Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves lányom reggel 7től -...

2 éves lányom reggel 7től - este 9ig fent van alvás nélkül. Szerinetek meddig fogja bírni?

Figyelt kérdés
És Én meddig fogom bírni?:-) Tudnék pihenni 21 hetes vagyok a következővel...
2010. aug. 29. 08:00
 1/9 A kérdező kommentje:
lemaradt: 4 napja...
2010. aug. 29. 08:01
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés én is szeretném tudni mert az én kislányom is ugyan ezt csinálja,már mindent meg próbáltam altatás terén,fél 12-től du 3-ig ha nem birom elaltatni feladom,én is elfogadnám a tanácsokat az enyém 20 hónapos kislány!És te, hogy áldott állapotban vagy,neked szükség lenne pihenésre,mert sokáig nem fogod bírni!
2010. aug. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod! Még bírom de remélem nem marad tartós ez az állapot...
2010. aug. 29. 08:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,hogy mennyit mozog a kislányod...? Mert lehet,hogy az a baj nem? Vidd délelőtt játszótérre,dobáld neki a labdát,bíztasd,hogy futkározhat,csúszdázhat sétálj vele nagyokat vagy vidd el gyerekek közé,had játsszon velük.

Nálunk ez bevált módszer,ha egy alvás kimarad,másnap dupla ideig játszóterezünk vagy játszunk az udvaron folyamatosan.=)

2010. aug. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd.

Minden nap tedd le, és igenis legyen egy idő, amit pihenéssel tölt. Én minimum egy órán át nem engedem felkelni, addig is ágyban van.

Lányomra kb 2 havonta jön ilyen roham, akkor 2-3 napig nem alsuzik, utána ugyanúgy alszik megint.

Amúgy sok gyerek elhagyja 2 év körül az alvást...

Tudom, sokan azt mondják, nem szabad erőltetni, de én nem hagyon, és a doki is azt mondta, ne hagyjam még el az alvást...

2010. aug. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Én fiam sem akar aludni, de én erőszakkal lefektetem.

20 hónapos, 8kor kel és 14-15 órakor erőszakkal altatom, és tudjátok mi az érdekes? hogy alszik ezek után 3-3,5 órát.

Szóval fáradt, csak éppen nem akar aludni.

Szemét dolognak tűnik az erőszak, de szerintem ő még nem tudja eldönteni, hogy mi a helyes és mi nem az, ezért én segítek neki dönteni.

Mindig jókedvűen ébred.

2010. aug. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólóknak! Tetszik, nem tetszik, le kell feküdnie aludni! Ha most megszokja, hogy nem fekszik le, akkor már nem fog visszaszokni az alvásra! Egy ekkora gyereknek bőven kell még délben aludnia!

Lehet azért nem alszik, mert már túl fáradt, átlendült a holtponton, vagy nem ér rá, túl sok játszani valója van!

Fektesd le, tudja, hogy pihenés van, ha tetszik neki, ha nem, tényleg kell neki a pihenés!

Én észrevettem két szomszéd családnál is, hogy nem ragaszkodtak a déli alváshoz! Azóta sem alszanak a lányok, lassan 2 éve (4 évesek), engem pedig irigyelnek, hogy alszanak a fiaim. Pedig néha tényleg harc megy az alvásért, sőt előfordult, hogy a nagy nem aludt, de legalább pihent az ágyban, s már ez is haladás. Manapság ismét 2 órát alszik, szóval szerintem megéri!

Tudom, hogy sok kitartás kell, főleg pocakosan nehéz a küzdés, de ha most elengeded, akkor a két gyerekkel még nehezebb lesz! Akkor aztán tényleg nem tudsz pihenni egy percet sem, pedig minden pillanat sokat fog érni! Hidd el, 2 gyermekem van!

2010. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
sziasztok csak most jöttünk vissza. A lányom egy zsizsik meg nem áll ezért látom rajta hogy fáradt de ha legyalogolunk 4 megállót és játszunk 2 órát a játszón majd haza gyalog akkor sem hajlandó elaludni! Próbálkozom a fektetéssel és nem hagyom de egyszerűen van hogy egy óra után kijövök mert enni hagy éhen halni meg nem akarok a pocakbaba miatt. De köszönöm a válaszokat kitartó leszek nem hagyom. Látom hogy igényelné az alvást mert nagyon nagyon fáradt. Néha nehéz...
2010. aug. 29. 11:45
 9/9 A kérdező kommentje:
És persze köszönöm a válaszokat!!
2010. aug. 29. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!