Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 28 vagyok, de úgy érzem, nem...

28 vagyok, de úgy érzem, nem akarom gyereket. Van még rá esély, hogy feltámad bennem az anyai ösztön, és akarni fogom, vagy már késő?

Figyelt kérdés
Ti mennyi idősen éreztétek?
2016. nov. 3. 15:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd most kapsz hideget meleget.. rosszat jót.. Én véleményem az,nem mindenki "születik" anyának. Nem mindenki érzi úgy,hogy egy(vagy több) gyerekkel lesz csak teljes az élete. Én soha nem török pálcát senki felett. Lehet majd 5-6 év múlva rád jön a babázhatnék..lehet hogy már jövőre elkap a láz..de lehet soha nem fogod hiányát érezni egy gyereknek. Nem vagyunk egyformák..nem egyforma életmódot folytatunk,nem mindenkinek a család alapítás az "élet". Mondom ezt úgy,hogy én már anya vagyok,32 évesen, 3 gyerekkel,én nem tudnám elképzelni az életemet gyerekek nélkül,tervezzük a 4. babát,mi így szeretünk élni. De nem mindenki vágyik erre. Még egyre sem,nem hogy nagycsaládra. :) Ez nem baj. Majd eljön az idő,amikor vágyódsz utána..vagy nem. :) Boldog életet kívánok Neked,akár hogy is alakuljon az életed!
2016. nov. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én (28) mindig is fiatal anyuka akartam lenni, 21 évesen megismerkedtem a férjemmel, 26 évesen szültem. Barátnőm (29) a mai napig irtózik a gondolattól, hogy terhes legyen, szüljön, gyereket neveljen, pedig általánosságban szereti a gyerkőcöket. Bár apajelölt sem igen van, nem komoly a kapcsolata...

Majd eljön az az idő, nem vagy elkésve vele!

2016. nov. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha még nem vagy terhes, semmi gond. Nem mindenkinek kell gyereket vállalnia.

Ha viszont már bevállaltad úgy, hogy nem vágytál rá... reméljük a legjobbakat

2016. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem vagyok terhes :)

Amúgy nem tudom, az számít-e valamit, de mások gyerekeivel sem tudok mit kezdeni. Minimális időt töltök ismerős gyerekekkel, egyszerűen úgy érzem, mintha ufók lennének. Nem szívesen játszom velük, nem tudok nekik mit mondani stb.

2016. nov. 3. 15:40
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

29 vagyok, 2 gyerekem van és kb annyi anyai ösztön van bennem mint egy poháralátétnek...

Én sem akartam soha gyereket, ha visszaforgathatnám az időt esélyes hogy nem lennék rosszkor rossz helyen...

Egyébként szerintem ez az egész család dolog túl van értékelve

2016. nov. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%

Esély mindig van, de a társadalmi nyomás miatt nem érdemes erőltetni ha nem szeretnéd.


Egyébként 40 éves korodig biztonságban tudsz gyereket vállalni. Csak mostanában lett divat újra 20 évesen szülni. Aki szeretne gyereket az 40 elején is bevállalja.

Semmivel se nagyobb a kockázat mint 20-on évesen.


Lehet pár év múlva megismerkedsz valakivel és teljesen másképp állsz ehhez a témához.

2016. nov. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mit értesz az alatt, hogy túl van értékelve? Kifejtenéd kicsit bővebben? Érdekel a véleményed! :)
2016. nov. 3. 15:46
 8/17 anonim ***** válasza:
19%

Túl van értékelve a család, mert az emberek csak azért szeretnének gyereket mert az evolúció ilyenné tette őket. Akik nem akartak gyereket azok génjei nem öröklődtek.


Egyáltalán nem éri meg a gyerek. Gürcölsz miattuk évtizedeket, elvesztegeted a legjobb éveidet és sok hasznuk nincs, majd felnőnek és lelépnek, esetleg néhanapján meglátogatnak.

2016. nov. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Rosszkor rossz helyen??? Na de kétszer is?? Azt hogy?
2016. nov. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
8-as! Azért kicsit eltúlzod a dolgokat. Próbáltam szó nélkül hagyni,de nem tudtam ne haragudj.Ennyire nyersen megfogalmazni valamit... végül is igazad van.Nem ,ha azt nézzük anyagilag nem éri meg nekünk se a 3 gyerek. 60 ezret hagytunk ott a múltkori téli cipő vásárlásnál... az erdélyi táborozása a nagynak most 20 ezer volt,gitár szakkör 7500 ft..+karate a középsőnek, aztán most a 3-ból kettő kinőtte a téli kabátot,aminek darabja közel 10 rugó lesz..szóval,nem nem éri meg,de amit a lelkünknek adnak az többet ér mindennél,és soha a büdös életbe nem vágnék ilyet hozzájuk,hogy milyen tetves sokba kerültök!!! :O Az meg hogy nem néznek majd ránk öreg korunkban!? Miért kell azt már elvárni,hogy mosogassák a szäros fenekünket majd 80 évesen! Nem várunk el semmit azért,mert felneveljük Őket.Nem vagyunk önző egoista majmok,veled ellentétben.Nem Ők kérték az életet...mi akartuk őket!És ha te így vélekedsz a gyerekről,én is kimondom,hogy marha beteg lelked van,és remélem nincs még gyereked,és ne is legyen,mert sajnálná hogy ilyen szülőt kapott,mint te! Rég nem hallottam ennyire bunkó hozzáállást...de ez csak jó,mert kevés van a "fajtádból". És ez neked szól!! Nem a kérdezőnek!!! Közel sem olyan romlott személyiség mint te!
2016. nov. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!