Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem jön meg “bennem” az anyai...

Nem jön meg “bennem” az anyai ösztön. Selejtes lennék? Vagy még ráérek?

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok. A volt gimis osztálytársaim 3/4-ének már gyereke van, vagy épp most várják az elsőt, + házasok, jegyben járnak..

Viszonylag boldog vagyok (mondjuk mentális betegségem van, autista vagyok), de azt veszem észre hogy belőlem mintha hiányoznának az ilyen jellegű késztetések..

Ha ismerős mutat egy kisbabát, akkor mosolyt erőltetek és mondom hogy hú de ariii ilyenek, de nem jön meg az az igazi érzés. El van játszva.. Persze sosem tudnék ártani egy gyereknek ha lenne nekem gondoskodnék róla, kedves lennék vele, természetemből kifolyólag még többet is engednék neki mint a normál anyák, de akkor is. Érzem hogy ez valahol nem oké.

Engem jelenleg az hajt hogy minél több pénzt felhalmozzak, autókat javíttassak, vásároljak, lakást vegyek, meg hogy minden oké legyen otthon meg a kapcsolatomban is. Néha magamra erőltetek egy olyan gondolatot hogy majd egyszer én is anya leszek stb, de nem jön az a természetes érdeklődés..

Nyilván lehet így élni..A kedvenc közszereplőm is így él, elég sokat tudok róla, mondjuk ő egy férfi de akkor is. Biztos hogy így érdemes hosszútávon élni?

Mert nekem oké lenne, de érzem hogy valahol meg mégsem.

Szóval mit lehet tenni? Lehet inkább jobb lenne ha tényleg soha nem vállalnék gyereket?



2019. júl. 29. 15:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy lemaradva.

Én 30 éves vagyok, a volt osztályomból kb. 4-5 ember házas (32-en voltunk). Gyerek asszem egy helyen van.

De ha nem jön az anyai ösztön, akkor mi van? Nem kell minden nőnek anyának lennie. Bár a pénzfelhalmozást nem tekintem értéknek, de csinálhatsz később valamit hivatásból, amivel lehet teljes életet élni.

2019. júl. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Na pont ezt akartam mondani, hogy nálunk tavaly volt osztálytalálkozó, 38 főből 3nak van gyereke és az egyik nem magyar nemzetiségű.
2019. júl. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
27%

Hat ha 23 evesen a kedvenc kozszereplodhoz hasonlitgatod magad, akkor nem vagy erett no :D


Varj meg ezzel.. valtozhat

2019. júl. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 emmavonal ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Ahogy most érzel, egyrészről teljesen rendben van, másrészt nem jelenti azt, hogy ez ne változhatna bármilyen irányba, ahogy te is változol.


A babára vágyakozás nem egyenlő az anyai ösztönnel. És utóbbi is egyéni, sokunknak csak a szülés után jön, és azt is tnauljuk, ahogy az anyaságot és a szülőséget napról-napra.


Nem vagy selejtes, nincs veled semmi baj, rendben vagy így, ahogy vagy.


Minden jót,

Rózsa

EMMA Vonal önkéntes

2019. júl. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!