Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 kisgyerekkel (fél éves és...

2 kisgyerekkel (fél éves és 3) sokat vagyok egyedül. Hogy tehetném könnyebbé a napokat?

Figyelt kérdés
Imádom őket, de teljesen lefáradok nap végére, és akkor még ott az éjszaka is. Úgy érzem kezdek depressziós lenni:( Férjemmel a kapcsolatunk mostanában sokat romlott, sokat veszekszünk mindenen, és én iszonyat egyedül érzem magam.
2019. aug. 4. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Mi okoz problémát? Nekem 4 db 5 év alattim van, de nem érzem egyedül magam, nehéznek sem mondanám a napkat, pedig este 6-7-nél előbb nem ér haza a férjem. Folyamatosan csinálunk valamit, bevonom mindenbe (házimunka, kreatívkodás, tyúkok etetése, legkisebb gobdozása) a nagyokat, a kicsi meg tátott szájjal nézi a nyügsit. 😄
2019. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De jó Neked, nagyon szuper vagy :)tényleg. képzeld az okoz gondot, hogy rengeteget beteg az egyik gyerek, ilyenkor éjszakákon át nem alszunk, nem részletezném. Hiányzik a felnőtt társaság, sokat vagyunk egyedül, de próbálom én is bevonni minél több dologba, olvasunk, csak akkor meg a pici szeretné a törődést. Persze később könnyebb lesz. Azt hiszem csak egy kis bíztatás hiányzik, de azt nem innen kapom meg.
2019. aug. 4. 22:56
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
Nem értem, miért veszed támadásnak azt, hogy megkérdeztem, mi a gond? Magamról tudom, mi hiányozna, amitől rosszul érezném magam: a férjemmel való kettesben töltött idő esténként, amikor alszanak a gyerekek, a friss levegő és a zene. Emiatt ha hullák vagyunk, akkor is fent maradunk minden este legalább egy órát a lányok után is, ha esik, ha fúj, kimegyünk az udvarra és/vagy sétálni, és amikor alszanak délután, folyamatosan zenét hallgatok, ha mindenki ébren van, akkor együtt is szoktunk, illetve évente 3-4 alkalommal egy estére megszökök és elmegyek egy musical-re vagy koncertre. Mivel nem ismerlek, nem tudom, neked mire lenne szükséged, hogy ne egy végtelen mókuskeréknek érezd azt a csodát, amit a gyermekeid nevelésének nevezünk.
2019. aug. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk a férjed levehetne egy kicsit a válladról. Ő hazaér gyerekezik picit, amíg te olvasol. Vagy ha alszanak aludj, olvass, filmezz. A nagyobbal már lehet kreatívkodni, tobozbabák, vagy bármiből valami játék készitése. Volt, hogy aima wcpapírgurigából, vagy tojástartóból alkottunk. Menj velük sétálni, játszotérre, mozdulj ki.
2019. aug. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk kisebb a korkülönbség (20 hónap) a gyerkőcök között. Elhiszem, hogy kezdesz befordulni, én is éreztem ilyet anno, amikor kb. 4 évet voltam egyhuzamban otthon a gyermekeimmel, mielőtt közösségbe kerültek volna. Én tudtam magamról, hogy azt viselem a legnehezebben, ha otthon a négy fal között próbálom kielégíteni az igényeket, a nagyobbam tombolt, a pici nyűgösködött, én pedig nagyon ideges lettem, így én mentem Velük sokat. A téli születésű babám a mellkasomon pihent a kendőben, amíg a 2,5 éves kisfiammal játszótereztem még télen is felöltözve, jégen csúszkálva. Jó buli volt. Legalább nem penészedtünk otthon. Mi akkor délelőtt, délután sétáltunk, játszóra, foglalkozásokra jártunk. Kerestem tudatosan a kapcsolatokat, gyerekes családokkal jártunk össze, a gyerekek jól eljátszottak, mi anyák pedig felváltva pihentünk és kortyoltuk a teánkat. Néha még beszélgetni is tudtunk😊, de legalább nem voltunk egyedül.

Végül engem egyszer sem szippantott be a depi, jó pszichológusa lettem önmagamnak.

2019. aug. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, sajnos túl sokat vagyunk egyedül, és a mókuskerék, a rengeteg házimunka, főzés, takarítás, mindent megcsinálni, azt hiszem kicsit befordultam. Férjem mindig dolgozik, munka után másik munka :( Próbálom kicsit lazábbra venni a dolgokat, hogy jobban menjen, sajnos egyenlőre nem tudok mást tenni, és keresek valami jó kis társaságot.
2019. aug. 16. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!