Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kellene az ilyent jól...

Hogy kellene az ilyent jól lereagálni?

Figyelt kérdés

9 hónapos babámmal mostanában kezdtünk játszótérre járni és nem tudom, mi a szokás. Beültünk a homokozóba, beszélgettünk ismerőssel. Közben egy mellettünk játszó 4-5 év körüli kislány eléggé egyértelművé tette, hogy nem adja kölcsön senkinek a játékait. Az én kislányom odafordult és megfogta az egyik játékát, elettem tőle, de ezt megismételte és nem voltam elég gyors, a nagyobb lány odaugrott elvette tőle a játékot és rákiabált hogy NEM. Az én lányom megijedt és elkezdett nagyon sírni. Belőlem előtört az anyatigris és rákiabáltam a kislányra hogy miért kell egy pici babát megijeszteni, nem akarjuk elvenni a játékát. A mellettünk lévő szülők bámultak rám csodálkozva, a kislány nagymamája meg távolabb ült és szó nélkül végignézte az egészet.

Tudom, nem kéne túlreagálni meg rászólni első nap más gyerekére, pláne kiabálni vele, de úgy gondolom, egy ekkora gyerek észrevehetné már, hogy babát nem bántunk, nem ijesztjük meg. Ilyesmiket hogy kellene helyesen kezelni?



2017. aug. 22. 23:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
31%
Én ugyanezt tettem volna. Illetve a nagyobbik gyerekem 3,5 éves, ha ilyet csinálna egy kicsivel, rászólnék. De ha a kisebbikkel tennémek ilyet, ugyanezt a reakciót kapná a nagy gyerek tőlem.
2017. aug. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
37%
A kiabálás nekem picit erős, de alapvetően egyetértek, én is a kisebb védelmére kelnék, akár a sajátom, akár a másé. A nagymama dühítő, mi az, hogy odébbül? Ha baja lesz a babádnak, mert pl odacsap az unoka, akkor is elfordítja a fejét?
2017. aug. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
84%

Azért ha egy 4-5 éves viselkedik hülyén vagy egy felnőtt nő, az nem mindegy, már ne haragudj.

Teljesen érthető a részedről, hogy nem tetszett, amit csinált a kislány. Nekem sem tetszett, amikor a nagyobb lányommal ezt csinálták, amikor kicsi volt. De még ha fel is lökték, mert zavarta a gyerekeket a játékban, pedig semmit sem csinált, akkor sem kiabáltam, egy 4-5 vagy akárhány évessel. Neked valószínűleg a 9 hónapos mellett hatalmasnak tűnik egy 4-5 éves kislány, pedig nem az. Értelmi szinten igencsak alacsonyan vannak ahhoz, hogy megértsék, hogy el lehet szépen is kérni a sajátjukat. Mivel ebben a kérdésben a legérdekesebb, hogy nem a tiéteket akarta elvenni, hanem a sajátját vissza. Az én kisebbem most 3 éves ő is ilyen, mint a kérdésedben említett kislány. A nagy sosem vesz el tőle semmit, inkább mindig is ő vette el a nagytól és ő sem adja oda másnak a sajátját 2 percre sem. Azt is tudom, hogy ez honnan van. Mióta bölcsis azóta ilyen. Ott bizony könnyen eltanulják ezt, hiába nálunk nem ez a divat. Már ott tart a dolog, ha a boltban megdicsérik a napszemüvegét, közli, hogy "nem adom oda". Pedig nyilván a boltos néni nem vágyik egy rózsaszín, csillogós napszemüvegre. De a bölcsiben rengetegen várnak arra, hogy letegyen egy játékot, hogy lecsaphassanak rá, és ebből itthon sem tud kizökkenni és a testvére olyan mondatától, hogy "megnézhetem?", már rosszul van, mert a közösségbe, amibe napi szinten jár azt tapasztalja, hogy elveszik tőle, amit lehet.


Ezzel azt akartam mondani, hogy simán lehet, hogy ez a kislány is hasonlóakat él meg az oviban vagy otthon vagy bárhol. Az, hogy a sajátját félti tök idegenektől meg normális. Nyilván csúnyán vette ki magát a dolog, de mint írtad 4-5 éves. Ha a nagyanyja viselkedett volna így megértenélek, így viszont nem. Ne egy 5 évestől várjuk már el, hogy viselkedjen! Neked kellett volna higgadtnak maradnod. Tehát ebben a történetben a két gyerek viselkedett a legnormálisabban és a korának megfelelően, a két felnőtt meg (fogalmazzunk nem túl bántóan) elég gyerekes volt és értetlen. (Én nagymama helyében nem hagytam volna rá, hogy üvöltözz a 4-5 évesemmel és ajánlom, hogy úgy csináld legközelebb, hogy nem mindenki hagyja rád, nem úgy mint a bamba nagymama!)

2017. aug. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
42%

Ugyanezt csinalnam, sot szoktam is, csak nem kiabalva.

Nagyon mergesen raszolni a masik gyerekre es mergesen a szemebe nezni.

Eleg sokszor megesett velunk, es ez bevalik.

2017. aug. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
52%

Kedves utolsó,az én fiam képen röhögne ettől a "nagyon mérges" nézéstől:-D Ne haragudj,de ezen jót nevettem.

