Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szúrja a szemem, hogy ők a...

Szúrja a szemem, hogy ők a semmire vállalnak gyereket. Hogy lehet az ilyen kéréseket, kérdéseket lereagálni?

Figyelt kérdés

Nagynénémék elég rossz körülmények között élnek (értsd: ő nem dolgozik, a férje is minimálbérért, a szülőknél élnek még most, 40 felett is). De mivel bár nem fiatalok, úgy döntöttek, hogy gyereket vállalnak, télen fog szülni. Már alapból azon 'fennakadtam', mikor mondták, hogy papíron a válást tervezgetik, mert a gyerektartás levonása után a férjének annyira kevés lenne a fizujából, hogy abból nem vonnák le a hitelüket már, és ez így milyen szupi, stb. Viszont most felhívott, hogy nekünk annyi szupi, és szép babaholmink van, és emlékszik, hogy a kinőtt kisruhákat is szépen eltettem, és hogy amik nekünk már nem kellenek, vagy majd télre "nőjjük ki", azokat adjuk már oda nekik, mert hogy aranyárban vannak a babaholmik, és ő aztán nem fog kifizetni tizenezreket akkora babaruhákra, mint az alkarja. Szóval ingyen kérnek mindent.


Azt tudni kell viszont, hogy mi az utolsó babazokniig mindent újonnan vettünk, a legtöbb mindent külföldről. Igen, egy kisebb vagyont költöttünk így a lányunkra még a születése előtt (most lesz 5 hónapos). Egy gyereket még minimum szeretnénk, és őszintén, nem szívesen adom nekik a babaholmikat, babaruhákat még kölcsönbe sem. De most nagyon rápörgött erre, folyamatosan üzenetekkel bombáz, hogy keressem meg ezt, meg azt, és hogy meddig tervezünk babakocsizni, a kiságyat mikor cserélnénk le, stb. Pedig már mikor hívott, akkor is mondtam, hogy ne számítson ránk 100%-ban, mert pl. a babakocsinktól biztosan nem válok meg később sem, a kiságyra is szükségünk van, meg a ruhák közül is van sok, amit nem szívesen adnék másnak oda. Meg úgy is válaszoltam, hogy reméltem érzi, nem tetszik az ötlet... Úgy látszik nem.


2019. aug. 14. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell mondani normálisan, de határozottan, hogy nem adtok oda demmit, mert terveztek még gyerek(ek)et, és emiatt is vettetek jobb minőségűt mindenből.
2019. aug. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
"Tervezünk még gyereket, kellenek a ruhák és gyerekholmik. Utána eladjuk őket. Üssétek fel a helyi Facebook babacsoportot, ott rengeteg használt ruha van olcsón."
2019. aug. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Előzőkkel egyetértek, mondd meg határozottan, hogy mi a szitu, nem tartozol semmiféle kötelességgel feléjük, magyarázattal meg főleg nem. Ez a te döntésed, hogy odaadsz-e valakinek olyan dolgokat, amiket te a saját pénzeden vettél.

Ha nem terveznétek második gyereket, én még akkor is azt mondanám, hogy nehogy odaadd nekik, ingyen meg pláne ne, mivel eléggé pofátlannak tűnnek alapból... Ilyet normális ember nem csinál, legalábbis nem így és nem ilyen formában.

2019. aug. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy felvállalod, hogy megmondod határozottan,de őszintén, hogy biztos nem adjátok oda a baba cuccokat, vagy kamuzol valamit. (Pl. barátnődnek ígérted kölcsönbe/eladtad már)


A babakocsit, kiságyat pedig még javában használja még a te gyermeked télen, azt nem is értem, hogyan szeretné...

2019. aug. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

" Pedig már mikor hívott, akkor is mondtam, hogy ne számítson ránk 100%-ban"


ez a baj. Nem voltál egyértelmű.


Mondd meg, hogy SEMMIT nem tudsz odaadni neki, kérjen a védőnőtől, családsegítőből.

Ennyi. Ha besértődik, hát egy kullanccsal kevesebb. Túlélitek szerintem...

2019. aug. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyeneket határozottan le kell rázni. Nem mismásolva, meg mentegetőzve stb. Egyszer határozottan mond meg neki. Nem azt, hogy nem tudom, nem biztos stb. Ne kertelj!
2019. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan , egyértelműen mondd el neki, mert az ilyenek másképp nem értik meg...


“Bocsi de nem tudunk segíteni, még mi is tervezünk gyereket, gyerekeket, nekik raktuk félre hogy ne kelljen mindent sok pénzért ujra megvenni. A babakocsit, kisagyat meg még mi is bőven használjuk ...”

2019. aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet mástól is kérni ruhát, vöröskeresztnél vagy családsegítőben érdemes kérdezni. Az nyilván nem külföldi lesz, de akinek tényleg segítség kell, az örömmel fogadja.

Azt a hitel dolgot nem értem.... Ha nem fizeti a hitelt, csak nőni fog a tartozás, büntetőkamattal együtt.... Előbb-utóbb jön a végrehajtó és mindenük elvész.

2019. aug. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Mind meg, hogy eladjatok a ruhakat es a cuccokat.
2019. aug. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell. A kolcsonasott ruhakat ovni nem egyszeru. En kaptam sogornomtol 3 gyerek utan, hat hallgattam, hogy a 8000 ftos ruha foltos...en a legutobbi rendrakasnal osszepakoltam az o ruhait es bar igy kevesebb ruhaja volt akkor (2 napig kb) elmentunk ruhat venni ra. Jatszost 300 ft/db aron, utcait 700 ft/db aron. Es az az enyem, nem kell ra vigyazni meg mi egyeb. Igy is neha gorcsben a gyomrom, hogy 2 ddstep ciponek levalt a talpa 3 gyerek utan (o hordta 4.-nek) es mit fog szolni. Cipot is mar en veszek ra soha semmit nem kerek abbol mindig csak a baj van!!! Es bar en magamrol tudom, hogy visszaadom, a kolcsonadott dolgok tobbsege sose kerul vissza Hozzatok vagy lebufizve, osszeeve. Ezt meg szakalkaval se nagyon lehet kikerulni sajnos. Es meg az is benne lenne a pakliban, hogy eladja kesobb. Vannak ingyenes csoportok ahol cocvolinoert, cukprert cserebe ruhat, cipot adnak a gyerekre. En ma mar semmit nem fogadok el, akkor is csak azert, mert eroskodtek, mint a gyerek keresztszulei. Javaslom te se add oda! Ha megsertodik, am legyen. :)
2019. aug. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!