Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire vagy türelmes a...

Mennyire vagy türelmes a gyereke (i) ddel?

Figyelt kérdés
Sajnos én hamar kiborulok, őrlődök magamban, de próbálok tudatosan ura lenni a helyzetnek és szerintem egyre jobban megy, főleg mióta futni járok.
2019. aug. 8. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Semennyire. Számolom visszafele a napokat a nyár végéig. Túléljük már.
2019. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon.

1 gyerekem van, 6 éves. Többek között ezért sincs testvére. Így vagyunk jól.

2019. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
A végletekig. Iszonyatosan nagy türelmem vam, persze néha egy pillanat alatt kihoz a sodromból, de igyekszem a nyugalmam megőrizni.
2019. aug. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Emberből vagyok, bizony vannak jobb és vannak rosszabb napjaim.
2019. aug. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ, mennyit aludtam, és a ciklusom hányadik napján járok... 3:)
2019. aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Helyzettől függ, meg attól, mennyire próbálja a határokat feszegetni.

Amúgy a sajátommal jellemzően sokkal kevésbé vagyok türelmes, mint bmilyen más gyerekkel.

2019. aug. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%
Ciklus első napja, úgy látom, van akinek ez számít. És most vágtam pofon a hatévesem, mert képtelen felfogni ötszöri rászólás után sem, hogy telefonálok és figyelnem kell. Ez van. Megszívta, hogy én vagyok az anyja. Rossz döntés volt gyereket vállalni, de visszacsinálni már nem tudom. Türelem? A szó jelentését sem ismerem már. Évekkel ezelőtt elfelejtettem.
2019. aug. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Van amikor rossz passzban vagyok, akkor kevésbé. Meg amikor már reggel hisztizve kel, akkor sem vagyok épp a türelem mintaképe, de alap járaton türelmes vagyok.
2019. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb mint az 5-ös válaszoló, nagyon próbálkozom tudatosan fejleszteni a türelmemet, de van mikor semmit sem ér. Illetve attól, hogy elnyomom az érzelmeimet és magamra erőltetem a higgadtságot ami nincs attól minden csak rosszabb lesz. Meg szoktam neki mondani, ha vmivel nagyon kiveri a biztosítékot, hogy most hagyjon békén mert mérges vagyok rá. Kieresztenem a gőzt, nélküle (elég csak a szomszéd szobáig mennem) és utána rögtön könnyebben tudom megbeszélni vele a dolgokat, ő is rögtön kezelhetőbb mintha ott agyozok vele sík idegben.
2019. aug. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen napom van és persze, hogy nekik milyen napjuk van :) Általában azért szeretem a társaságukat, de persze többször is egy nap őrmestert játszanom. Szerintem ha nem tragédiaként fogja fel az ember (bár belőlem is lehet csak épp a magnézium+b vitamin beszél:D), hanem úgy, hogy nincsenek még kész, mert nevelni is kell őket, és épp a kérdéses szitu is egy kiváló lehetőség erre, akkor jobban lehet bírni, meg nem is kell szégyenkezni azért, hogy nem voltál épp egy őszintétlen buddha, mert az nem vált volna hasznukra. Amikor nagyon kergék, ki szoktam jelenteni, hogy "na jó, én elköltözöm!", amire extra cukin rávágják, hogy "de mi is veled!" :D
2019. aug. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!