Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 éven keresztűl kapnám a...

6 éven keresztűl kapnám a gyedet /csedet a kovetkezõ esetben? A tobbi lent

Figyelt kérdés

Szeretnék 3 gyermeket, 2-2évente szeretnék szülni, dolgozom jópár éve, de szeretnek anya lenni es nagy csaladot.

A fizum netto osszege kb.130e, bru.190.

A gyedet 5év mulva is ugyanúgy kapnám ha nem megyek vissza dolgozni?

Ill. lenne vmilyen mas juttatas is?

Csak kivancsi vagyok , ha folyamatosan szulok 3at akkor meddig maradhatnék othon.


2019. aug. 16. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs korlátozva. Kapnád ugyan úgy. Én sem mentem vissza a két szülés között (22 hónap telt el közöttük), most készülök majd újra munkába állni szeptembertől. A juttatások (egyszeri anyasági, családi pótlék, adókedvezmény, CSED, GYED, GYES) gyerekenként járnak - párhuzamosan is, egymástól függetlenül.
2019. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az ellátások járnak ugyanúgy, ha a szerződésed él. Sőt, 2 gyerekre egyszerre is kaphatod.


A jelenlegi jogszabályok szerint 3 gyerekkel lehetsz "főállású anya", tehát GYET-en, ami azt jelenti, hogy a nagy 18 vagy a kicsi 8 éves koráig (amelyik előbb lesz) addig kaphatod ezt az ellátást. Ez a gyessel megegyező összeg, viszont ez mellett max heti 30 órában dolgozhatsz.

2019. aug. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
koszi nektek, es ha heti30 oraban dolgozok akkor megkapom a fizut a 30napra, es ugyanugy a gyedet is kapni fogom, vagy akkor kevesebb juttatas járna..?🤔
2019. aug. 16. 14:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyes-gyed-gyet mellett ugyanúgy jár a fizetés is, ha dolgozol.

Ennyi a kikötés, hogy GYET mellett max heti 30 óra.


Csak CSED mellett nem lehet dolgozni.

2019. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
GYET-hez a legkisebbnek be kell töltenie a hármat, nem?
2019. aug. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem tudom.
2019. aug. 16. 23:21
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
De igen, mert a gyes és a gyet nem jár párhuzamosan. A gyet az utolsó gyes lejárta után játszik.
2019. aug. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!