Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYES utáni depresszió másnál...

GYES utáni depresszió másnál is volt?

Figyelt kérdés

5 éve vagyok itthon a gyerekekkel. Most közeleg a GYES lejárta, a kisebbik fiam is elmegy az óvodába, így nyilván nincs értelme már itthon maradnom.

Nincs azonban hely ahová visszavárnak. a cégem megszűnt. Állást keresek, ami nem egyszerű, mivel olyan helyen lakom ahol elvétve akad csak egy-egy álláshirdetés. A tudat, hogy "nem kellek itthon a gyerekeknek" és hogy "nem kellek a munkaerőpiacra" kikészít, ehhez jön még az is, hogy lényegében a háztartás fentartásához sem kellek, anyagilag, mármint a férjem tök ügyes sikeres tök jól keres, amit én valaha kerestem mindig is csak zsebpénz volt, és bár most jó hogy van időm állást találni mert nem szorulunk rá, de azért rendesen nyomaszt hogy lényegében most semmire se vagyok/leszek jó. Nem tudok másként fogalmazni, de így érzem magam. Más is érzett így mielőtt újra visszament dolgozni? Segített valami megoldani? VAgy az ember csak elkezd dolgozni aztán az idő megoldja?


2019. aug. 17. 13:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Az unatkozó haziasszony esete. Nem depressziós vagy, csak nem találod fel magad. Tanulj szakmát helyezkedj el abban...
2019. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Csináltam felsőfokú szakmát (a másik mellé) míg itthon voltam a gyerkőccel. De mivel nincs benne tapasztaltom gyakorlatom egyelőre nem nagyon tudok vele érvényesülni. Ezen a pályán min. 3-5 év tapazstalatot kérnének - ha egyáltalán keresnének embert a környéken.


Unatkozni éppen nem szoktam, bazi nagy a kert, a ház, nincs se takarítónő, se nagyi aki mindent megcsinál, és még lefoglal a kétgyerek a főzés stb. De egyre feszültebb vagyok, ahogy közeleg az ovi, szorítom őket magamhoz, hogy ne hagyjanak itthon de ugyanakkor a feszültségtöl türelmetlenebb is vagyok velük...

Unatkozni nem unatkozom de nyilván rossz kedvű vagyok, és nem találom fel magam, a helyem sem találom... épp ezért írtam de ügyesen megállapítottad te is.

2019. aug. 17. 14:32
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem akartok több gyereket? Én ugyanezen estem át 5 év otthonlét után, bár a munkába rögtön vissza tudtam állni. Azóta, 6-7éve kiteljesedtem a szakmámban, minden rendben, mégis most úgy érzem, hogy nagyon megbántam hogy nem vállaltam több gyereket. Anyagilag is belefért volna bőven.
2019. aug. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A párom nagyon sokat dolgozik és kimerült, ha lenne még egy harmadik gyerek, akkor azt egyedül gondoznám gyakorlatilag - az első lmkettőt is én rendeztem mindig is, mint egy robot, szereti őket játszik velük, hétvégén csaladi progi, de sose kelt hozzájuk, jó ideje egyedül fürdetek egyedül altatok stb....míg kettő volt ez elment, de úgy érzem egy harmadik gyerekkel már nem tudnék annyira türelmes lenni....gondolkodtam ezen is, de csak elodázná a dolgot, ha a 3. Ovis lenne ugyanezt érezném....nem szülhetek ilyen önző megfontolásból
2019. aug. 17. 14:38
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ebben igazad van.
2019. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szakmád?Esetleg gondolkodhatnál saját vállalkozáson,korrepetálhatnál vagy ilyesmi,amit akár otthon is végezhetnél.
2019. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen ezen is gondolkodtam, csak félek attól ha itthonra zárkózok be saját vállalkozásra akkor az csak ront a helyzeten. Emberek között talán jobb lenne. Bérúgyintéző vagyok
2019. aug. 17. 15:04
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Keress munkát, elég jó szakmád van, ha akarsz, fogsz tudni dolgozni. Ha mást nem, el lehet gondolkodni, hogyan lehetnél vállalkozó. Kisebb cégeknek bérügyintézni, olyan cégeknek, amik amúgy nem olyan nagyok, hogy kelljen nekik egy teljes ember.
2019. aug. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen, az a terv, csak itt a környéken nwm könnyű...egyénileg meg ezt semmiképp sem csinálnám míg nincs tapasztalatom. Én se bíznám a cégem egy kezdőre.
2019. aug. 17. 16:59
 10/18 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok, kicsit félek, de én mellette át is képzem magam..


Te is megtehetnéd, beiratkozni az egyetemre sosem késő!


Egyébként a gorrilaz clint eastwood száma nekem bejön, ha hallgatom, úgy érzem nem vagyok egyedül ezzel, utána van erőm

2019. aug. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!