Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két- vagy több gyerekes...

Két- vagy több gyerekes anyuka vagy? Vezetsz blogot? Nem zavar, amikor egygyerekesek osztogatnak tanácsokat?

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 20:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nincs egy sem,de szerintem attól hogy valakinek egy gyerekevan,attól még nincs kizárva,hogy jobb nevelési módszere van mint egy többgyerekes anyukának.Bocs hogy közbepofiztam:)
2010. júl. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Engem nem zavar, ha azt normális stílusban, és jó szándékkal teszi!

2010. júl. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy mindig az jár a fejemben, hogy mit tudsz te erről, hiszen egy gyerekkel sokkal egyszerűbb az életed, mint többel.
2010. júl. 11. 21:24
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Az én kisfiamat (kétgyerekes anyuka, és nagymama vagyok, egy gyermektelen, rezidens klinikai orvos mentette meg, miután több idősebb (két-háromgyerekes orvos elküldött, nincs semmi baja. (Csak leukémiás volt) Az egygyerekes ls gyermektelen hozzászólók sokszor sokkal jobb tanácsokat adnak, mint a többgyerekesek. Sót, a fiataloktól is szivesen fogadok el tanácsot, mert nem biztos, hogy az adott témában nem sokkal járatosabb esetleg, mint én.
2010. júl. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Ja, ráadásul rengeteg sokgyerekes (6-8-10gyerekes családdal vagyok kapcsolatban, munkámból kifolyólag, és sokszor csak nézek, mennyire semmit nem tudnak a gyermekgondozásról- nevelésről(: Azon csodálkozok, hogy ezek a gyerekek egyáltalán felnőnek. Szóval ez nem a gyerekszámtól függ.
2010. júl. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Nekem 4 gyerekem van,de nem tartom magam megfellebbezhetetlen orákulumnak.:))


Egy dolog zavar:amikor úgy osztanak tanácsot egy gyerekes anyukák,h a pár hónapos gyerekük viselkedéséből vonnak le olyan messzemenő következtetéseket,amiket előre nem láthatnak.(Pl aki azt hiszi,olyan jól neveli a 6 hónapos gyerekét,aki nem hisztis,h sosem fog,ergo az ő nevelési módszere az egyedül üdvözítő.)Sok anyuka nem hiszi el,h rengeteg minden a gyerek vérmérsékletétől függ,tehát ha az ő egy szem gyereke alszik este hattól reggel hatig,akkor akié nem,az rosszul csinál valamit.És még sorolhatnám.:)

2010. júl. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én nem arra gondolok, hogy a gyereknevelés a gyerekek számától függ, hanem egyszerűen jobban szeretem a két- illetve többgyerekesek tanácsait, társaságát.

Természetesen vannak gyerektelen és egygyerekes ismerőseim, barátaim is. Mondanak olykor akkora baromságokat, hogy csak nézek.

Általánosságban beszéltem, nem a végletekre voltam kíváncsi.

2010. júl. 11. 21:36
 8/17 A kérdező kommentje:

21:32-es hozzászólóm!

Köszönöm! Te legalább megértetted, mire gondolok!

2010. júl. 11. 21:37
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

Nem vezetek blogot, de élőben is kitudnak néha akasztani az ilyen szülők :-D

A szomszéd utcában lakik a férjem egyik legjobb barátja a feleségével. A férjem egyszerűen nem érti, hogy miért nem vagyunk jóban a csajjal.

Pl. Vártuk a második babánkat, és nem értette, hogy miért nem pihenek többet terhesen. Egyszerűen nem volt képes átérezni, hogy milyen egy 2 éves melett babát várni.

Vagy miért nem megyünk velük strandolni ( nagy lányom egyidős az övével) úgy, hogy a piciket a nagyira bízom. Nem érti, hogy inkább pancsolunk az udvaron egész délután, mint lepasszoljak kettőt, mert ő bikiniben akar a strandon villogni. Vagy miért fontos nekem a szigorú napirend. Hiszen más mikor egy gyerekre kell figyelned, minthogy 3 kerüljön időben ágyba. Nálunk fontos, hogy mindenki tartsa magát a sorrendhez, hisz a "nagy" 4 éves, utána 2 éves, a pici 4 hónapos.

Sok-sok dolog van, ami máskép működik egy többgyerekes családban. Ezt csak az érti, aki benne van. Én sem értem, hogy tud valaki egyet nevelni :-D, én örülök, hogy hárman vannak :-D

Ez nem a pelenkázásról, higéniáról stb. szól.

Hanem, hogy mennyire másabb 3 gyereket összehangolni pl. az utcán séta közben, mint egyet tolni a babakocsiban.

Nem azt mondom, hogy neki könnyebb, hanemhogy más!

Azt sem érti, hogy miért nem tudok fél óra alatt elindulni valahová, ha ő kitalálja.

2010. júl. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
98%

A tanács olyan, hogy agy megfogadod, vagy sem.

Lehet, hogy az 1 gyerekes jobban ért hozzá, attól még lehet kellő tapasztalata, mint a több gyerekesnek. De egyszerű, megkéred az gyerekeseket, hogy ne kommenteljenek, mer te a több gyerekesek tapasztalatára vagy inkább kíváncsi.

Van blogom, ez sose zavart. Ezen kívül is tudnak az emberek hülyeségeket beírni. A kommentekkel úgy vagyok, hogy elolvasom, ha felejtős, elfelejtem és ennyi.

2010. júl. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!