Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kirúghatnak, mert babát várok?

Kirúghatnak, mert babát várok?

Figyelt kérdés
Határozott idejű szerződésem van. Januárra vagyok kiírva és a szerződésem márciusig van.

2019. máj. 11. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Nem, a bejelentéstől kezdve védett vagy, de a szerződésed biztosan nem fogják meghosszabbítani.


Mt. 65. § (3) A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt

a) a várandósság,

b) a szülési szabadság,

c) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §, 130. §),

d) a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés, valamint

e) a nő jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésének, de legfeljebb ennek megkezdésétől számított hat hónap tartama alatt.

(5) * A munkavállaló a (3) bekezdés a) és e) pontjában meghatározott körülményre akkor hivatkozhat, ha erről a munkáltatót tájékoztatta. A felmondás közlését követő munkavállalói tájékoztatástól számított tizenöt napon belül a munkáltató a felmondást írásban visszavonhatja.

2019. máj. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Azt gondoltam, de nem is szeretnék oda visszamenni.

2019. máj. 11. 17:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Így nem. Én is hasonloan vagyok.
2019. máj. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Nem csak a bejelentéstől vagy védett, hanem a terhesség ideje alatt is.

Es nem rúghatnak ki csak azért, mert terhes vagy.

2019. máj. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. máj. 11. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!