Egyébként teljesen helyesen tetted kérdező,annak ellenére hogy én még nem vittem 9 hónaposan játszótérre a fiamat pont az ilyen esetek miatt.Majdnem 2 éves volt,amikor ott jártunk először. Amikor ilyen történt a közelünkben,akkor az én gyerekem csak nézett maga elé,hiszen ilyet még nem látott. Ezért is lenne elkerülendő ilyen pici babát a játszótérre vinni. Persze a nagyobbakat is kikezdheti egy irigy gyerek,de az már nevelés kérdése,tenni ellene nem sok mindent tudsz. Viszont """jobb""",ha egy vele egyidős vagy nála nagyobb gyereket bánt,hiszen jó eséllyel meg tudja magát védeni az "áldozat".

2017. aug. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
81%
Leírni egy ilyen idős kislányt egy ilyen eset miatt... Gratulálok! Szuper mintát közvetíthettek. A kérdezőt még meg is érteném, ha most így a nap végén azt mondaná, hogy elég durva volt a kislánnyal, normális, emberi hangnemben is elmondhatta volna először, hogy "Látod? Ő még pici (nem játszótérre való!), csak megnézte, tudjuk, hogy a tiéd, vissza is adjuk, ha te szeretnéd, mivel a tied. De nem kell azonnal kiabálva kérni" Például indíthatott volna egy ilyennel a kérdező, akármennyire is mérges lett a síró gyereke láttán, mivel hosszútávon az, hogy nem tudja az indulatait kezelni más gyerekekkel szemben, az semmi jóra nem vezet. De mint írtam még ez is meg érthető lenne, mivel mondjuk azt hogy megijedt. De legalább most estére azt mondhatná, hogy hülyén viselkedett. De nem...
2017. aug. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
83%
Ráordítottál egy pici gyerekre, mert ráordított egy pici gyerekre, gratulálok! Kiváló példát mutattál felnőttként, ráadásul megfélemlítettél egy 4 évest. Majd ha a tied ennyi idős lesz kérlek olvasd vissza ezt a kérdést és szégyelld el magad. Normális hangon is el lehetett volna magyarázni a kislánynak, ha szerinted helytelenül viselkedett, ráadásul te felnőttként ugyanúgy reagáltad le a helyzetet, mint ő 4 évesként. Ha a nagymama a te hajadat ordította volna le, egy szavad sem lehetett volna, csak folytatta volna a sort.
2017. aug. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen egyetértek veled utolsó! Én már tényleg csak a nagymamát nem értem. Biztosan nem hagynám ennyiben a dolgot!
2017. aug. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
91%

A fő kérdésre válaszolnék. Ezek többnyire előre látható helyzetek, így érdemes megelőzni. Ha látszik, hogy nem akar osztozkodni a gyerek, akkor egyszerűen beguggolsz kettejük közé. Így fizikai akadály leszel, nem fér hozzá más játékához és elő sem áll ilyen helyzet.


A kislány teljesen korának megfelelően viselkedett, felnőtt szintű szociális viselkedés nem várható el egy 5 évestől. Annyit kellet volna mondani, ha már megtörtént, hogy "kérlek, ne kiabálj, ő még pici és megijed tőle. Te nagyobb és okosabb vagy, neked is rosszul esne, ha kiabálnának veled, nem?"


Egyébként jó eséllyel ugyanilyen hangsúllyal kiabálnak rá a szülei is.

3 éves a gyerekem és a járólapon mindketten ugyanolyan hangsúllyal szoktuk mondani, hogy "PAPUCS??", ha mezítláb rohangál rajta. Egy idő után ő azonos, számonkérő hangsúllyal mondta NEKÜNK vagy akár vendégeknek, ha mezítláb látta őket.

2017. aug. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Kitti85 ***** válasza:
86%
3 gyermekem van köztük a nagy 5 éves a kicsi 9 hós a középső 4. Én mondjuk mindig figyelek a nagyfiaimra is hogyha kicsik mennek oda és szólok nekik mire szàmítsanak. Amúgy meg a kicsire pedig pont ilyen helyzetekben figyelek nagyon. Mert a nagyobbak már védik határozottan a dolgaikat és ez îgy van rendjén. Ahogy azt sem hagyom hogy szétrombolja a kicsi a nagyok építményeit. Erre Neked kell figyelned. Gondolom ott vagy a kicsivel folyamatosan látod merre tart és ha a másik játéka felé odébbviszed főleg ha látod mennyire védi. Nem is értem. A reakciódat sem. Láttad hogy védi és otthagyod mellette a pici babát akit egy másik lapát is legalább annyira le tud kötni. A nagy már egyszer jelzett nektek és miután a tied újra elvette mit csináljon? Ő csak egy gyerek aki a Saját játékát védi. Amúgy meg határozottan kiabált hogy nem amiben nincsen semmi hiszen te is ezt mondod a kicsinek ha kavicsot vesz a szájába mégha sír is utána. És lehet nem is a kiabálás miatt sirt a babád hanem hogy elvették tőle amit talált :) Szóval ezt még tapasztalnod kell mert a Tied még kicsi.
2017. aug. 23. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!