. Mai eszemmel szoptatási tanácsadóhoz fordulnék már az elején, és minél hamarabb kitapostam volna a gyerekorvosból a beutalót sebészetre (a nyelvféke miatt, amit ő csak 9 hónapos korában volt hajlandó megműttetni).
2018. febr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!