Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarok még egy gyereket,...

Nem akarok még egy gyereket, más is érez így?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 és fél éves, egyetlen porcikam sem kívánja, hogy megint másfél évig ne aludjak. Annyira boldog vagyok, hogy dolgozom és, hogy ő már ekkora. Ha látok egy kisbabát egyáltalán nem fog el az erzes. Velem van baj? Mindenki kerdezgeti, hogy mikor lesz második és nem értik miért nem akarok.
2019. júl. 30. 06:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

És mit magyarázkodsz másoknak? Nem lesz második és kész! Miért? Mert nem akartok!

Pont. És itt le is zárnám a kérdést!

2019. júl. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 1,5 éves, és ugyanígy érzek. Valahogy azt erzem, a gyereknevelesben most még több a rossz, mint a jó. Tudom, borzasztóan hangzik, nekem sem könnyű. De szerintem nekem sokat fog segiteni, ha vegre beszelgetni fogunk egymassal.

Szoval en varok, hatha megjön az érzés.

A probléma ugye ott van, hogy eredetileg kettot terveztunk. Emiatt bánt a dolog. Ha csak egyet terveztunk volna, nem lenne gond. Szoval varok. Sokat olvastam, es rajottem, hogy a nagyobb 4-5-6 év korkulonbség sem ördögtől való, és hogy vágyni kell a babára, csak azert nem szabad szülni, mert kell a tesó.

Ugyhogy en probalom elfelejteni az erzeseimet, nem koncentralni a rosszra, es varok, hatha.

Azert is, mert a ferjem szeretne. Plusz szoba is van. Mondom, igy terveztuk, de jelenleg el sem tudom kepzelni, h kettő legyen.

Remélem, írnak még mások. Én is nagyon kíváncsi vagyok.

2019. júl. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Bennem először 4 éves korában merült fel, hogy lehetne második, de hamar elillant a vágy..


Kis korkülönbséget nem akartam, 4-5 év ideális lett volna, de azt hiszem inkább várok még

2019. júl. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem akartam sokáig pedig mintagyerek volt a fiam,de sose akartam amugy se kis korkülönbséget.7 év van köztük,szoval megértelek.
2019. júl. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem mindenkinek való az egyik kicsi másik pici felállás.

Nekem biztosan nem. 6 éves a kisfiam és 5 éves korában éreztem azt h ha akkor ott lenne egy újszülött már megtudnam lelkiismeret-furdalás nelkul tudtam volna mindkettővel szeretettel foglalkozni, ellátni. Előtte nem.

Amikor a kisfiam született éreztem h ezt mégegyszer át kell élnem ( terhesség a születés csodája hiába volt komplikált akkor is annak éltem meg). Vártam h ugyan úgy vágyjak rá mint először.

2019. júl. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
5 ös vagyok: egyéb dolgok miatt csak év végén vágunk bele, tehát 7 év min. lesz közöttük.
2019. júl. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért baj az, ha valakinek csak 1 gyereke van?

Mi mindig is egyet akartunk. Egy van és nem is vágyom többre.

2019. júl. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek én is igy ereztem nagyon sokáig. 5 volt a nagy, mikor beszélgettünk a párommal, hogy jó volna még egy pici baba. A fiunk is mondogatta, hogy nagyon szeretne kistesót. Aki kértezte, annyit mondtam, próbálkozunk, de nem jön. Ennyivel békén is hagytak. Aztán 1.igazi próbálkozásra sikerült, szóval 6 év van köztük, es nem csinálnám másképp.
2019. júl. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem is megtalalnak... 3,5 eves a fiam. Mondom, h MERT NEM. Es kesz. Nem magyarazok. :D Volt h pont ezt mondtam "nem magyarazkodok, mi dolgunk". Akik meg közel állnak hozzám, tudják az okokat..
2019. júl. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9 honapos. A terhessegem elejétől tudom hogy hallani sem akarok masodik gyerekrol pedig eredetileg 2t terveztünk. Nem nekem valo nem szeretném a 2 gyerekes életet. Plusz volt szülés utani depressziom hát én az megegyszer nem élném túl. Élvezem hogy egyre nagyobb.Van 9 millio ervem a miert jó hogy egy van es csak 1 szól amellett h legyen 2 az h jo dolog a testvér de ez nem elég indok egy uj kis eletre nekem.
2019. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!