Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? Gyerekvállalá...

Ti mit tennétek? Gyerekvállalás kontra munkahely kérdés.

Figyelt kérdés

38 éves vagyok, tehát sok időm már nincs. Szeretnénk még egy gyereket (van már több, 16 éves házasság, saját családi ház, autó, anyagiak rendben). Az állásomat júniusban otthagytam mert egy rémálom volt, nyaron nem is kerestem állást, a gyerekekkel tudtam végre lenni, de így nyár végén már elkezdtem nézelődni, és talán összejönne egy munkahely. Nekünk sosem ment könnyen a babaprojekt, fiatalon se, most is már több hónapja próbálkozunk. Ha tudnám, hogy terhes leszek x időn belül nyilván nem fogadnám el az állást. De lehet, hogy egy évig se jön össze, lehet, hogy nem is jön több össze, nem ülhetek itthon ezért... De ha meg új munkahelyem lesz, és mégis terhes leszek esetleg hamarosan, 1-2-3 hónapon belül?

Ti mit tennétek?



2019. aug. 9. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdenék dolgozni.
2019. aug. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el dolgozni. Én úgy jártam hogy az uj munkahelyen rögton terhes lettem. De nem bántam meg örülök hogy összejött.
2019. aug. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Alap, hogy elkezdenék dolgozni. És, ha már sajnos nem jön többet össze a baba? Nem tudhatod.
2019. aug. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is állj munkába. Nem tudni, mikor esel teherbe, több hónapba, évbe is beletelhet. Dolgozni meg kell.
2019. aug. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondolom, még nem biztos a dolog, de ha felvesznek elkezdek dolgozni. Csak azon aggódom, hogy mit fognak szólni ha mondjuk 2 hónapot dolgozom ott, aztán esetleg bejelentem, hogy terhes vagyok. Vagy fél év után. Vagy amíg össze nem hozzuk addig ne agyaljak előre?
2019. aug. 9. 20:54
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Ne foglalkozz a munkáltatóval, mit fog szólni, nem ez a lényeg. A baba lesz akkor a lényeg. Ha bejelented hogy babát vársz nem fognak kirúgni, nem is tehetik meg.


Egyébként meg ha rosszallnak is kit érdekel? Most komolyan szerinted meddig foglalkoznának vele? 1-2-3 napig? 1 hétig? Kit erdekel? Ti és a baba vagytok a lényeg, semmi munkahely nem lehet fontosabb.

2019. aug. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
En elmennek az uj helyre dolgozni, es fel evig felfuggesztenem a probalkozast. Utan ujra inditanam. Igy lehet, vissza is varnanak.
2019. aug. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazad van hetes, biztosan én is így tennék, ha nem lennék fél év múlva már 39, vagy ha legalább az eddigi gyerekekre nem kellett volna olyan sokat várni...


Elfogadom az állást ha megkapom egyáltalán, aztán meglátjuk szeretem-e csinálni.

Köszönöm mindenkinek aki segített gondolkodni. :)

2019. aug. 10. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!