Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig lehet bírni alvás nélkül?

Meddig lehet bírni alvás nélkül?

Figyelt kérdés

10 hónapos a gyerek. Teljesen kivagyok már. Éjjel legalább 3*felébred, de van hogy folyamatosan fél óránként felsir, van hogy 5 percenként. Oké, tudom oka van, most nem ez a kérdés.

Hajnalban ébred, fél 6-6. Sokszor 10 óra mire ágyba kerülünk. Éjjel már sokszor fel se birok kelni, és minden ébredesnêl azt érzem legszívesebben meghalnék.

Nappal se lehet tőle pihenni. Ha lefekszek, kb épp hogy elpilledek és már sír is, fáradtabb vagyok mint voltam, ezért sokszor már nem is próbálkozok. Illetve ez az éjszakai pihenést nem is pótolja.

Apa is be szokott segíteni éjjel, de akkor is felébredek. Nappal is kezdem már sötétben látni a világot a fáradtság, kimerültség miatt.


2019. aug. 9. 06:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon nehéz. Mi ezen a ponton azt csináltuk, hogy a férjem hétvégén egy éjszakát bevállalt és ö kelt a gyerekhez, én másik szobában aludtam. ( kivéve ha szoptatsz) Ez a heti egy alvás is segített, mert már sokszor rosszulléteim voltak. De késöbb se javult, most 27 hónapos és most is vagy 5x kelt éjszaka. Most már megszoktam, nincs más választásom.
2019. aug. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Nekem ezt a fiam a 2. szulinapja utan par honappal hagyta abba...

Egy eves koratol heti egy ejt anyukamnal aludt, csak igy tudtam tulelni ezt az idoszakot...

2019. aug. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Ez az a pont, ahol mindent le kell szarni (szoptatás, kötôdô nevelés), és meg kell szervezni, hogy kialudd magad. Mi úgy csináltuk, hogy anyukámra bíztuk a gyereket, mi a férjemmel egy másik szobában aludtunk. 1 hétig anyukám kelt a gyerekhez. Ez 2 évre elég muníció volt, most újra segítséget kell kérnünk. Az is megoldás lehet, ha elmész otthonról és barátnônél vagy a szüleidnél alszol. A lényeg, hogy szabadságra kell menned. Neked is meg a férjednek is. Ha máshogy nem megy, hívjatok fizetett segítséget. Tragikus következményei lehetnek, ha az alvásmegvonástól elborul az agyad.
2019. aug. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nem normális az, hogy ennyiszer ébred egy majdnem egy éves gyerek. Nem mászik, nem fárad el? Eszik eleget, jól lakik? Hogy halad a mozgása, beszéde? Időszakosan lehet ilyen fogak vagy az idegrendszer érése miatt, de állandóan ez nem egészséges rá nézve sem. Én itt indulnék el, nem menekülnék el tőle.
2019. aug. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Férjem elvitte vásárolni, a baba aludt picit a kocsiban, én meg otthon. 1-2 órát tudtam így aludni.

Nálunk az is sokat segített, hogy betettük közénk az ágyba. Ő is nyugodtabban alszik, sokszor attól megnyugszik, ha közelebb bújik. Amikor szoptatni is kell, akkor is legfeljebb 5-10 perc és alszunk vissza.

Tudom, hogy sokan ellenzik az együtt alvást, de nekem csak ez vált be. A férjem szinte soha nem ébred fel este a pici miatt, és én is pihentebb vagyok.

2019. aug. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
2,5 éves volt a kisebbik lányom, mikor először átaludta az éjszakát. Nappali alvás esélytelen volt a nagyobb lányom miatt. Hétfőn lesz 5 éves, most kezdem úgy érezni, hogy kialudtam azt a 2,5 évet. 😁Viccet félretéve, baromi nehéz. Szombaton mindig lehurcolkodtunk anyukámhoz, ő rengeteget segített. Végigaludtam az egész napot. Elképzelni sem tudom, hogy külső segítség nélkül ezt hogy lehet túlélni. Kitartást!
2019. aug. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Az én anyám szerint ez csak hiszti és nyávogás a részemről, eszében nincs segíteni.

Nem is csak az éjszakák, de nappal is olyan szinten lefáraszt, hogy az hihetetlen. Aztán nekem nyomni kell 0-24-ben, ő meg fél óra után olajra lép. Persze én vállaltam nem ő.

2019. aug. 9. 08:51
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
Meg kell keresni az okot miért kel annyiszor! Nálunk miután magunk közé vettük, semmi gondd nem volt,aludt mindenki reggelig. Délután játszóra menni, homokozoba berakni, hagyni had másszon mint a fűben, hintázás! Sokkal jobban alszik, ha delutani kint vannak sokat !
2019. aug. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk úgy néz ki, hogy a cici a ludas. Nemrég megelégeltem azt, hogx 66-szor felkel. Így éjjel, amíg sötét van, nem adok neki, helyette kap vizet. Most már eljutottunk odáig, hogy csak 3szor kel fel, de simogatás, nyugtatgatás után visszaalszik. Nem mindig van oka, én nem értek egyet azzal, hogy ez nem normális. Lassan egy éve nem aludtam egy jót, pedig az elején tökéletes volt minden éjjel. Ez egy ilyen periódus. Majd elmúlik. Én miután elfogadtam és nem mérgelődtem, sokkal több energiát kapok, pedig ugyanannyit alszok. (talán többet, mert eddig a dühtől sem aludtam)
2019. aug. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
#4 most akkor is az az elsô, hogy a Kérdezô ki tudja aludni magát. Utána lehet gondolkodni rajta, miért kel ennyiszer a gyerek. (Én tudom az enyémröl, hogy zavarja az ortézis, amit éjszaka viselnie kell.) Az összeesés határán nem lehet tiszta fejjel gondolkodni.
2019. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!